Fuso podczas Tokyo Motor Show 2011

Fuso podczas Tokyo Motor Show 2011

Fuso_Daimler_4T

Podczas 42. salonu samochodowego w Tokio Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC) - jeden z wiodących producentów aut użytkowych z Azji - prezentuje najbardziej innowacyjne modele w historii firmy. Tematem przewodnim stoiska są zielone technologie, w szczególności napęd hybrydowy. Swoją światową premierę świętuje nowa ciężarówka Fuso Canter Eco Hybrid.

W nawiązaniu do hasła tegorocznej wystawy - Power to the Future (siła przyszłości), MFTBC podkreśla istotną rolę, jaką technologiczne innowacje pełnią w dziedzinie ochrony środowiska na całym globie oraz jaką odegrają w społecznej i ekonomicznej przyszłości.

Z myślą o coraz bardziej rygorystycznych normach emisji spalin Fuso pracuje nad rozwojem alternatywnych układów napędowych. Już w 2006 r. firma zaprezentowała model Fuso Canter Eco Hybrid - jedną z najbardziej przyjaznych środowisku ciężarówek na świecie.  W 2008 r. tuż przy fabryce Fuso w Kawasaki powstało centrum rozwojowe Daimler Trucks Global Hybrid Center. GHC koordynuje światowe działania w zakresie rozwoju napędu hybrydowego wszystkich producentów samochodów ciężarowych, należących do koncernu Daimlera.

Podczas Tokyo Motor Show MFTBC zaprezentuje cztery pojazdy: Swoją światową premierę świętuje druga generacja Fuso Canter Eco Hybrid -  całkowicie przeprojektowana względem poprzednika z 2006 roku. Nowa hybrydowa ciężarówka trafi do sprzedaży w Japonii wiosną 2012 r.; Po raz pierwszy debiutuje w Japonii lekka ciężarówka Fuso Canter E-Cell. Ten bezemisyjny pojazd jest częścią strategii Daimler Trucks Shaping Future Transportation (kształtowanie przyszłości transportu), skupiającej się na redukcji zanieczyszczeń powietrza, emisji dwutlenku węgla i zużycia paliwa, dzięki wykorzystaniu czystych, wydajnych układów napędowych i paliw alternatywnych; Dalekobieżna, wysokotonażowa ciężarówka z napędem hybrydowym Fuso Super Great Eco Hybrid - umożliwia Daimler Trucks znaczne ograniczenie zużycia oleju napędowego w porównaniu do konwencjonalnych pojazdów, zasilanych silnikami wysokoprężnymi; Autobus turystyczny Aero Queen z technologią BlueTec, łączy oszczędność z bezpieczeństwem, komfortem jazdy i funkcjonalnością. Już teraz spełnia on wyśrubowane normy emisji spalin, które będą obowiązywać w Japonii w 2015 r.

Pozycja lidera w dziedzinie zielonych technologii, to jeden z elementów programu Fuso 2015, opartego na pięciu założeniach: rozwój zielonych technologii numer jeden wśród klientów w Japonii; dochodowy, globalny producent; pionier wydajności wśród japońskich producentów aut użytkowych;numer jeden wśród pracodawców spółek przemysłowych.

- Konsekwentne prace nad alternatywnymi układami napędowymi odegrają kluczową rolę w rozwoju Daimler Trucks. W 2015 roku Fuso chce być liderem w dziedzinie alternatywnych napędów i związanych z nimi innowacji na światowym rynku pojazdów użytkowych - tak komentuje wyznaczone cele Albert Kirchmann, prezydent MFTBC.

Z myślą o hybrydyzacji całej floty pojazdów ciężarowych Daimler Trucks, MFTBC prowadzi testy modelu Fuso Super Great Eco Hybrid. Wyniki tych badań będą miały w przyszłości wpływ na rozwój przyjaznych środowisku samochodów użytkowych Mercedes-Benz i Freightliner.

Źródło: Mercedes-Benz Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL