Pracujące sieci serwisowe poszczególnych marek ciężarówek. Nie powinno być problemu z serwisem samochodów

Serwisy ciężarowe

Producenci pojazdów ciężarowych postanowili utrzymać sieci serwisowe otwarte.

 

W sieci MAN Truck & Bus 97% europejskich punktów serwisowych jest czynnych. Klienci nie powinni mieć problemów z naprawami ciężarówek MAN oraz pojazdów dostawczych MAN TGE, czy też autokarów. Warto jednak zadzwonić i wcześniej umówić planowaną wizytę. Uruchomiono też nową usługę dostawy części zamiennych. Można je teraz zamówić e-mailem lub telefonicznie, a MAN Truck & Bus zapewnia dostawę bezpośrednio do klienta. Ta usługa jest również dostępna w sieci prywatnych autoryzowanych serwisów MAN.

Centra Volvo Trucks pozostają otwarte i wykonują operacje związane obsługą bieżącą i nagłymi awariami samochodów ciężarowych.

Renault Trucks, którego francuskie zakłady produkcyjne są zamknięte od 16 marca, zapewnia całodobową pomoc w razie awarii i obsługę warsztatów naprawczych. W Europie Renault Trucks posiada sieć prywatnych koncesjonariuszy, którzy w większości deklarują normalna pracę. Samochody ciężarowe pozostające w ruchu i wymagające obsługi nie powinny mieć problemów z serwisem.

W sieci Mercedes-Benz Trucks prawie 2/3 punktów usługowych jest czynna. Zespoły Mercedes-Benz Trucks zapewniają podstawową konserwację i naprawy ciężkich pojazdów, które znajdują się w ruchu. Wdrożono również logistykę części zamiennych dostosowaną do okoliczności, dzięki czemu warsztaty mogą pracować bez utrudnień. Serwis wyjazdowy jest w pełni operacyjny 24h .

Scania wdrożyła również szczególne środki w swojej sieci. Warsztaty i sklepy pozostają dostępne o zwykłych godzinach, przy ścisłym zastosowaniu "oficjalnych instrukcji w celu zagwarantowania ochrony klientów i pracowników." Nagła pomoc jest przeprowadzana z ograniczonym dostępem, po kontakcie telefonicznym.

Sieć serwisów DAF Trucks utrzymuje ciągłość usług. Większość z europejskich punktów serwisowych pozostaje otwarta. Prawie wszystkie punkty usług sieciowych DAF nadal działają. Wprowadzono specjalne środki, przyjmując kierowców i innych klientów przez telefon. Organizacja logistyki części zamiennych została również dostosowana do wymagań warsztatów marki i klientów.

IVECO zapewnia serwis i konserwację swoich pojazdów, przeprowadzając zdalną diagnostykę ciężarówek. W warsztatach technicy serwisowi i mechanicy pracują w małych zespołach, a warsztaty są przystosowane do warunków związanych z bezpieczną obsługą klientów. IVECO zaleca również, aby klienci umówili się na spotkanie "o ile nie jest to nagły wypadek, w którym to przypadku warsztaty odpowiedzą na ich prośbę tak szybko, jak to możliwe."

 

Przeczytaj też:
MAN TGX w niezwykłej wersji zabudowy Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Firma Eko-Okna z nowymi wózkami widłowymi Hiab MOFFETT

Spółka Hiab, wchodząca w skład korporacji Cargotec, otrzymała od polskiej firmy Eko-Okna, jednego z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, rekordowe na skalę europejską zamówienie o wartości 21,7 mln EUR.

Jak będzie wyglądał rynek aftermarketowy nowej generacji?

Rozmowa z Philippe Colpronem, dyrektorem dywizji ZF Aftermarket i wiceprezesem wykonawczym ZF Group.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Rosenbauer Polska i Bocar podpisały umowę o współpracy

Firma Rosenbauer Polska sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z jednym z największych producentów zabudów specjalistycznych dla branży pożarniczej w Polsce z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym "bocar" Sp. z o.o. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 22 czerwca 2022 podczas Międzynarodowych Targów Interschutz w Hanowerze.

Nowe funkcje w ciężarówkach Volvo dla branży budowlanej

Volvo Trucks wprowadza szereg nowych funkcji, które które ułatwiają jazdę w terenie.

Samochodów używanych szukamy głównie w sieci

Aby zbadać podejście polskich kierowców do zakupu aut używanych, Santander Consumer Multirent zlecił badanie Polak kupuje auto używane, w którym zapytał ankietowanych m.in. o to gdzie kupili ostatni pojazd z drugiej ręki, ile auto miało lat w momencie zakupu i w jaki sposób go szukali.

System monitorujący rowerzystów i pieszych w Volvo Trucks już od września

Volvo Trucks wprowadza nowy system bezpieczeństwa, który wykrywa innych użytkowników dróg, którzy wchodzą w martwe pole widzenia po obu stronach samochodu ciężarowego.

Wyszukiwarka

Informacje