BOTM z GITD

BOTM z GITD

Od 1 stycznia 2011 r. GITD zostanie połączone z Biurem Obsługi Transportu Międzynarodowego. GITD wyrasta na najpoważniejszy urząd zawiadujący przewozami drogowymi


Rada Ministrów podjęła 4 listopada br. decyzję o wcieleniu BOTM w struktury GITD. Inspektorzy będą także nadzorować opłacanie przez kierowców elektronicznych opłat drogowych, obsługiwać fotoradary oraz możliwe, że Ministerstwo Infrastruktury powierzy im również wydawanie licencji na transport krajowy i przygotowanie i poprowadzenie krajowego rejestru przewoźników drogowych.

Obecne rozproszenie, choćby wydawanie licencji na przewozy krajowe przez starostów, kwalifikacji wstępnych dla kierowców przez wojewodów, oraz zniesienie kontroli na większości granic powoduje, że w Polsce nie ma dokładnych danych pozwalających obiektywnie ocenić stan branży. Ostatni kryzys doskonale unaocznił te braki: nikt nie wiedział, ile firm upadło, jaka jest kondycja pozostałych. Obecnie nawet nie ma dokładnych danych na temat liczby zawodowych kierowców samochodów ciężarowych i autobusów oraz odbytych szkoleń wstępnych. Do 4 grudnia 2011 r. powinien powstać krajowy rejestr przewoźników drogowych.

(MB)
Źródło: Rzeczpospolita

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL