Dirk Hoffmann Schmitz Cargobull

Nagrody TLP rozdane - Dirk Hoffmann, prezes EWT Truck & Trailer wyróżniony odznaką honorową

W dniu 28 stycznia br., w Warszawie, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk wręczył nagrody i wyróżnienia przedstawicielom branży TSL.

 

Wśród wyróżnionych znalazł się Dirk Hoffmann, którego uhonorowano odznaką "Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej".

W 1995 roku Dirk Hoffmann podpisał umowę dilerską z firmą Schmitz Cargobull, dzięki czemu mógł oficjalnie rozpocząć sprzedaż naczep w Polsce, Czechach i na Słowacji. Oficjalnie polski odział firmy powstał w 1998 roku. W 2006-2007 roku powstaje oddział i siedziba firmy EWT Truck & Trailer Polska w Ołtarzewie. W 2011 roku następuje otwarcie kolejnego Truck & Trailer Center w Strykowie pod Łodzią. W 2015 firma obchodziła jubileusz 20-lecia istnienia Grupy EWT. Szczególnie ważny dla Grupy EWT był rok 2020, w którym otwarto kolejne dwa oddziały: W komornikach pod Poznaniem oraz w Nowej Wsi Wrocławskiej. W ub. roku firma obchodziła 25-lecie istnienia.

Ze względu na pandemię Dirk Hoffmann nie mógł fizycznie odebrać wyróżnienia, jednak w transmisji online prezes Zarządu, członek Rady Nadzorczej EWT Truck & Trailer Handels GmBH, Schmitz Cargobull AG osobiście podziękować za przyznane odznaczenie.

W tym roku odznaki "Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej" otrzymali ponadto:
- Krzysztof Babiński – właściciel Babiński Sp. z o.o,
- Dirk Bergmann – prezes Zarządu Duvenbeck Logistik Sp. z o.o.,
- Tomasz Kujawa – członek Zarządu, dyrektor sprzedaży Pozkrone S.A.,
- Rafał Kwiecień – prezes Zarządu REGESTA S.A.,
- Mirosław Maszoński – prezes/Właściciel Maszoński Logistic Sp. z o.o. Sp.k.,
- Zdzisław Tymczyszyn – prezes/Właściciel INTRA S.A.,
- Wojciech Weiss – prezes Zarządu LOTOS Paliwa Sp. z o.o.,
- Daniel Wolszczak – dyrektor Generalny Iveco Poland Sp. z o.o.,
- Jarosław Bartczak – dyrektor Generalny XPO Transport Solutions Poland Sp. z o.o.,
- Sjef Boekestijn, prezes Zarządu, dyrektor Operacyjny Boekestijn Transport Service Sp. z o.o.

 

"Zasłużony dla transportu Rzeczypospolitej Polskiej" to odznaka przyznawana przedstawicielom firm zrzeszonych w organizacji TLP przez Ministra Infrastruktury. To odznaczenie resortowe zostało ustanowione w 2000 roku przez Radę Ministrów, aby uhonorować pracowników transportu, którzy szczególnie przyczynili się do osiągnięć i rozwoju tej ważnej dziedziny gospodarki narodowej.

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj też:
eActros 300 rusza na testy do firmy MEXEM Pierwszym klientem EWT Automotive, który przetestuje eActrosa 300, jest firma MEXEM z Pruszkowa.
Najlepszy serwis EWT Truck & Trailer Polska w 2023 roku EWT Truck & Trailer Polska, generalny dystrybutor naczep SCHMITZ Cargobull poinformowała, że najlepszym warsztatem roku 2023 partnerskiej sieci serwisowej w Polsce została firma KM Serwis W. Kożuchowski – J. Marciniak w Starej Łubiance.
Na pierwszy ogień - Mercedes-Benz Trucks EWT Automotive Serwis samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Trucks EWT Automotive w Jeżewie wspiera strażaków z lokalnych OSP.
Najlepsi partnerzy serwisowi Schmitz Cargobull 2022 Schmitz Cargobull wybrał najlepsze warsztaty i centra serwisowe z 31 krajów w swojej sieci partnerów serwisowych.
Sprzedaż naczep w 2021 roku z rekordowym wynikiem Dobra passa trwa nieprzerwanie od 15. miesięcy. Przy czym od marca do sierpnia br. utrzymywał się wzrost trzycyfrowy, a od września utrzymuje się w wymiarze dwucyfrowym.
Kolejny punkt serwisowy EWT Automotive dedykowany ciężarówkom Nowy punkt obsługi pojazdów ciężarowych Truck Dedication mieści się w Jeżewie Starym niedaleko Białegostoku.
Sprzedaż nowych naczep w listopadzie 2021 r W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t w listopadzie 2021r. rynek nadal dynamicznie się rozwijał - rejestracje osiągnęły 2696 szt. przy wzroście r/r o 37,1%.
Schwarzmüller Polska obiecuje wzrost sprzedaży Ponad 1100 przyczep zarejestrowanych w Polsce pozwoliło zrealizować z nawiązką ambitny cel sprzedaży grupy Schwarzmüller na rok 2021.
Mercedes-Benz Actros 2563 L z limitowanej serii Edition 2 dla firmy SL Express Actros Edition 2 został wyposażony w zasadzie we wszystko, co może zaoferować Mercedes-Benz Trucks dla pojazdu ciężarowego. To już drugi pojazd z puli 400 wyprodukowanych przez fabrykę egzemplarzy Edition 2, który odebrał wieloletni klient dealera Mercedes-Benz - EWT Automotive w Ołtarzewie.