Program TMS - dla kogo jest przydatny i gdzie się sprawdza?

TMS

W branży transportowej dużo się dzieje. Powstaje liczne nowoczesne oprogramowanie, którego celem jest skuteczna obsługa działalności firmy, gdy baza kontrahentów się rozrasta. Wówczas działanie bez odpowiednich narzędzi i planu skazana jest na niepowodzenie.

Narzędziami, które sprawdzają się w tym zadaniu doskonale są systemy TMS. Czym w ogóle są te systemy i jakie są ich główne funkcje? Czy planowanie pracy kierowców rzeczywiście jest aż tak ważne i wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi? Sprawdź!

Czy jest system TMS?

System TMS kompleksowym narzędziem wykorzystywanym w różnych branżach związanych z transportem, jego realizacją i planowaniem. TMS to skrót od angielskiego Transport Management System. Narzędzie to wykorzystuje się do zarządzania transportem, monitorowania i rozliczania. Największą zaletą systemów TMS jest łatwość i intuicyjność obsługi, a także wyjątkowo wysoka funkcjonalność. Program TMS wdrożony do działań firmy pozwala na bardziej efektywne zarządzanie jej działalnością, kontrolując każdy jej aspekt i pozwalając na stworzenie skutecznego planu działania. Systemy TMS to nieoceniona pomoc w każdej firmie w branży transportowej, bez względu na jej wielkość i zasięgi. 

Program TMS dla firm transportowych

Jednym z najpopularniejszych programów TMS dla firm transportowych jest FireTMS. Pozwala on na sporą oszczędność czasu dzięki błyskawicznemu dostępowi do wszelkich danych i dokumentów. Program pozwala na kompleksowe planowanie przewozów, przedstawianie ich harmonogramów w czytelny sposów w formie graficznej, a na zarządzanie zleceniami. Program integruje się z GPS, komunikuje się również z kierowcą za pośrednictwem aplikacji mobilnej, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Ważną funkcjonalnością programu jest automatyczne tworzenie faktur i integracja z programami księgowymi, a także szybka analiza kosztów transportu i automatyczna windykacja oraz monitorowanie płatności. 

Planowanie czasu pracy kierowców - dlaczego jest tak ważne?

Usługi transportowe wymagają skrupulatnego planowania i nienagannej logistyki. Sumienne rozplanowanie pracy kierowców pomaga w dotrzymaniu obowiązujących przepisów, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Poza tym, efektywne planowanie usług transportowych pozwala na uniknięcie wielu błędów, które mogłyby okazać się bardzo kosztowne. Planowanie transportu sprawdza się zarówno w niewielkich, dopiero powstających firmach, jak i w ogromnych przedsiębiorstwach, posiadających wynajmowany tabor samochodowy.

Przeczytaj też:
Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza?

Niebieski znak TIR na ciężarówkach co oznacza? Często spotykamy się z tytułami TIR przejechał drogą... lub kierowca TIRa wymusił pierwszeństwo... To potoczne określenie nie oznacza wcale samochodu ciężarowego, a jest to, mówiąc w skrócie, karnet w międzynarodowym ruchu drogowym.

Wakacje z ograniczeniami ruchu dla samochodów ciężarowych za granicą

Wakacyjne ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych są wprowadzane, ponieważ chodzi o ograniczenie ruchu pojazdów w okresach, gdy ruch ten gwałtownie rośnie. Różne kraje, w różny sposób stosują zbiegi poprawiające płynność ruchu i zwiększając bezpieczeństwo na drogach.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Zakup używanego samochodu nie taki prosty

Niemal połowa polskich kierowców spotkała się z praktyką ukrywania wad pojazdu przy zakupie auta używanego.

Automotive – branża nadal na zakręcie?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy trzeciej edycji konferencji sektora motoryzacyjnego, organizowanej przez Polsko - Niemiecką Izbę Przemysłowo Handlową.

Czy wynagrodzenie za urlop dla kierowców zawodowych będzie wyższe - nawet do 30 tys. kary dla przewoźnika

Sezon urlopowy powoli się rozpoczyna, a wraz z nim firmy transportowe czekają kolejne wydatki.

Z czego wynikają tak duże podwyżki cen paliw?

Choć ceny paliw wzrosły w całej Europie, z danych Komisji Europejskiej wynika, że w Polsce benzyna podrożała najbardziej – o ponad 35 proc. w okresie od lutego do maja br.

Ograniczenia w ruchu w Katowicach dla ciężarówek

W związku z organizacją na terenie Miasta Katowice, XI sesji Światowego Forum Miejskiego Wojewoda Śląski wprowadził w dniach od 26 do 30 czerwca 2022 roku w godzinach od 7:00 do 23 :00 zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.

O jakiej porze najniższe ceny paliw na stacjach?

Badanie przeprowadzone przez ADAC dowodzi, że diesel, na niemieckich stacjach, jest o ponad 16 centów droższy rano, niż wieczorem.

Wyszukiwarka

Informacje