Finałowe szkolenie Akcji Profesjonalni Kierowcy

Profesjonalni Kierowcy Volvo Trucks

Zakończenie tegorocznej edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy przypadło na 21 października. Tego dnia, dzięki uprzejmości Partnera Phillips Poland, kursanci mieli okazję doskonalić swoje umiejętności praktyczne z zakresu codziennej obsługi pojazdów ciężarowych.

 

Ostatnie szkolenie w ramach programu obejmowało jazdę po drogach publicznych zestawem szkoleniowym, manewry z wykorzystaniem ciągnika siodłowego oraz przygotowanie pojazdu do pracy, sytuacje awaryjne wraz z określeniem zasad bezpieczeństwa, a także wykład teoretyczny. Szkolenie prowadzili doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.

- Tegoroczna edycja Akcji Profesjonalni Kierowcy po raz kolejny pokazała nam jak bardzo potrzebne są takie programy. Z roku na rok liczba kursantów jest coraz większa, co z jednej strony nas cieszy, a z drugiej uświadamia nam, że standardowe kursy w szkołach jazdy to jednak za mało dla kierowców, którzy chcą poznać zawód kierowcy zawodowego w praktyce i odpowiednio się do niego przygotować. Z wielkim optymizmem patrzymy już na VIII edycję Akcji, która rozpocznie się w przyszłym roku. Na pewno nie zabraknie w niej nowości i solidnej dawki praktycznej wiedzy - mówi Wojciech Sidoruk, Szef Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

Akcja Profesjonalni Kierowcy od 2016 roku zmienia oblicze branży transportowej. To największy program społeczny w sektorze TSL. Co roku organizowanych jest kilkanaście szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, w których bezpłatnie udział mogą wziąć osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi. Program powstał z inicjatywy Volvo Trucks Polska, a tegoroczną edycję wspiera rekordowa liczba Partnerów: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton S.A., Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia, Shell Polska i Warta.

Pierwsze szkolenie praktyczne VII edycji Akcji odbyło się w Wieluniu w firmie Wielton S.A. Kolejny kurs, w którym udział wzięło ok. 50 osób, miał miejsce latem na Torze Jastrząb. Cykl szkoleń zakończyło to w Chechle Pierwszym w siedzibie Phillips Poland.

Przeczytaj też:
Renault Trucks z nowym logo

Renault Trucks E-Tech T i C mają nowe logo marki z uaktualnionymi cechami. Umieszczony na przednim panelu diament ze szczotkowanego aluminium na błyszczącym czarnym tle nadaje pojazdom nowoczesnego wyglądu.

Duże zainteresowanie przewoźników IVECO S-WAY z silnikami Diesla

Polski oddział firmy Pieter Smit Theater Rock, będącej europejskim potentatem w dziedzinie obsługi logistycznej i transportowej imprez masowych, koncertów oraz spektakli teatralnych powiększył swoją flotę o 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY Low Tractor.

Norma Euro 7 kiedy wejdzie i kogo dotyczy?

Norma Euro 7 zacznie obowiązywać od 2025 roku. Tym razem nie chodzi o czystość spalin.

Ułatwienia dla kierowców na Zakopiance i w okolicy A4

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas do otwarcia wyczekiwanego tunelu w ciągu drogi ekspresowej S7 wydrążonego pod górą Luboń Mały na Zakopiance.

Nowy oddział Mercedes-Benz Trucks w Koninie już działa

W październiku pod szyldem Auto Partner J. i A. Garcarek został otwarty nowy obiekt w sieci serwisowej Mercedes-Benz Trucks. To drugi – po macierzystej lokalizacji w Ociążu k. Kalisza – oddział należący do tej samej firmy.

70 lat Instytutu Transportu Samochodowego

Zastanawiasz się także, kiedy pojazdy autonomiczne wyjadą na polskie drogi i czy będą bezpieczne? Czym napędzane będą samochody przyszłości? Odpowiedzi na te i szereg innych pytań dostarczają właśnie eksperci Instytutu Transportu Samochodowego.

Ciężarowe w górę

W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.

Zmiana czasu na zimowy już w niedzielę

W nocy z 29 na 30 października 2022 roku znowu zmienimy czas, tym razem z letniego na zimowy. W niedzielę wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 3.00 na 2.00.

Jaki podatek od ciężarówek na 2023 rok?

W nowym obwieszczeniu ministra finansów ogłoszono minimalne stawki podatku od środków transportowych na rok 2023.

Wyszukiwarka

Informacje