Pomorska Miss Scania - nagrody rozdane

Miss Scania 2022 Gdańsk

Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport.

 

Na pojeździe znajdują się wyjątkowe i bardzo charakterystyczne malunki przedstawiające pojazdy z floty firmy, takie oddające hołd przedsiębiorstwu transportowemu, które prowadzili dziadkowie właściciela firmy, a także nawiązujące do serialu Peaky Blinders. Pojazd triumfował podczas Konkursu drugi rok z rzędu.

Fani odwiedzający zlot, którzy wzięli udział w głosowaniu, zadecydowali, że Nagroda Publiczności trafiła do Scania R580, przeznaczonej do transportu drewna, należącej do firmy Timberfast. Z kolei firma IMO triumfowała w kategorii Pomorska Miss Scania – Pojazd specjalny – zwyciężył wyprodukowany w 2007 r. pojazd Scania R500 przeznaczony do transportu kontenerów hakowych. Nagrodę Dyrektora gdańskiego oddziału Scania przyznano firmie Elltrans za pojazd Scania R580.

Zwycięzcą przeprowadzonych po raz pierwszy w historii Konkursu wyborów eMiss Scania 2022, skierowanych do graczy Euro Truck Simulator, został Dawid Wrzesień, który stworzył pojazd Scania 144L. Do udziału w wirtualnych wyborach zgłoszono ok. 170 pojazdów, na które oddano w sumie ponad 5 tys. głosów.

Dużą popularnością cieszyły się również rozwiązania elektryczne, prezentowane podczas Pomorskiej Miss Scania po raz pierwszy. W trakcie zlotu fani mogli zobaczyć z bliska wywrotkę Scania P 230 oraz dwa pojazdy przeznaczone do pracy w dystrybucji Scania 25 z kabiną L i P oraz ładowarki.

Rola pojazdów elektrycznych w transporcie będzie w przyszłości rosła. Zapewne z czasem na naszych spotkaniach również będzie pojawiać się ich coraz więcej. Z jednej strony: nic nie zastąpi silnika V8 i trąb pneumatycznych, ale elektromobilność też ma swój urok i wiele zalet. Cieszymy się bardzo, że możemy uczestniczyć w tej zmianie – komentuje Wojciech Rowiński, dyrektor generalny Scania Polska S.A.

Zwieńczeniem wydarzenia była tradycyjna parada konkursowych pojazdów ulicami Gdańska, w której uczestniczyły również pojazdy elektryczne.

Przeczytaj też:
Firma Boekestijn w nowym biurze

W miniony czwartek, 15 września, Żerniki pod Poznaniem zamieniły się w europejską stolicę branży trucking’owej, dzięki zorganizowanemu przez firmę Boekestijn Transport wydarzeniu The Future of Trucking Summit.

DAF XD z tytułem Truck of the Year 2023

Harald Seidel, prezes DAF Trucks, odebrał dziś wieczorem prestiżową nagrodę w branży transportowej - Ciężarówki Roku 2023. Odbyło się to wpierwszym dniu trwania targów IAA w Hanowerze.

IKEA, Volvo Trucks Polska i Grupa Raben dostawy Volvo FM Electric do fabryki IKEA

IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce.

IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców

Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.

Typowe usterki układów hamulcowych w pojazdach ciężarowych

Firma Textar ponownie organizuje webinar dotyczący układów hamulcowych w samochodach ciężarowych.

Renault Trucks do recyklingu

Renault Trucks podejmuje kolejne kroki w celu przestawienia swojej działalności przemysłowej na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Fabryka używanych części Renault Trucks jest logicznym kolejnym krokiem w tej drodze.

MAN na targach IAA 2022 w Hanowerze

Dekarbonizacja transportu towarowego, cyfryzacja logistyki i pogłębiający się niedobór kierowców ciężarówek to podstawowe wyzwania dla firm transportowych. To również wyzwania dla producentów ciężarówek.

Rośnie sieć warsztatów partnerskich PETRONAS

Rynek warsztatów samochodowych w Polsce przeżywa obecnie silne przeobrażenie. Z jednej strony, jak pokazują dane Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszej połowie roku zamknięto 500 działalności gospodarczych w kategorii konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych. Z drugiej, statystyki marki PETRONAS mówią o zwiększeniu się sieci partnerskich serwisów aż o 126 firm i to w ciągu jednego roku. Czym spowodowana jest taka sytuacja i dlaczego właściciele wybierają taką współpracę?

Nowy serwis Mercedes-Benz Trucks Polska w Pile

W świeżo wybudowanym obiekcie w Pile spółka Gibas Truck Point, należąca do Grupy Gibas, rozpoczęła działalność w zakresie obsługi serwisowej pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz oraz marki FUSO.

Wyszukiwarka

Informacje