Dostawy Volvo Trucks w maju

Dostawy Volvo Trucks w maju

W maju dostawy Volvo Trucks wzrosły o 74 proc. w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Wzrost odnotowano na wszystkich głównych rynkach. 

Łącznie, majowe dostawy w Europie zamknęły się na poziomie 4391 dostarczonych pojazdów, co stanowi wzrost o 92 proc. rok do roku. Szczególnie silny trend wzrostowy utrzymywał się na rynkach francuskim i niemieckim. We Francji, gdzie wprowadzony w 2010 r. i dedykowany dla branży budowlanej, nowy pojazd Volvo FMX został bardzo dobrze przyjęty, dostawy wzrosły w maju o 77 proc. W Niemczech, wzrost ten wyniósł 72 proc. W Rosji dostawy Volvo Trucks w maju wzrosły o 436 proc., w stosunku do analogicznego okresu roku 2010. Łącznie, majowe dostawy w Europie Wschodniej wzrosły o 198 proc.
 
Volvo Trucks nadal powiększało swoje udziały rynkowe w Ameryce Południowej, gdzie dostawy w maju osiągnęły poziom 2118 dostarczonych pojazdów, co stanowi wzrost o 53 proc. rok do roku. W Brazylii, Volvo Trucks kontynuuje umacnianie swojej pozycji w segmencie pojazdów średniej ładowności, za sprawą zwiększonych dostaw modelu Volvo VM, który ceniony jest za niskie zużycie paliwa.
 
W Ameryce Północnej, majowe dostawy samochodów ciężarowych zamknęły się na poziomie 2093 sztuk, co oznacza wzrost o 117 proc. w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. W segmencie pojazdów długodystansowych, popyt na nie nadal rósł, nie tylko ze względu na fakt wymiany starych pojazdów na nowe, ale również za sprawą ogólnie korzystnych warunków w transporcie. Jednocześnie, zainteresowanie klientów pojazdami z nowymi, wydajnymi silnikami spełniającymi wymagania normy emisji spalin EPA10 również rosło.
 
Duże dostawy odnotowano w maju również w Afryce Południowej, gdzie dostarczono 142 pojazdy, o 149 proc. więcej, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W okresie od stycznia do maja 2011 r. dostawy w Afryce Południowej wzrosły o 73 proc.

Źródło: Volvo Trucks

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL