TMS

Program TMS - dla kogo jest przydatny i gdzie się sprawdza?

W branży transportowej dużo się dzieje. Powstaje liczne nowoczesne oprogramowanie, którego celem jest skuteczna obsługa działalności firmy, gdy baza kontrahentów się rozrasta. Wówczas działanie bez odpowiednich narzędzi i planu skazana jest na niepowodzenie.

Narzędziami, które sprawdzają się w tym zadaniu doskonale są systemy TMS. Czym w ogóle są te systemy i jakie są ich główne funkcje? Czy planowanie pracy kierowców rzeczywiście jest aż tak ważne i wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi? Sprawdź!

Czy jest system TMS?

System TMS kompleksowym narzędziem wykorzystywanym w różnych branżach związanych z transportem, jego realizacją i planowaniem. TMS to skrót od angielskiego Transport Management System. Narzędzie to wykorzystuje się do zarządzania transportem, monitorowania i rozliczania. Największą zaletą systemów TMS jest łatwość i intuicyjność obsługi, a także wyjątkowo wysoka funkcjonalność. Program TMS wdrożony do działań firmy pozwala na bardziej efektywne zarządzanie jej działalnością, kontrolując każdy jej aspekt i pozwalając na stworzenie skutecznego planu działania. Systemy TMS to nieoceniona pomoc w każdej firmie w branży transportowej, bez względu na jej wielkość i zasięgi. 

Program TMS dla firm transportowych

Jednym z najpopularniejszych programów TMS dla firm transportowych jest FireTMS. Pozwala on na sporą oszczędność czasu dzięki błyskawicznemu dostępowi do wszelkich danych i dokumentów. Program pozwala na kompleksowe planowanie przewozów, przedstawianie ich harmonogramów w czytelny sposów w formie graficznej, a na zarządzanie zleceniami. Program integruje się z GPS, komunikuje się również z kierowcą za pośrednictwem aplikacji mobilnej, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Ważną funkcjonalnością programu jest automatyczne tworzenie faktur i integracja z programami księgowymi, a także szybka analiza kosztów transportu i automatyczna windykacja oraz monitorowanie płatności. 

Planowanie czasu pracy kierowców - dlaczego jest tak ważne?

Usługi transportowe wymagają skrupulatnego planowania i nienagannej logistyki. Sumienne rozplanowanie pracy kierowców pomaga w dotrzymaniu obowiązujących przepisów, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Poza tym, efektywne planowanie usług transportowych pozwala na uniknięcie wielu błędów, które mogłyby okazać się bardzo kosztowne. Planowanie transportu sprawdza się zarówno w niewielkich, dopiero powstających firmach, jak i w ogromnych przedsiębiorstwach, posiadających wynajmowany tabor samochodowy.

Przeczytaj też:
Pojazdy w wynajmie - firmy transportowe czekają zmiany na lepsze Zmiany w prawie umożliwią przewoźnikom prowadzącym działalność na terytorium Polski na czasowe korzystanie z pojazdu wynajmowanego, zarejestrowanego na terytorium innego państwa UE.
Konfiskata aut pijanym kierowcom - najczęściej zadawane pytania W dniu 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów pijanym kierowcom. Co prawda nie ma jeszcze do nich przepisów wykonawczych, lecz jest to tylko kwestia najbliższych tygodni.
Nowe doskonalsze fotoradary na polskich drogach - sprawdź ich lokalizacje Nowatorska jakość sprzętu, wyłapująca serię pojazdów jednocześnie, ma być skutecznym straszkiem na kierowców.
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Dwa DAF-y LF w służbie Ośrodka Szkolenia Ochotniczej Straży Pożarnej Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego mogą wziąć udział w szkoleniach, które przygotują ich do podniesienia kwalifikacji i uzyskania prawa jazdy kategorii C.
Zmiana naliczania opłat drogowych w Czechach Opłata za przejazd w Czechach dla pojazdów powyżej 3,5 t zostanie powiększona o składnik opłaty za wytwarzanie emisji CO2.
Jakimi autami będą jeździć Polacy? Tegoroczna edycja badania Portfele Polaków pod lupą na zlecenie Volkswagen Financial Services przyniosła sporo niespodzianek.