Dealer i Serwis Roku 2024 – Daimler Truck Polska

Daimler Truck Polska nagradza najlepsze firmy w swojej sieci dealersko-serwisowej

Grupa Wróbel ponownie okazała się zwycięzcą w kategorii Dealer Roku. Najlepszym serwisem została firma BTC Czapka ze Skoczowa. 

W dniu 11 kwietnia, podczas Gali Dealer i Serwis Roku 2024 w Grudziądzu wręczone zostały statuetki dla najlepszych firm w sieci dealersko-serwisowej Daimler Truck Polska – spotkanie było jednocześnie okazją do podsumowania osiągnięć minionego roku oraz wyznaczenia celów i wyzwań na kolejne lata.

Tytuł Dealera Roku otrzymała, podobnie jak rok temu, Grupa Wróbel z Wrocławia. Dynamicznie rozwijająca się dolnośląska spółka uruchomiła w ostatnich dwóch latach kilka nowych lokalizacji: w Będzieszynie pod Gdańskiem, Słubicach, Wrocławiu i Opolu, dopasowanych do różnych potrzeb lokalnych rynków. Najnowsza stacja, otwarta w styczniu 2023 w Opolu, to modelowy punkt „truck format” – funkcjonalny, świetnie wyposażony i dogodnie położony u zbiegu dróg nr 94 i nr 46 oraz od strony autostrady A4.

Na drugim miejscu w tej kategorii uplasowała się EWT Automotive. Firma w ubiegłym roku otworzyła największą w regionie Warmii i Mazur stację dealersko-serwisową w Tomaszkowie, która zastąpi dotychczasową placówkę w Olsztynie. Położony przy trasie S51 obiekt dysponuje przestronnym parkingiem, doskonale wyposażonym serwisem, a przy jego budowie uwzględniono wiele przyjaznych środowisku rozwiązań w zakresie zarządzania energią i odpadami oraz wyposażenia.

Trzecie miejsce zdobyła firma Daimler Trucks Retail Polska wchodząca w 2024 rok z nowo otwartą w lutym placówką w Rudzie Śląskiej. Inwestycja, podyktowana rosnącym zapotrzebowaniem rynku i oczekiwaniami klientów, zastąpi dotychczasowy oddział w Będzinie i podobnie jak stacja w Emilianowie pod Warszawą będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem firmy w regionie. Stacja w Rudzie Śląskiej oferuje duży, nowoczesny i kompleksowy serwis wraz z myjnią oraz salon sprzedaży. Modułowo skonstruowany budynek otacza rozległy parking, a sama działka o powierzchni ponad 3 ha położona jest w dogodnej lokalizacji pomiędzy autostradą A4 a Drogową Trasą Średnicową N-S.

Serwisem Roku 2024 okazał się punkt należący do firmy BTC Czapka w Skoczowie – ubiegłoroczny laureat drugiego miejsca. Zlokalizowany tuż przy czeskiej granicy serwis działa na rynku od 2011 roku, obsługując zdywersyfikowany portfel klientów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Oprócz doświadczonego zespołu specjalistów, jego najważniejsze atuty to lokalizacja przy drodze ekspresowej S52, duży plac manewrowy, a także kompleksowość usług: zakres obejmuje tachografy, wulkanizację, stację kontroli pojazdów oraz myjnię.

Na drugim miejscu w tej kategorii uplasowały się dwie firmy ex aequo: ubiegłoroczny zwycięzca EF Serwis w Pile oraz Inter-Car Silesia w Świerklanach koło Rybnika. Powstały w 2021 roku EF Serwis to pierwsza autoryzowana placówka serwisowa Mercedes-Benz Trucks w regionie północnej Wielkopolski, która doskonale wpisała się w potrzeby lokalnego rynku. Z kolei Inter-Car Silesia to najstarszy dealer marki Mercedes-Benz na Górnym Śląsku. Należący do niego serwis samochodów ciężarowych w Świerklanach koło Rybnika został uruchomiony w roku 2012, a zlokalizowany jest tuż przy węźle z autostradą A1.

Przeczytaj też:
IVECO rozpoczyna europejski etap trasy koncertowej wraz z zespołem Metallica IVECO zapewni niskoemisyjny transport dla trasy koncertowej M72 World Tour dzięki pojazdom napędzanym gazem ziemnym, energią elektryczną oraz paliwami odnawialnymi.
POLOmarket inwestuje w Mercedesy Sieć POLOmarket realizuje kolejną ważną inwestycję w logistykę, finalizując zakup 13 ciągników siodłowych Mercedes-Benz oraz trzech pojazdów z zabudową chłodniczą za blisko 1,5 mln euro.
Pojazdy użytkowe po pierwszym kwartale 2024 r. To już siódmy miesiąc spadku na rynku pojazdów użytkowych we wszystkich grupach: ciągniki samochodowe obniżyły się o blisko 19%, podwozia samochodowe i nieliczne samochody specjalne o 21%.
Mercedes-Benz Actros L z futurystyczną kabiną ProCabin już w sprzedaży Od kwietnia 2024 r. można składać zamówienia na nowego Actrosa L, który wejdzie do produkcji w grudniu bieżącego roku.
Używane Renault Trucks z gwarancją do 240 tys km Dzięki T Red, który doskonale ilustruje podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, producent kładzie nacisk zarówno na pojazdy używane, jak i na ponowne wykorzystanie użytych części.
RP-Trans nowym autoryzowanym punktem serwisowym Ford Trucks Polska Ford Trucks Polska otwiera piętnasty autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych.
Słaby luty w pojazdach użytkowych Producenci pojazdów ciężarowych odnotowali kolejny spadek sprzedaży nowych ciężarówek.
FORD TRUCKS F-LINE następca serii Cargo Ford Trucks w oparciu o analizę zapotrzebowania rynku, wymagań klientów oraz regulacji prawnych na rynkach europejskich, nieustannie wprowadzania zmiany w swoich pojazdach.
Tytuł Dealer Roku DAF 2024 otrzymał serwis z Rzeszowa DAF Trucks Polska już od 13 lat nagradza czołowych dealerów marki w Polsce. W tym roku najlepszymi wynikami we wszystkich kluczowych aspektach działalności może pochwalić się oddział Grupy Wanicki z Trzciany pod Rzeszowem.