Rosenbauer Polska i Bocar podpisały umowę o współpracy

Rosenbauer Polska Bocar

Firma Rosenbauer Polska sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z jednym z największych producentów zabudów specjalistycznych dla branży pożarniczej w Polsce z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym "bocar" Sp. z o.o. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 22 czerwca 2022 podczas Międzynarodowych Targów Interschutz w Hanowerze.

 

Przedmiotem umowy jest wykorzystanie komponentów firmy Rosenbauer w produkowanych przez Bocar samochodach ratowniczo-gaśniczych. Jako producent dedykowanego, kompletnego sprzętu dla branży pożarniczej Rosenbauer oferuje szeroki zakres podzespołów, niezbędnych do wyposażenia pojazdu. Od
profesjonalnych działek gaśniczych, motopomp, systemów gaśniczych i piany sprężonej CAFS do autopomp oraz systemów dozowania środka pianotwórczego.

Anna Malec, General Manager Rosenbauer Polska:
- Jestem przekonana, że wysokiej jakości sprzęt Rosenbauer, przy tworzeniu którego wykorzystywane są najnowsze technologie, z pewnością sprawdzi się
w produkowanych przez firmę Bocar nowoczesnych i funkcjonalnych pojazdach pożarniczych. Wspólnie zaoferujemy polskim klientom wyjątkowy produkt, który sprosta wszystkim ich wymaganiom.

Prezes Przedsiębiorstwa Specjalistycznego "bocar" Sp. z o.o., Krzysztof Krzyczmonik również podkreślił znaczenie podpisanej właśnie umowy mówiąc: - Nawiązanie współpracy z firmą Rosenbauer Polska Sp. z o.o. jest dla spółki Bocar ogromnym wyróżnieniem i szansą na dalszy rozwój naszej działalności. W związku z tym, iż z naszym Partnerem posiadamy wspólne koncepcje rozwoju, chcemy współpracować na wielu płaszczyznach, aby zwiększyć konkurencyjność na rynku polskim, zmieniając przy tym obraz w sektorze pojazdów pożarniczych.

Podobnie jak dla firmy Rosenbauer, największe znaczenie dla spółki Bocar ma zaoferowanie klientom produktów spełniających kryteria najnowszych technologii i optymalnych, bezpiecznych rozwiązań. Jak dodaje prezes spółki Bocar: - Podążamy za zmianami wprowadzając nowe technologie i rozwiązania
zwiększające bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową. Korzystając z wieloletniego doświadczenia naszego Partnera oraz dzięki wypracowanym rozwiązaniom technologicznym będziemy w stanie stworzyć produkty, które odpowiedzą na współczesne zapotrzebowanie technologiczne i produktowe w sektorze
pożarnictwa. W związku z powyższym, wyrażamy przekonanie o efektywnej współpracy pomiędzy naszymi firmami.

Rosenbauer Polska Sp. z o.o. to część międzynarodowej Grupy Rosenbauer, która produkuje pojazdy ratowniczo-gaśnicze, systemy gaśnicze, sprzęt pożarniczy i środki ochrony indywidualnej, a także inne rozwiązania cyfrowe dla profesjonalnej, przemysłowej, zakładowej i ochotniczej straży pożarnej. Oferuje również systemy prewencyjnego gaszenia pożarów. Rosenbauer posiada sieć serwisową w około 120 krajach.

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne "bocar" Sp. z o.o. to rodzinna firma z wieloletnią tradycją, zatrudniająca ponad 170 osób. Spółka zajmuje się głównie produkcją samochodów ratowniczo-gaśniczych typu: lekkie, średnie i ciężkie. Obecnie produkuje około 200 pojazdów rocznie.

Przeczytaj też:
Nowe funkcje w ciężarówkach Volvo dla branży budowlanej

Volvo Trucks wprowadza szereg nowych funkcji, które które ułatwiają jazdę w terenie.

Samochodów używanych szukamy głównie w sieci

Aby zbadać podejście polskich kierowców do zakupu aut używanych, Santander Consumer Multirent zlecił badanie Polak kupuje auto używane, w którym zapytał ankietowanych m.in. o to gdzie kupili ostatni pojazd z drugiej ręki, ile auto miało lat w momencie zakupu i w jaki sposób go szukali.

System monitorujący rowerzystów i pieszych w Volvo Trucks już od września

Volvo Trucks wprowadza nowy system bezpieczeństwa, który wykrywa innych użytkowników dróg, którzy wchodzą w martwe pole widzenia po obu stronach samochodu ciężarowego.

Volkswagen Meteor ze sprzedażą pięciu tysięcy sztuk w niecałe dwa lata

W 2020 roku Volkswagen Caminhões e Ônibus ogłosił wprowadzenie na brazylijski rynek nowego modelu ciężarówki o nazwie Meteor.

Ogródki działkowe dla pracowników zamiast produkcji samochodów

Aby zapewnić dodatkowe wsparcie socjalne pracownikom przedsiębiorstwa, w czasie przestojów, udziałowcy i zarząd Avtotor postanowili bezpłatnie przydzielić ogródki działkowe. Jeszcze nie tak dawno montowali m.in. BMW teraz będą uprawiać warzywa.

Spadki rejestracji użytkowych w Europie. Polska na trzecim miejscu w ciężarówkach

W kwietniu 2022 roku liczba rejestracji nowych pojazdów użytkowych w Unii Europejskiej zmniejszyła się o 27,1% do 125 034 sprzedanych sztuk, przy czym spadki odnotowano we wszystkich segmentach.

Autonomiczna ciężarówka sama odnajduje drogę w terminalu

Wykorzystując pierwszą publiczną jazdę autonomicznej ciężarówki na torze testowym MAN w Monachium, partnerzy projektu poinformowali o swoich dotychczasowych osiągnięciach i zapowiedzieli wzmożone testy praktyczne oraz jazdy próbne, które odbędą się na terenie terminala kontenerowego w Ulm.

Dziewięćdziesiąt procent samochodu ciężarowego Volvo może być poddane recyklingowi

Takie obietnice składa szwedzki koncern, który chce zastosować nowe technologie w produkcji samochodów ciężarowych.

Przewoźnicy, którzy kupili ciężarówki zasilane LNG czują się oszukani

Polskie firmy transportowe, które kupiły ciężarówki na LNG teraz topią swoje zyski w wyższych cenach za paliwo. Wyższe ceny gazu mają obecnie duży wpływ na TCO. 

Wyszukiwarka

Informacje