RP-Trans

RP-Trans nowym autoryzowanym punktem serwisowym Ford Trucks Polska

Ford Trucks Polska otwiera piętnasty autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych.

Zgodnie z obraną strategią, sieć serwisowa Ford Trucks Polska sukcesywnie się rozwija, a pod koniec bieżącego roku powinna mieć około 20 punktów serwisowych. 

- Sieć serwisową budujemy zgodnie z przyjęta strategią optymalnego dostępu do serwisów dla naszych Klientów. Wybieramy serwisy wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych, w dużych aglomeracjach bądź w pobliżu naszych głównych Klientów. RP-Trans jest pierwszym punktem serwisowym w województwie kujawsko-pomorskim. Firma ma olbrzymi potencjał, nowoczesny obiekt serwisowy oraz bardzo dobrze przeszkolony personel z dużym doświadczeniem w naprawach pojazdów ciężarowych. RP-Trans rozpoczynał swoją działalność od oferowania przewozów, obecnie w swojej flocie posiada ponad 200 ciągników siodłowych i własny serwis. Najczęściej wykonują przewozy kurierskie, dlatego świetnie rozumieją potrzebę natychmiastowych napraw pojazdów w sytuacjach awaryjnych. Posiadają 3 pojazdy serwisowe pracujące 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, tak by zapewnić maksymalnie krótki czas od zgłoszenia awarii do dojazdu do miejsca zdarzenia i naprawy pojazdu. Wybór firmy RP-Trans z pewnością jest naszym kolejnym krokiem do poprawy opieki nad pojazdami marki Ford Trucks - mówi Piotr Wójcik, Dyrektor ds. usług posprzedażnych.

- Nasza firma została założona w 2010 roku. Specjalizujemy się głównie w transporcie międzynarodowym, obsługując przede wszystkim branżę kurierską. Z biegiem lat nasza działalność zaczęła się rozrastać, przyciągając uwagę Klientów z różnych sektorów, takich jak branża spożywcza czy motoryzacyjna. Każdy rok naszej działalności to dynamiczny rozwój oraz dążenie do zaspokojenia zmieniających się potrzeb rynku. Obecnie dysponujemy ponad 250 zestawami i zatrudniamy ponad 400 kierowców. Na dzień dzisiejszy osiągnęliśmy pełną niezależność, posiadając własny warsztat napraw mechanicznych, myjnię, blacharnię, Okręgową Stację Kontroli Pojazdów , wulkanizację oraz parking. Gwarantujemy tym samym nie tylko skuteczną logistykę, ale także kompleksową obsługę techniczną naszej floty - dodaje Pawłem Bukowiński, Prezes zarządu RP-Trans.

Współpraca z firmą Ford Trucks Polska RP-Trans rozpoczęła w roku 2023, kiedy postanowiono zdywersyfikować flotę ciężarówek. Firma Moobilo, będąca dilerem pojazdów Ford Trucks, przedstawiła bardzo korzystną ofertę. Ciągnik siodłowy F-MAX w standardzie oferował trzyletnią gwarancją na milion kilometrów, jego cena była konkurencyjna oraz nie było problemu z dostępnością pojazdów. Zakupiono wówczas 5 ciągników siodłowych F-MAX, z których firma była bardzo zadowolona. Pozytywne doświadczenia z niezawodnością, prostotą obsługi oraz zadowolenie kierowców przekonały właścicieli RP-Trans do kolejnych zakupów. Zbiegło się to w czasie z rozbudową warsztatu i dzięki firmie Moobilo zrodził się pomysł, aby oprócz obsługi i konserwacji własnej floty, rozpocząć działalność na zewnątrz. Dziś RP-Trans dysponuje profesjonalnym zapleczem technicznym, wyszkoloną kadrą i dużym doświadczeniem w naprawach pojazdów ciężarowych.
RP-Trans jest zlokalizowana w Bydgoskim Parku Przemysłowym, otoczona przez centra dystrybucyjne i liczne firmy logistyczne.

RP-Trans
ul. F. Blumwego 17A
85-862 Bydgoszcz

Przeczytaj też:
Pojazdy użytkowe po pierwszym kwartale 2024 r. To już siódmy miesiąc spadku na rynku pojazdów użytkowych we wszystkich grupach: ciągniki samochodowe obniżyły się o blisko 19%, podwozia samochodowe i nieliczne samochody specjalne o 21%.
Mercedes-Benz Actros L z futurystyczną kabiną ProCabin już w sprzedaży Od kwietnia 2024 r. można składać zamówienia na nowego Actrosa L, który wejdzie do produkcji w grudniu bieżącego roku.
Używane Renault Trucks z gwarancją do 240 tys km Dzięki T Red, który doskonale ilustruje podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, producent kładzie nacisk zarówno na pojazdy używane, jak i na ponowne wykorzystanie użytych części.
Współpraca Ford Trucks i IVECO Ford Trucks, marka ciężkich pojazdów użytkowych Ford Otosan, oraz IVECO, firma należąca do Iveco Group N.V., podjęły niewiążące porozumienie wstępne mające na celu zbadanie możliwości potencjalnej współpracy dotyczącej opracowania wspólnej nowej kabiny dla ciężkich pojazdów użytkowych.
Słaby luty w pojazdach użytkowych Producenci pojazdów ciężarowych odnotowali kolejny spadek sprzedaży nowych ciężarówek.
FORD TRUCKS F-LINE następca serii Cargo Ford Trucks w oparciu o analizę zapotrzebowania rynku, wymagań klientów oraz regulacji prawnych na rynkach europejskich, nieustannie wprowadzania zmiany w swoich pojazdach.
Tytuł Dealer Roku DAF 2024 otrzymał serwis z Rzeszowa DAF Trucks Polska już od 13 lat nagradza czołowych dealerów marki w Polsce. W tym roku najlepszymi wynikami we wszystkich kluczowych aspektach działalności może pochwalić się oddział Grupy Wanicki z Trzciany pod Rzeszowem.
Wóz pożarniczy Rosenbauer na podwoziu Scania pracuje dla Grupy Azoty S.A. Samochód ten jest drugim wspólnym projektem firmy Rosenbauer Polska i Grupy Azoty S.A.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.