Dekada udziału Goodyeara w wyścigach ciężarówek

Dekada udziału Goodyeara w wyścigach ciężarówek

Goodyear rozpoczyna dziesiąty rok w roli dostawcy opon dla wyścigów FIA European Truck Racing Championship. Pierwszy wyścig jubileuszowego sezonu odbędzie się 24 maja we włoskim Misano.

Po raz kolejny Goodyear dostarczy opony dla pojazdów ciężarowych, w rozmiarze 315/70R22.5, wszystkim zespołom startującym w serii składającej się z dziewięciu wyścigów.

Wyścigowe opony Goodyeara dla pojazdów ciężarowych to jedyne opony zaaprobowane przez Federation Internationale de l’Automobile (FIA), czyli organizację zarządzającą wyścigami European Truck Racing Championship. Wyścigowy pojazd ciężarowy waży co najmniej 5,5 tony i rozpędza się nawet o 160 km/h, dlatego tak ważną rolę odgrywają opony. Dostarczane przez Goodyeara ogumienie typu Truck Racing zostało specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane, aby zapewniać możliwie najwyższe osiągi w ekstremalnych warunkach. Opony będą dostępne dla wszystkich zespołów, a o dostawy i obsługę techniczną zadba organizacja Truck Race Organisation (TRO), która w imieniu FIA organizuje wszystkie wyścigi European Truck Racing Championship.

- Z ogromną satysfakcją obchodzimy dziesiątą rocznicę jako dostawca opon do wyścigów European Truck Racing Championship. To dla nas doskonała platforma prezentacji wyjątkowej jakości naszych opon w ekstremalnych warunkach, a także okazja do zademonstrowania w jaki sposób innowacje opracowywane na potrzeby wyścigów, takie jak system identyfikacji radiowej RFID, prowadzą do powstania nowych technologii do standardowych opon dla pojazdów ciężarowych - powiedział Boris Stevanovic, dyrektor marketingu opon do pojazdów ciężarowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Opony Goodyear Truck Race na ten sezon oferują nie tylko wysoką jakość, ale także spełniają nową normę ECE R117 dla opon ciężarowych, wprowadzającą surowsze wymogi w zakresie oporu toczenia i poziomu hałasu zewnętrznego.

Nie są jeszcze znane wszystkie szczegóły udziału kierowców w wyścigach w 2014 roku, ale już teraz wiadomo, że nadchodzący sezon przyniesie wiele emocjonujących wyścigów. Od dwóch sezonów normą jest, że o tytule mistrza decyduje ostatnia rywalizacja. Wytypowanie zwycięzców jest tym trudniejsze, że co najmniej jeden producent pojazdów ciężarowych zgłosił zmianę wsparcia fabrycznego, dlatego ciężko przewidzieć, który pojazd okaże się najszybszy.

Harmonogram wyścigów FIA European Truck Racing Championship 2014 jest następujący:
• 24 - 25 maja - Misano Adriatico - Włochy
• 7 - 8 czerwca - Navarra - Hiszpania
• 21 - 22 czerwca - Nogaro - Francja
• 4 - 6 lipca - Red Bull Ring - Austria
• 18 - 20 lipca - Nürburgring - Niemcy
• 30 - 31 sierpnia - Most - Republika Czeska
• 20 - 21 września - Zolder - Belgia
• 4 - 5 października - Jarama - Hiszpania
• 11 - 12 października - Le Mans - Francja.


4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL