W 2023 roku Renault Trucks planuje zmodernizować swoje ciężarówki

Nowe Renault Trucks D

Producent zwiększa efektywność swoich modeli przeznaczonych do dystrybucji i lekkiego transportu budowlanego.

 

Dzięki optymalizacji silnika, nowej skrzyni biegów i pakietowi Fuel Eco+ Renault Trucks D, D Wide i C 2,3 m 2023 mają zmniejszyć zużycie paliwa i związaną z nim emisję CO2 nawet o 10%.
Dotyczy to modeli Renault Trucks D Wide i C 2,3 m z 2023 r., które będą wyposażone w nowy silnik DE11. Silnik ciężarówki będzie miał opatentowaną technologię Wave Piston, która poprawi rozkład gazów wewnątrz komory spalania i zoptymalizuje wykorzystanie dostępnego tlenu, poprawiając w ten sposób spalanie. W silniku montowane będą również nowe wtryskiwacze o zwiększonej precyzji.
Aby zwiększyć wydajność, Renault Trucks pracowało również nad zmniejszeniem strat związanych z tarciem: przeprojektowano korbowody, tłoki i wał korbowy oraz zoptymalizowano sterowanie gazami w skrzyni korbowej. Opracowano również nową wysokowydajną turbosprężarkę z łożyskami kulkowymi o poprawionym czasie reakcji oraz pompę oleju o zmiennym przepływie w połączeniu z olejem o niskiej lepkości. Renault Trucks zdecydowało się również na zoptymalizowany system oczyszczania spalin i nową jednostkę sterującą silnika.

Renault Trucks D Wide i C 2,3 m będą również wyposażone w skrzynię biegów nowej generacji Optidriver. Opcjonalnie tryb Eco pozwala na dalszą redukcję zużycia paliwa. Renault Trucks D z silnikami o pojemności 5 i 8 litrów będzie wyposażone w nową 8-biegową skrzynię biegów o nazwie Optishift. W pełni automatyczny, zapewnia większy komfort jazdy, lepsze prowadzenie przy niskich prędkościach i lepszą oszczędność paliwa. Nowa automatyczna skrzynia biegów Optishift jest dostępna jako opcja w Renault Trucks D 4x4. Tryb Eco jest również dostępny jako opcja, aby jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie paliwa.

Dodatkowe 5% zmniejszenie zużycia paliwa można osiągnąć dzięki pakietowi Fuel Eco+, który obejmuje spojler dachowy, spojlery boczne, odłączaną sprężarkę i automatyczne wyłączanie silnika po trzech minutach.

Wszystkie te technologie łącznie zapewniają oszczędność paliwa o 10% w porównaniu z poprzednią generacją Renault Trucks D Wide i C 2,3 m.

Przeczytaj też:
Przewoźnicy, którzy kupili ciężarówki zasilane LNG czują się oszukani

Polskie firmy transportowe, które kupiły ciężarówki na LNG teraz topią swoje zyski w wyższych cenach za paliwo. Wyższe ceny gazu mają obecnie duży wpływ na TCO. 

Będą podwyżki w Mercedesie

Daimler Truck prognozuje sprzedaż ciężarówek na poziomie 500–520 tys. sztuk w 2022 r.

Monitoring ciśnienia powietrza w oponach w Niemczech obowiązkowy

Jak zapowiedziało niemieckie Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu, systemy monitorowania ciśnienia w oponach będą obowiązkowe w Niemczech od lipca 2022 r.

Euro-3 i Euro-4 powraca?

Zapotrzebowanie na samochody ciężarowe na Ukrainie jest tak duży, że zdecydowano o dopuszczeniu do rejestracji starszych generacji ciężarówek.

Jelcz wyprodukował ciężarówki do transportu czołgów Abrams

Spółka Jelcz SA przekazała na potrzeby Wojska Polskiego łącznie 7 pojazdów, w tym 4 zestawy i 3 ciągniki siodłowe.

Jest nowy lider na ukraińskim rynku samochodów ciężarowych

W kwietniu rynek samochodów ciężarowych na Ukrainie powyżej 3,5 tony zmniejszył się o 67%. Jedyną pociechą jest to, że spadek jest mniejszy, niż w katastrofalnym marcu. Istnieje zapotrzebowanie na nowe samochody ciężarowe, jednak nowe dostawy pojazdów są mocno ograniczone. Znacząco zmienił się też asortyment zamawianych samochodów.

Sprzedaż pojazdów użytkowych w kwietniu - podwozia górą

Od początku 2022 roku przybyło 10 293 szt. nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t. co oznacza spadek (-6,6%) w skali roku. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji było mniej o 7,1% (9882 szt.) niż w tym samym okresie 2021 r. a grupa autobusów zwiększyła się w tym czasie o +7% (do 411 szt.).

Mercedes-Benz Trucks wprowadza drugą generację MirrorCam

Ramiona kamery krótsze o dziesięć centymetrów z każdej strony oraz nowe parametry obrazu zapewniają jeszcze lepsze wsparcie dla kierowców w wielu sytuacjach drogowych w ciężarówkach Mercedes-Benz Actros.

Baltic Truck Festival 2022

Miłośnicy i właściciele tunningowanych ciężarówek i nie tylko będą mogli spotkać się na północy kraju, już w czerwcu.

Wyszukiwarka

Informacje