Dzień Logistyki z BVL

Dzień Logistyki z BVL

Jak wyglądają procesy logistyczne i zarządzanie łańcuchem dostaw od środka?

 Będzie się można o tym przekonać już 27 kwietnia podczas Dnia Logistyki. Firmy sektora przemysłowego czy handlowego zabiorą wszystkich chętnych za kulisy operacji logistycznych. 


Dzień Logistyki to wydarzenie, któremu towarzyszą setki imprez. To jedyny dzień w roku kiedy można zobaczyć to, co na co dzień jest niedostępne. "Logistyka wyznacza drogę” to hasło tegorocznej edycji, która odbędzie się 27 kwietnia.

Tego dnia firmy z branży handlowej, przemysłowej i logistycznej otwierają swoje drzwi i zapraszają wszystkich zainteresowanych gości. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z pracą w obszarze logistyki i magazynowania oraz poznać tajniki zarządzania łańcuchem dostaw. W Dzień Logistyki angażują się także uczelnie i instytuty, które zapraszają na seminaria, prelekcje i kursy.

Dzień Logistyki organizuje również polski oddział stowarzyszenia BVL. Oprócz części merytorycznej uczestników czeka także wizyta w terminalu firmy PCC w Kutnie, która zajmuje się organizacją transportu intermodalnego. Wydarzenie kierowane jest szczególnie do członków BVL, studentów oraz uczniów kierunków logistycznych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Przeczytaj też:
Magazyn - dlaczego wybrać platformę towarową i jak przyspiesza ona pracę magazynu

Nowoczesny magazyn XXI wieku to magazyn wykorzystujący maksymalnie możliwości przestrzenne obiektu, w jakim jest zlokalizowany. O ile przestrzeni poziomej nie jest trudno zapełnić regałami magazynowymi, to przestrzeń w pionie bywa wyzwaniem. Transport towarów na wysokość wymaga odpowiedniego sprzętu, do którego zalicza się również platforma towarowa.

Danone przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel

Danone Sp. z o.o. przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel w Polsce o kolejne siedem lat.

 

Telematyka w ciężarówce. Kierowco, co wie o tobie twój szef?

Narzędzia telematyczne pozwalają obecnie zebrać mnóstwo danych dotyczących każdego przejazdu samochodu ciężarowego.

 

myCEVA - cały proces logistyczny online

CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, przyspieszył proces transformacji cyfrowej i uruchamia myCEVA, nową platformę transakcyjną, umożliwiającą nadawcom przesyłek zarządzanie online całym procesem transportowym.

 

Rusza program FM Open Lab dla młodych przedsiębiorców - logistyków

FM Logistic CE, wiodący operator logistyczny działający w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, uruchamia program dedykowany start-upom. Inicjatywa nosi nazwę FM Open Lab i jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój produkt lub usługę w rzeczywistych warunkach biznesowych.

 

Sztuczna inteligencja w logistyce drogowej? To już działa

Kuehne + Nagel uruchomiło w Singapurze platformę cyfrową eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji.

 

Kierowca jak fotograf. Raben wprowadza bezdotykową obsługę dokumentów przewozowych

Usługa PCD dostępna jest od 4 maja.

 

Jak wzorowo radzić sobie z pandemią koronawirusa w logistyce. GEFCO Polska wprowadza zaostrzone procedury ochrony

GEFCO Polska wprowadziła szereg zmian dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia pracowników i partnerów oraz zachowania ciągłości realizowania zleceń.

 

Branża magazynowa wobec kryzysu epidemii. Rokowania są pozytywne

W przeciwieństwie do branży automotive rynek magazynowy nadal się rozwija.

 

Wyszukiwarka

Informacje