Kuehne+Nagel w Polsce

Danone przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel

Danone Sp. z o.o. przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel w Polsce o kolejne siedem lat.

 

W związku z tym w Rudzie Śląskiej zostało otwarte nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 11 079 mkw. Obiekt został przystosowany do składowania towarów w temperaturze kontrolowanej 4 - 6°C oraz do ich co-packingu zarówno w komorach chłodniczych, jak i tych utrzymujących temperaturę otoczenia. Podczas rozładunku i załadunku integralność produktów zapewniają izolowane fartuchy chłodnicze, bramy i platformy.

Nowe centrum dystrybucyjne, dzięki energooszczędnemu oświetleniu LED, czujnikom monitorującym ruch do regulacji temperatury online oraz instalacji solarnej do podgrzewania wody, wyznacza nowe standardy w zakresie zrównoważonego budownictwa. Ponadto operacje w magazynie będą obsługiwane m.in. przez wózki widłowe zasilane bateriami litowo-jonowymi, które zmniejszają zużycie energii elektrycznej.

- Nowe centrum dystrybucyjne Danone zostało zaprojektowane tak, aby spełniać nasze najbardziej rygorystyczne wymogi w zakresie efektywności operacyjnej i zrównoważonego rozwoju, co czyni je doskonałym przykładem wdrażania programu Net Zero Carbon w całej Grupie - komentuje Christophe Le Corre, dyrektor logistyki kontraktowej w polskim oddziale Kuehne+Nagel.

- Stały rozwój Danone w Polsce i zmieniające się otoczenie biznesowe wymagają implementacji nowoczesnych rozwiązań logistycznych. Zautomatyzowane i wydajne operacje zapewniają nam większą elastyczność w spełnianiu oczekiwań naszych Klientów w odniesieniu do jakości usług. Wraz z naszą wizją „One Planet. One Health” dążymy do prowadzenia zrównoważonego biznesu w trosce o środowisko naturalne. Dlatego też zdecydowaliśmy się na tę nową, dedykowaną naszym potrzebom inwestycję - dodaje Krzysztof Kowalski, Customer Operations Manager Poland and Baltics, Danone Sp. z o.o.

Przeczytaj też:
Konfiskata aut pijanym kierowcom - najczęściej zadawane pytania W dniu 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów pijanym kierowcom. Co prawda nie ma jeszcze do nich przepisów wykonawczych, lecz jest to tylko kwestia najbliższych tygodni.
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Zmiana naliczania opłat drogowych w Czechach Opłata za przejazd w Czechach dla pojazdów powyżej 3,5 t zostanie powiększona o składnik opłaty za wytwarzanie emisji CO2.
Zmiany przepisów w Wielkiej Brytanii. Kto musi posiadać certyfikaty? Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy - przy imporcie niektórych produktów będzie obowiązek przedstawienia odpowiednich certyfikatów.
eToll - zmiana opłat za samochody ciężarowe na 2024 rok Zmiana wysokości stawek opłaty elektronicznej od 1 stycznia 2024 r.
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Kilkukrotny wzrost kar za przewóz nielegalnych imigrantów Maksymalna kara dla firmy transportowej wynosi obecnie 20 tys. funtów za każdą przewiezioną niezgodnie z prawem osobę.