Magazyn - dlaczego wybrać platformę towarową i jak przyspiesza ona pracę magazynu

Global Lift Polska

Nowoczesny magazyn XXI wieku to magazyn wykorzystujący maksymalnie możliwości przestrzenne obiektu, w jakim jest zlokalizowany. O ile przestrzeni poziomej nie jest trudno zapełnić regałami magazynowymi, to przestrzeń w pionie bywa wyzwaniem. Transport towarów na wysokość wymaga odpowiedniego sprzętu, do którego zalicza się również platforma towarowa.Rosnąca popularność
Dzięki nieustannemu unowocześnianiu dźwigów i platform towarowych dostępne na rynku są urządzenia o coraz większej nośności. Winda towarowa to doskonałe rozwiązanie nie tylko w magazynach i obiektach wielokondygnacyjnych ale również w halach logistycznych. Współczesne rozwiązania umożliwiają instalację windy towarowej w szybie, jak też platformy towarowej o samodzielnej konstrukcji. Przetransportowanie towarów o dużej wadze przy pomocy windy lub platformy zajmuje niewiele czasu, jest bezpieczne i sprawne. Załadunek i rozładunek towarów nie należy do skomplikowanych i znacząco ułatwia gospodarkę magazynową. Przede wszystkim pozwala na rozlokowanie towarów na wyższych partiach regałów, co bez windy towarowej nie byłoby możliwe. Atuty dźwigów towarowych wpływają na rosnąca popularność w magazynach.

Transport pionowy zwiększa wydajność magazynu
Powierzchnie magazynowe są coraz bardziej cenne, głównie z powodu powszechności e-commerce i potrzeb logistycznych z zakresu szybkiej dostawy, dostępności towarów do wysyłki. Szybkie poruszanie się po magazynie oraz jak najszybszy dostęp do składowanych towarów to obecnie priorytet dla branży logistycznej. Zastosowanie platform towarowych w magazynie ułatwia dostęp do towarów ulokowanych na wysokości do 20 metrów. Dzięki tej opcji można maksymalnie wykorzystać wysokość hali magazynowej, budynku zwiększając wolumen składowanych, obsługiwanych towarów. Jest to istotne głównie dla firm, którym powierzchni magazynowej brakuje, a jednocześnie obiekt swoja kubaturą pozwala na jej zwiększenie dzięki pionowemu transportowi. Porównując efektywność transportu towarów przy pomocy wózków widłowych, podnośników nożycowych czy koszowych, platformy towarowe są wydajniejsze, szybsze, bezpieczniejsze.

Skuteczne wsparcie
Poszukując możliwości usprawnień magazynowych nie można zapominać o transporcie osobowym. Winda osobowa cena to kolejne usprawnienie dla obiektów kilkukondygnacyjnych. Zapewnia wygodę, komfort i bezpieczeństwo, a przy tym jest współczesnym standardem. Transport mechaniczny towarów to oszczędność czasu i energii pracowników, zmniejszenie ilości zaangażowanych pracowników.
Inwestycja w windę osobową jest równie ważna co zakup windy towarowej. Warto zauważyć, że w podstawowym zakresie transportu pionowego towarów także winda osobowa może posłużyć usprawnieniom w przemieszczaniu się towarów. Dużą zaletą urządzeń dźwigowych jest możliwość ich indywidualnego dopasowania do potrzeb użytkownika, odbiorcy. producenci platform towarowych i wind uwzględniają różnorodność potrzeb w zakresie wielkości, nośności swoich wyrobów umożliwiając wykonanie windy towarowej na wymiar, pod zamówienie. Jeśli chodzi o windy osobowe to instalowane są nie tylko w biurowcach, centrach handlowych, czy urzędach, ale również w hotelach, restauracjach, fabrykach itd. bardzo często równolegle do windy towarowej obiekt wyposażany jest w co najmniej jedną windę towarową, która posiada obszerniejsze rozmiary pozwalające na wjechanie do kabiny wózkiem paletowym, koszem bagażowym, jak też charakteryzuje ją większy udźwig pozwalający na jednorazowy transport ciężkiego ładunku.

Wytrzymałość i niezawodność
Wyposażenie magazynu winno być przede wszystkim bezpieczne, ale także wytrzymałe, wydajne i niezawodne. Platforma towarowa to sprzęt odporny na częstą eksploatację, może pracować w ruchu ciągłym usprawniając przenoszenie towarów w pionie bez obaw o warunki pracy ludzkiej na poziomie zero jak i sam ładunek. Awaryjność platform przy należytym serwisowaniu i użytkowaniu zgodnym z parametrami, przeznaczeniem jest znikoma, co za tym idzie inwestycja w platformę szybko się zwraca. W odróżnieniu od podnośników i żurawi hakowych platforma towarowa gwarantuje stabilność ładunku i precyzyjne manewrowanie przy przemieszczaniu towarów na wysokości. Z tego względu winda towarowa doskonale sprawdza się przy przemieszczaniu ładunków delikatnych, podatnych na uszkodzenia transportowe. Elektroniczne sterowanie platformą z pilota, jak również aplikacji obsługiwanej przez Androida to kolejna z zalet tego sprzętu. Bezwzględnie łatwa obsługa i skuteczność platform towarowych przyspieszają pracę i poprawiają komfort pracy kadry magazynowej.

(artykuł sponsorowany)

Przeczytaj też:
Co powinni wiedzieć spedytorzy, którzy obsługują importerów węgla?

Aby zabezpieczyć w obecnym sezonie grzewczym potrzeby odbiorców indywidualnych i firm, Polska importuje węgiel z różnych regionów świata. Sprawna i płynna odprawa celna węgla ma ogromne znaczenie - im szybciej towar zostanie dopuszczony do obrotu na terenie UE, tym szybciej trafi on do dystrybucji. Co powinny wiedzieć firmy spedycyjne, które obsługują importerów węgla?

Utrata towaru podczas napadu na kierowcę ciężarówki, kto odpowiada?

Czy utrata towaru w wyniku napadu stanowi okoliczność zwalniającą przewoźnika z odpowiedzialności za szkodę?

Takiego transportu jeszcze nie było...

Transport będzie się poruszał z maksymalną prędkością 10 km/h. Z uwagi na gabaryty i planowaną prędkość jeden przejazd będzie trwał ok. 20-25 dni. Ostatni z transportów dotrze na plac budowy najpóźniej z końcem stycznia przyszłego roku.

Pakiet Mobilności w Norwegii - od dziś ostrzejsze przepisy

Jak podaje Polska Izba Spedycji i Logistyki od 01 listopada br. wchodzą w życie przepisy norweskiego Ministerstwa Transportu, które dotkną również polskich kierowców jeżdżących na Skandynawię.

Wiek i inne wymagania dla kierowców zawodowych w przewozach drogowych

Kierowca zawodowy zobligowany jest do posiadania szeregu uprawnień i spełnienia licznych warunków umożliwiających wykonywanie pracy za kierownicą ciężarówki lub autobusu.

Jaki podatek od ciężarówek na 2023 rok?

W nowym obwieszczeniu ministra finansów ogłoszono minimalne stawki podatku od środków transportowych na rok 2023.

Przetarg na obsługę transportową ILS Sp. z o.o.

 

Firma ILS Sp. z o.o. będąca operatorem logistycznym Grupy Inter Cars S.A. ogłasza przetarg na usługi transportowe.

Prawidłowe rozmieszczenie ładunku na ciężarówce - kto odpowiada? Komentarz prawnika

Obowiązek weryfikacji prawidłowości rozmieszczenia towaru na pojeździe, a wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika za szkodę.

Odwetowe działania Rosji wobec firm transportowych

Rząd Federacji Rosyjskiej otrzymał prawo do zakazania transportu drogowego towarów przez Rosję firmom tzw. nieprzyjaznych wobec Rosji krajów.

Wyszukiwarka

Informacje