PoloMarket Mercedes

POLOmarket inwestuje w Mercedesy

Sieć POLOmarket realizuje kolejną ważną inwestycję w logistykę, finalizując zakup 13 ciągników siodłowych Mercedes-Benz oraz trzech pojazdów z zabudową chłodniczą za blisko 1,5 mln euro.

Pierwsze z zakupionych pojazdów powiększą flotę transportową POLOmarketu jeszcze w kwietniu br.

Zakup objął zestaw 13 ciągników siodłowych Actros generacji F, które wyposażone są w wiele elementów poprawiających bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort użytkowania. Inwestycja objęła również zakup trzech pojazdów o ładowności 18 palet ze specjalistyczną zabudową Schmitz.

Zakup nowych pojazdów ciężarowych stanowi kontynuację rozpoczętych inwestycji w transport i logistykędeklaruje Bartosz Pietruszka, Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny odpowiedzialny m.in. za pion logistyki w sieci POLOmarket. – Wybraliśmy jedne z najlepszych dostępnych na rynku pojazdów, które są gwarantem bezpieczeństwa i komfortu naszych kierowców, a jednocześnie są uznawane za bardzo ekonomiczne i ekologiczne. Wraz z innymi inwestycjami w obszarze logistyki, m.in. w nowy system SAP S/4HANA, zakup pojazdów pozwala nam na optymalizację procesów oraz skuteczniejsze zarządzanie dostawami – dodaje Bartosz Pietruszka.
Inwestycja w pojazdy ciężarowe klasy premium jest kolejnym etapem konsekwentnie realizowanego przez POLOmarket procesu optymalizacji nowoczesnej floty transportowej. W ostatnich latach sieć zrealizowała już zakup m.in. 14 nowych zestawów ciężarowych Mercedesa oraz 10 naczep chłodniczych Schmitz Cargobull.

Jednocześnie w obszarze logistyki i transportu POLOmarket realizuje obecnie drugi etap inwestycji w SAP S/4HANA for Retail, polegający na wdrożeniu nowego systemu do obsługi logistyki EWM (SAP Extended Warehouse Management) oraz systemu transportowego TM (SAP Transportation Management).

Przeczytaj też:
Daimler Truck Polska nagradza najlepsze firmy w swojej sieci dealersko-serwisowej Grupa Wróbel ponownie okazała się zwycięzcą w kategorii Dealer Roku. Najlepszym serwisem została firma BTC Czapka ze Skoczowa. 
Pojazdy użytkowe po pierwszym kwartale 2024 r. To już siódmy miesiąc spadku na rynku pojazdów użytkowych we wszystkich grupach: ciągniki samochodowe obniżyły się o blisko 19%, podwozia samochodowe i nieliczne samochody specjalne o 21%.
Mercedes-Benz Actros L z futurystyczną kabiną ProCabin już w sprzedaży Od kwietnia 2024 r. można składać zamówienia na nowego Actrosa L, który wejdzie do produkcji w grudniu bieżącego roku.
Używane Renault Trucks z gwarancją do 240 tys km Dzięki T Red, który doskonale ilustruje podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, producent kładzie nacisk zarówno na pojazdy używane, jak i na ponowne wykorzystanie użytych części.
RP-Trans nowym autoryzowanym punktem serwisowym Ford Trucks Polska Ford Trucks Polska otwiera piętnasty autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych.
Słaby luty w pojazdach użytkowych Producenci pojazdów ciężarowych odnotowali kolejny spadek sprzedaży nowych ciężarówek.
FORD TRUCKS F-LINE następca serii Cargo Ford Trucks w oparciu o analizę zapotrzebowania rynku, wymagań klientów oraz regulacji prawnych na rynkach europejskich, nieustannie wprowadzania zmiany w swoich pojazdach.
Tytuł Dealer Roku DAF 2024 otrzymał serwis z Rzeszowa DAF Trucks Polska już od 13 lat nagradza czołowych dealerów marki w Polsce. W tym roku najlepszymi wynikami we wszystkich kluczowych aspektach działalności może pochwalić się oddział Grupy Wanicki z Trzciany pod Rzeszowem.
Wóz pożarniczy Rosenbauer na podwoziu Scania pracuje dla Grupy Azoty S.A. Samochód ten jest drugim wspólnym projektem firmy Rosenbauer Polska i Grupy Azoty S.A.