DAF rozszerza linię CF

DAF rozszerza linię CF

CF85_FAK_8x2_-_DAF_600

DAF rozszerzył popularną serię CF85 o dwa czteroosiowe podwozia pod zabudowę. Oba modele posiadają trzy osie tylne - środkową napędową i przednią skrętną. W nowym FAK CF85 ostatnia oś jest osią wleczoną, a w FAQ CF85 osią wleczoną skrętną.

Czteroosiowy FAK CF85 jest idealny przy zastosowaniach hakowego, łańcuchowego i bramowego systemu załadowczego, gdzie wymagany jest wysoki stopień stabilności podczas załadunku i wyładunku. Pojazd będzie często używany do wywozu odpadów, w branży budowlanej i przetwórstwa złomu oraz do transportu kontenerów - gdzie ramię żurawia często przymocowane jest do tylnej części kabiny.

Na zestaw trzech osi w modelu DAF FAK CF85 składają się: przednia oś tylna skrętna, oś napędowa oraz oś wleczona z kołami bliźniaczymi. Zarówno przednia oś tylna jak i oś wleczona są osiami unoszonymi, co oznacza, że pojazd może mieć napęd w układzie 6x2 lub 4x2, kiedy jest załadowany częściowo. To rozwiązanie zmniejsza nie tylko średnicę zawracania, lecz również zużycie paliwa, zmniejsza się również  zużycie opon, a zwiększa przyczepność. Maksymalna dopuszczalna masa modelu FAK CF85 wynosi od 32 do 35,5 t, a maksymalna masa całkowita z przyczepą od 40 do 50 t, zależnie od wymogów prawnych.

Nowy model FAQ CF85 posiada także zestaw trzech osi, ale w jego przypadku ostatnia oś jest skrętną wleczoną osią tylną z kołami pojedynczymi, przez co samochód jest maksymalnie zwrotny i nie niszczy podłoża. Dzięki takiej konfiguracji, ten czteroosiowy pojazd może znaleźć zastosowanie w miastach jako wóz asenizacyjny czy prasa do odpadów, jak również w rolnictwie np. do przewozu mleka. Dzięki niskiej masie własnej, wynoszącej 9100 kg (zależnie od specyfikacji), model FAQ CF85 może przewozić ładunek całkowity do ok. 27 t, a jego maksymalna dopuszczalna masa całkowita to nawet 36 t, zależnie od wymogów prawnych. Nowe modele FAK CF85 i FAQ CF85 dostępne są w wersji z dzienną, sypialną i przestrzenną kabiną Space Cab. Napędzane silnikiem PACCAR MX o mocy od 265 kW/360 KM do 375 kW/510 KM. Modele CF85 FAK i FAQ dostępne są również w standardzie EEV (pojazd szczególnie przyjazny środowisku).

Źródło: DAF Trucks Polska

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL