Konkurs Master Mechanic

Konkurs Master Mechanic

W sobotę, 26 kwietnia odbyły się eliminacje do konkursów Master Mechanic - auta osobowe oraz Master Mechanic - samochody ciężarowe. Do finału zakwalifikowali się mechanicy z całej Polski. Wirtuozów warsztatu poznamy pod koniec maja.

Inter Cars SA szuka najlepszych w branży mechaników aut ciężarowych i osobowych. W tym celu ogłoszono konkursy wiedzy technicznej Master Mechanic - auta osobowe oraz Master Mechanic - samochody ciężarowe. W kwietniu zakończyło się oficjalne przyjmowanie zgłoszeń.

Pierwszy, kwalifikacyjny etap konkursu odbył się 26 kwietnia w trzech lokalizacjach - Zespole Szkół nr 6 w Tychach, Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach oraz filii Inter Cars SA w Komornikach.

Zadanie eliminacyjne polegało na rozwiązaniu testu z wiedzy teoretycznej. Pytania obejmowały zakres tematyczny szkoleń technicznych organizowanych przez Inter Cars SA. Sformułowano je jednak w taki sposób, żeby mogły na nie odpowiedzieć nawet te osoby, które nie brały udziału w szkoleniach.

Mechanicy musieli popisać się wiedzą dotyczącą m.in. układów hamulcowych, wtryskowych i elektrycznych, klimatyzacji, diagnostyki, skrzyń biegów, geometrii zawieszenia oraz pomiarów oscyloskopowych.

Finał, na którym spotkają się najlepsi z najlepszych, będzie polegał również na rozwiązywaniu testów. Odbędzie się on 17 maja. Zwycięzcami konkursu zostaną mechanicy, którzy zdobędą jak największą liczbę punktów w testach.

Do udziału w konkursach Master Mechanic - auta osobowe i Master Mechanic - samochody ciężarowe zachęcały atrakcyjne nagrody finansowe.

Nagrodami dla mechaników w konkursie, zarówno dla warsztatów osobowych jak i ciężarowych, są bony zakupowe Inter Cars SA o wartościach:
I miejsce 2000 zł
II miejsce 1600 zł
III miejsce 1200 zł

Nagrodzeni zostaną również właściciele warsztatów, którzy zgłosili do konkursu mechaników. Właściciel warsztatu, w którym jest zatrudniony zwycięski mechanik także zdobędzie nagrodę, odpowiednio:
I miejsce: 5000 zł
II miejsce: 4000 zł
III miejsce: 3000 zł


4trucks.pl / Inter Cars SA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL