Kolejne przejęcie w grupie producentów naczep

Benalu-Legras

Producent naczep z ruchomą podłogą Legras Industries został właśnie włączony w struktury grupy Benalu.

 

Na transakcji skorzysta także spółka MEGA, producent naczep z Nysy, który również należy do francuskiej grupy Benalu. W efekcie połączenia powstała grupa Benalu-Legras wykorzysta należące do obu podmiotów sieci dystrybucyjne w celu zwiększenia sprzedaży, szczególnie na eksport. Ważnym z ekonomicznego punktu widzenia aspektem transakcji jest również poprawienie pozycji połączonych firm w negocjacjach zakupowych, w zakresie m.in. surowców czy podzespołów do budowy naczep.

To ważne wydarzenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy przejąć działalność Legras Industries w bardzo konkurencyjnym środowisku i wspólnie z naszymi partnerami rozpocząć budowę nowej i jeszcze silniejszej Grupy Benalu-Legras. Transakcja ta stanowi doskonałą okazję do rozwoju w segmencie pojazdów z ruchomą podłogą – podkreśla Arnaud de Ponnat, prezes zarządu Grupy Benalu, który obejmuje rolę prezesa grupy Benalu-Legras.

Warto przypomnieć, że Legras specjalizuje się m.in. w dostawach naczep dla rolnictwa i przemysłu spożywczego. Jednym z kluczowych produktów firmy jest wprowadzona dwa lata temu przyczepa z ruchomą podłogą FMA, o maksymalnej pojemności 70 m3, skonstruowana specjalnie do transportu kiszonki, kompostu, zbóż, obornika, odpadów zielonych, zrębków, big bagów i palet. Długości skrzyń przyczep FMA wynoszą odpowiednio 8,5 m, 10 m i 11,4 m. FMA są oparte na tridemie z dwiema osiami skrętnymi. Zastosowanie ruchomej podłogi umożliwia opróżnienie największego modelu przyczepy w ciągu czterech minut. Inną, znaną już polskim użytkownikom naczepą, jest model side door, czyli naczepa z ruchomą podłogą i z ruchomymi drzwiami bocznymi dostępna w wersjach o pojemności 86–97 m3.

Ta transakcja oznacza, że zyskujemy możliwość dalszego rozwoju know-how w zakresie systemów ruchomych podłóg i innych systemów logistycznych oraz możliwość wykorzystania wszelkich efektów synergii – kosztowych, technologicznych i operacyjnych. Jestem przekonany, że MEGA pozytywnie odczuje rezultaty tej transakcji także poprzez spodziewany wzrost udziałów w sprzedaży na rynku ruchomych podłóg w Polsce i w Europie, co przełoży się na zwiększenie produkcji bezpośrednio w Nysie – podsumowuje Maciej Radomski, prezes zarządu MEGA sp. z o.o.

Wyszukiwarka

Informacje