Typowe usterki układów hamulcowych w pojazdach ciężarowych

webinar TEXTAR

Firma Textar ponownie organizuje webinar dotyczący układów hamulcowych w samochodach ciężarowych.

 

Tym razem tematem szkolenia będą typowe usterki układów hamulcowych w kontekście materiałów ciernych. Spotkanie online dla mechaników specjalizujących się w pojazdach użytkowych odbędzie się w pierwszą środę września.

Textar to jedna z najbardziej znanych na świecie marek okładzin hamulcowych do samochodów użytkowych, a także wiodący dostawca klocków i szczęk na montaż fabryczny oraz aftermarket. Aż 70% wszystkich pojazdów użytkowych w Europie jest fabrycznie wyposażonych w okładziny hamulcowe Textar. Z kolei specjaliści techniczni Textar praktyczną wiedzą wynikającą ze współpracy z producentami ciężarówek systematycznie dzielą się z mechanikami.

Wojciech Sokołowski, trener techniczny TMD Friction, właściciela marki Textar:
- Jednym z częstszych problemów spotykanych w układach hamulcowych jest przegrzanie klocka hamulcowego, czego efektem może być przyspieszone zużycie tego elementu. Przyczyny przegrzania mogą być różne, np. gwałtowne lub częste hamowanie z wysokich prędkości bądź brak swobody ruchu klocka w prowadnicach zacisku hamulcowego. Dlatego tak ważny jest poprawny serwis hamulców oraz właściwy montaż materiałów ciernych. W szczególności w samochodach ciężarowych, w których droga hamowania jest o wiele dłuższa niż w przypadku samochodów osobowych.

 

Bezpłatny webinar zaplanowany jest na środę, 7 września br. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa 60 minut. W trakcie zaprezentowane zostaną przykłady warsztatowe związane z niewłaściwym doborem i montażem. Przewidziano także czas na sesję pytań i odpowiedzi. Aby wziąć udział szkoleniu, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej Textar.
Osoby, które wezmą udział we wrześniowym webinarze dotyczącym typowych usterek układów hamulcowych w kontekście materiałów ciernych oraz innych tegorocznych szkoleniach technicznych Textar poświęconych pojazdom ciężarowym, otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobycie fachowej wiedzy na temat układów hamulcowych.

Przeczytaj też:
DAF XD z tytułem Truck of the Year 2023

Harald Seidel, prezes DAF Trucks, odebrał dziś wieczorem prestiżową nagrodę w branży transportowej - Ciężarówki Roku 2023. Odbyło się to wpierwszym dniu trwania targów IAA w Hanowerze.

IKEA, Volvo Trucks Polska i Grupa Raben dostawy Volvo FM Electric do fabryki IKEA

IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce.

IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców

Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.

Pomorska Miss Scania - nagrody rozdane

Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport.

Renault Trucks do recyklingu

Renault Trucks podejmuje kolejne kroki w celu przestawienia swojej działalności przemysłowej na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Fabryka używanych części Renault Trucks jest logicznym kolejnym krokiem w tej drodze.

MAN na targach IAA 2022 w Hanowerze

Dekarbonizacja transportu towarowego, cyfryzacja logistyki i pogłębiający się niedobór kierowców ciężarówek to podstawowe wyzwania dla firm transportowych. To również wyzwania dla producentów ciężarówek.

Rośnie sieć warsztatów partnerskich PETRONAS

Rynek warsztatów samochodowych w Polsce przeżywa obecnie silne przeobrażenie. Z jednej strony, jak pokazują dane Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszej połowie roku zamknięto 500 działalności gospodarczych w kategorii konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych. Z drugiej, statystyki marki PETRONAS mówią o zwiększeniu się sieci partnerskich serwisów aż o 126 firm i to w ciągu jednego roku. Czym spowodowana jest taka sytuacja i dlaczego właściciele wybierają taką współpracę?

Nowy serwis Mercedes-Benz Trucks Polska w Pile

W świeżo wybudowanym obiekcie w Pile spółka Gibas Truck Point, należąca do Grupy Gibas, rozpoczęła działalność w zakresie obsługi serwisowej pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz oraz marki FUSO.

KH-KIPPER - 25 lat produkcji zabudów wywrotek

Łącznie w ponad 60 krajach na całym świecie - w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej czy dalekiej Oceanii pracują samochody ciężarowe z zabudowami KH-KIPPER.

Wyszukiwarka

Informacje