Kuehne-Nagel

Sztuczna inteligencja w logistyce drogowej? To już działa

Kuehne + Nagel uruchomiło w Singapurze platformę cyfrową eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji.

 

eTrucknow łączy podaż i popyt na logistykę drogową za pośrednictwem rynku cyfrowego, oferując klientom szybką i łatwą rezerwację transportu, a przewoźnikom rozszerzenie możliwości biznesowych.

Pilotażowy projekt platformy eTrucknow wprowadzony w Tajlandii jest dalej udoskonalany, ale od teraz obejmuję także Singapur. Dzięki eTrucknow spedytorzy mają dostęp do uproszczonej procedury wyceny i porównania możliwości logistycznych dla krajowych przesyłek drogowych; opcje dla transgranicznego transportu drogowego na terenie Singapuru i Malezji zostaną udostępnione w drugiej połowie 2020 roku. Gdy nadawca określi szczegóły przesyłki, platforma wykorzystująca technologię sztucznej inteligencji usprawni i zautomatyzuje proces porównywania ofert, weryfikując wiele punktów danych i przedstawiając klientowi najbardziej konkurencyjne oferty i trasy.

Ważna zarówno dla klientów, jak i dla przewoźników jest widoczność w czasie rzeczywistym. Jest to kolejna strategiczna funkcjonalność eTrucknow: spedytorzy i przewoźnicy, dzięki możliwości monitorowania mogą w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajdują się ich przesyłki lub kierowcy. Jednorazowi nadawcy otrzymają standardową widoczność z proaktywnymi powiadomieniami serwisowymi o statusie dostawy.

eTrucknow zapewnia przewoźnikom dostęp do platformy tzw. marketplace, która oferuje dostęp do sieci spedytorów. Dzięki tej opcji zweryfikowani przewoźnicy mają możliwość zarówno zamiany pustej przestrzeni ładunkowej na potencjalny dochód, jak i skierowania swoich transportów w miejsca wysokiego popytu. Wszyscy zainteresowani, którzy posiadają flotę ciężarówek mogą zarejestrować konto w platformie. Podlegają oni weryfikacji i wdrożeniu. Aby utrzymać jakość usług, singapurski oddział Kuehne + Nagel współpracował z Enterprise Singapore w celu szkolenia lokalnych firm transportowych, umożliwiając im szybkie wdrożenie i łatwe transakcje z wykorzystaniem platformy.

- Intuicyjne i łatwe w obsłudze rozwiązanie cyfrowe zostało opracowane w oparciu o potrzeby naszych klientów i trendy rynkowe. Funkcje platformy nieustannie ewoluują, aby zapewnić optymalną obsługę klienta, od wysyłki ad hoc po regularne przesyłki. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy kształtować przyszłość logistyki drogowej w Azji - mówi Chellan Ganesan, starszy wiceprezes ds. logistyki drogowej w Kuehne + Nagel w regionie Azji i Pacyfiku.

W tym roku platforma eTrucknow zostanie również wdrożona w Malezji, Indiach, Wietnamie, Nowej Zelandii i Australii. Platforma jest kolejnym krokiem milowym w procesie transformacji cyfrowej Kuehne + Nagel.

Przeczytaj też:
Magazyn - dlaczego wybrać platformę towarową i jak przyspiesza ona pracę magazynu Nowoczesny magazyn XXI wieku to magazyn wykorzystujący maksymalnie możliwości przestrzenne obiektu, w jakim jest zlokalizowany. O ile przestrzeni poziomej nie jest trudno zapełnić regałami magazynowymi, to przestrzeń w pionie bywa wyzwaniem. Transport towarów na wysokość wymaga odpowiedniego sprzętu, do którego zalicza się również platforma towarowa.
Danone przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel Danone Sp. z o.o. przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel w Polsce o kolejne siedem lat.  
Telematyka w ciężarówce. Kierowco, co wie o tobie twój szef? Narzędzia telematyczne pozwalają obecnie zebrać mnóstwo danych dotyczących każdego przejazdu samochodu ciężarowego.  
myCEVA - cały proces logistyczny online CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, przyspieszył proces transformacji cyfrowej i uruchamia myCEVA, nową platformę transakcyjną, umożliwiającą nadawcom przesyłek zarządzanie online całym procesem transportowym.  
Rusza program FM Open Lab dla młodych przedsiębiorców - logistyków FM Logistic CE, wiodący operator logistyczny działający w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, uruchamia program dedykowany start-upom. Inicjatywa nosi nazwę FM Open Lab i jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój produkt lub usługę w rzeczywistych warunkach biznesowych.  
Kierowca jak fotograf. Raben wprowadza bezdotykową obsługę dokumentów przewozowych Usługa PCD dostępna jest od 4 maja.  
Jak wzorowo radzić sobie z pandemią koronawirusa w logistyce. GEFCO Polska wprowadza zaostrzone procedury ochrony GEFCO Polska wprowadziła szereg zmian dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia pracowników i partnerów oraz zachowania ciągłości realizowania zleceń.  
Branża magazynowa wobec kryzysu epidemii. Rokowania są pozytywne W przeciwieństwie do branży automotive rynek magazynowy nadal się rozwija.  
Przewoźnik na kontrakcie. Jakie korzyści daje współpraca z dużym operatorem logistycznym? Współpraca przewoźnika z operatorem logistycznym to codzienność branży transportowej.