Qiuz AmberOne Szanujmy się

Jesteś kierowcą ciężarówki? Sprawdź się w QUIZIE!

Jak wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym? Jest na to sposób: SZANUJMY SIĘ!Codziennie w trasie każdy kierowca podejmuje setki decyzji. Wybiera: postąpić dobrze czy źle. Mamy receptę na to, by zawsze wybierać dobrze. To proste - pomyślcie o tym! Przecież nikt nie robi nic złego swoim bliskim - rodzinom, przyjaciołom, znajomym. Prawda? To oczywiste, że nie narażamy ich, dbamy o nich, chronimy. Będąc kierowcą, warto zadać sobie pytanie: jak blisko jesteśmy z innymi osobami na drodze? Odpowiedź jest jednoznaczna: bardzo blisko. Często o metr.

Dlatego dziś mówimy: SZANUJMY SIĘ! MY to wszyscy, kierowcy prywatni i zawodowi, motocykliści, rowerzyści i piesi. Postawmy na prostą zasadę: poczucia wspólnoty i wzajemnej życzliwości. Na drogach jesteśmy tak bardzo blisko siebie, dlatego dbajmy o siebie nawzajem. Przecież na każdego z nas ktoś czeka.

Pierwszy etap kampanii dedykowany jest Wam, kierowcom zawodowym.

O co chodzi?

"Szacun" to wirtualna waluta, stworzona w kampanii społecznej SZANUJMY SIĘ. "Szacuny" można zdobywać i wymieniać na nagrody!
Jak to zrobić? To proste: zagraj w QUIZ online: www.a1.com.pl/zdobadzszacun,
odpowiedz dobrze na 10 pytań, zdobądź 10 "szacunów" i odbierz nagrodę:
wielofunkcyjny komin typu "buff"
oraz kawę deli by Shell


Sprawdź się, zdobądź szacun i nagrodę!

Nagrodę można odebrać na stacjach Shell:
MOP Olsze Wschód – AmberOne Autostrada A1
MOP Olsze Zachód – AmberOne Autostrada A1
Elbląg – S7 kierunek Warszawa
Ostróda – S7 kierunek Gdańsk

Regulamin Quizu i więcej informacji na: www.a1.com.pl/szanujmysię

Jesteś kierowcą ciężarówki? Sprawdź się w QUIZIE i #zdobądźszacun! I pamiętaj: poczucie wzajemnej odpowiedzialności sprawia, że respektowanie wspólnych zasad staje się oczywiste. 

Redakcja 4Trucks.pl patronuje kampanii społecznej @AmberOne Autostrada A1 SZANUJMY SIĘ. Oprócz nas, akcję wspierają: DCTGdansk oraz Adar.pl. 

#szanujmysię #zdobądźszacun

 

 

Przeczytaj też:
Konfiskata aut pijanym kierowcom - najczęściej zadawane pytania W dniu 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów pijanym kierowcom. Co prawda nie ma jeszcze do nich przepisów wykonawczych, lecz jest to tylko kwestia najbliższych tygodni.
Wymiana tachografów niezbędna przy międzynarodowych przewozach drogowych GITD przypomina, że do końca roku 2024 pojazdy wykorzystywane w międzynarodowych przewozach drogowych muszą zostać wyposażone w inteligentne tachografy drugiej wersji (tzw. retrofit).
Surowa kara za jazdę ciężarówką z zawieszoną działalnością W dniu 01 lutego 2024 r. inspektorzy z WITD w Gdańsku zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw ciężarowy.
Ponad tysiąc kilometrów ciężarówką w jedną dobę 1300 km przejechał kierowca ciężarówki w jedną dobę, bez uprawnień, bez karty w tachografie.
Kilkanaście tysięcy złotych kary za tachograf W dniu 22 grudnia pilscy inspektorzy zatrzymali do kontroli zestaw pojazdów niemieckiego przewoźnika.
Kierowca ciężarówki zatrzymany za transport narkotyków Policjanci CBŚP przejęli 120 kg marihuany ukrytej w 246 litrowych beczkach przewożonych przez ciężarówkę.
Potrójna obsada w ciężarówce Kierowcy ciężarówki poruszali się w czasie zakazu i stracili prawo jazdy na 3 miesiące.
Paliwo ponad normę Zespół pojazdów był wyposażony w trzy stałe zbiorniki paliwa.
Kontrole w transporcie kontenerów Zespół kontrolny z WITD w Gdańsku w dniu 01 czerwca 2023r. w godzinach popołudniowych prowadził działania kontrolne na trasie S7, gdzie inspektorzy wzięli pod lupę kierowców ciężarówek z ładunkami w kontenerach.