Optifuel Challenge 2014

Optifuel Challenge 2014

Już po raz szósty Renault Trucks organizuje konkurs Optifuel Challenge w Polsce.

W czasach wielkich oszczędności liczy się każde rozwiązanie pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa. Nowy Renault Trucks T 460 jest wyposażony w najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa, ale to od kierowcy zależy jak dobrze je wykorzysta. Dlatego też Renault Trucks przygotowało kolejną edycję konkursu Optifuel Challenge, w którym kierowcy zmierzą się z wynikiem naszych Master Driverów. Wyniki mierzymy za pomocą narzędzi Infomax i/lub Optifleet. Zwycięzcą zostanie kierowca, który osiągnie najniższe spalanie, utrzymując najwyższą średnią prędkość, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym.

Konkurs Optifuel Challenge 2014 odbędzie się w 10 lokalizacjach: w Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu, Mikołowie, Rzgowie, Młochowie, Ostrołęce, Suwałkach, Gdyni, Białej Podlaskiej. Seria eliminacji rozpocznie się w maju, a zakończy pod koniec lipca. 11 września planowany jest Wielki Finał, który wyłoni spośród 10 zwycięzców eliminacji lokalnych szóstego już Mistrza Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks w Polsce. Najlepszy kierowca z Polski weźmie udział w szkoleniu zaplanowanym na 12 września w Młochowie, a następnie w listopadzie zawalczy o nagrodę główną: voucher na kwotę 8000 euro, a dla firmy pojazd Renault T 460 na rok użytkowania.

Optifuel to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o najskuteczniejszych technikach jazdy ekonomicznej i poprawić swoje umiejętności. To również okazja, aby zdobyć atrakcyjne nagrody, a te czekają już na zwycięzców eliminacji lokalnych. Każdy z 10 zwycięzców eliminacji lokalnych otrzyma rejestrator trasy Garmin DVR Dash Cam z GPS-em, zaś firma, w której pracują voucher na obsługę w serwisie, w którym odbywa się konkurs na kwotę 2000 zł netto oraz szkolenie dla jednego kierowcy z jazdy ekonomicznej.

W Finale krajowym zaplanowanym na 11 września najlepszy kierowca otrzyma laptop, voucher na opony Michelin do samochodu osobowego oraz voucher na ubezpieczenie samochodu osobowego. Firma zaś, w której pracuje otrzyma voucher na usługi serwisowe (w tym np. zakup części/artykułów firmowych) o wartości 5000 zł do wykorzystania w wybranym przez siebie autoryzowanym serwisie Renault Trucks w Polsce, ubezpieczenie AC/OC/NW na jeden pojazd ciężarowy na rok, voucher na 2 opony Michelin do pojazdu ciężarowego oraz 200 litrów oleju Total.

Najlepszy kierowca z Polski będzie reprezentował Polskę na finale europejskim, który odbędzie się w listopadzie 2014 w Lyonie we Francji. Nagrody w głównym finale to: voucher o wartości 8000 euro dla kierowcy (niewymienny na gotówkę, do szerokiego wykorzystania). Z kolei firma, w której pracuje Mistrz Europejski otrzyma pojazd Renault T 460 na rok użytkowania.

Dodatkowo najlepszy kierowca z rejonu Europy Centralno-Wschodniej, który uzyska najlepszy wynik na finale europejskim otrzyma voucher na kwotę 4000 euro (zasady jak wyżej), a firma, w której zwycięski kierowca pracuje otrzyma pojazd Renault T 460 na 6 miesięcy użytkowania. Nagroda główna i nagroda dla najlepszego kierowcy z rynku Europy Centralno-Wschodniej sumują się.

Zgłoszenia do udziału w konkursie zbierają reprezentanci handlowi Renault Trucks w poszczególnych lokalizacjach. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły znajdują się też na stronie renault-trucks.pl.

Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:
Lokalne eliminacje:
EUROCOMPLEX TRUCKS RZESZÓW                     13-14.05.2014
EUROCOMPLEX TRUCKS KRAKÓW                      15-16.05.2014
RETOS PIETRZYKOWIECE                                    21-23.05.2014
TANDEM TRUCKS MIKOŁÓW                                 28-30.05.2014
POLSAD RZGÓW                                                   4-7.06.2014
VOLVO GROUP TRUCK CENTER MŁOCHÓW         11-13.06.2014
VOLVO GROUP TRUCK CENTER OSTROŁĘKA       23-25.06.2014
VOLVO GROUP TRUCK CENTER SUWAŁKI            2-4.07.2014
VOLVO GROUP TRUCK CENTER GDYNIA              9-11.07.2014
AUTOSFERA, BIAŁA PODLASKA                           11.07.2014

Finał krajowy:
VOLVO GROUP TRUCK CENTER MŁOCHÓW        11.09.2014
Szkolenie dla najlepszych kierowców Rynku Europy Centralno-Wschodniej
VOLVO GROUP TRUCK CENTER MŁOCHÓW        11.09.2014

Finał europejski:
Lyon,                                                                    listopad 2014

Tegoroczna edycja nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania partnerów Renault Trucks, którzy towarzyszą nam przez cały konkurs: Renault Trucks Financial Services (atrakcyjna oferta finansowania fabrycznego), Michelin Polska (zestawy konkursowe wyposażone są w opony Michelin), Total Polska (silniki fabrycznie są napełnione energooszczędnym olejem Renault Trucks Oils), Wielton (w skład zestawów konkursowych wchodzą naczepy kurtynowe NS3K M2 - jeden z flagowych produktów tej marki). Patronami konkursu po raz pierwszy są w tym roku PZU i VOITH (producent retardera, w który mogą być wyposażone pojazdy Renault Trucks).

Konkurs jazdy ekonomicznej będzie prowadzony z wykorzystaniem obciążonego 22 tonami ładunku zestawu drogowego: Renault T 460 (silnik DTI11 o mocy 460 KM i momencie obrotowym 2200 Nm) wyposażonego w systemy Optifleet oraz Optifuel Infomax.


4trucks.pl / Volvo Group Trucks

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.