Nowe rozwiązanie Speedline Truck dla autocystern i ciężarówek silosowych

Nowe rozwiązanie Speedline Truck dla autocystern i ciężarówek silosowych

Nowa felga SLT 2899 z optymalizacją wagi Speedline Truck poszerza swoją gamę produktów, wprowadzając nowe rozwiązania dla klientów w sektorze transportu.

W odniesieniu do sektora transportu ciężarówkami silosowymi i autocysternami, gdzie ciężar jest istotnym czynnikiem, Speedline Truck lansuje nową kutą felgę SLT 2899 w rozmiarze 22,5x11,75", ET 0, znacznie przyczyniając się do realizacji kluczowego celu - zmniejszania ciężaru w tym segmencie.

Ta felga o wadze tylko 21,8 kg i nośności 4500 kg umożliwia zmniejszenie ciężaru o 1,8 kg w stosunku do poprzednich modeli, powodując dalsze zmniejszenie ciężaru o prawie 11 kg na naczepę lub zwiększenie nośności o niemal taką samą wartość, co daje wzrost wydajności transportu, a tym samym wyższe dochody dla flot i konsumentów końcowych.

Felga SLt 2899 zamontowana na piaście gwiazdowej wiodącego europejskiego producenta osi została przetestowana w jednym egzemplarzu na dwuosiowym stanowisku do prób według eu ropejskiego programu obciążenia Europa-Zyklus-Lastprogramm opracowanego przez Fraunhofer-Institut für Betriebsfestigkeit und Systemzuverlässigkeit LBF w Darmstadzie, uzyskując pozytywne wyniki. Jest to uznawany w całej Europie test dla oryginalnego wyposażenia samochodów ciężarowych.

Według niektórych badań rynku felga SLT 2899 jest jedyną felgą w rozmiarze22,5x11,75”, ET0, która zdała test na tej osi, który przeważnie stosuje się w przypadku naczep ciężarówek silosowych i autocystern.

Także w przemyśle naczep dwuosiowy test felg staje się coraz bardziej istotny dla celów homologacji. Felga posiada homologację Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego (TÜV ) i ABE dla niemieckiego rynku części zamiennych. Oprócz już znanej ze względu na swoją wysoką jakość powierzchni diamentowej felga jest dostępna także w wersji polerowanej na lustrzany połysk.

Tak jak w przypadku poprzednich felg marki Speedline Truck, również SLT 2899 dostępna jest u licznych producentów naczep i wybranych partnerów na rynku części zamiennych. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.speedline-truck.com.


4trucks.pl / Speedline Truck

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL