Kuehne+Nagel w Polsce

Danone przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel

Danone Sp. z o.o. przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel w Polsce o kolejne siedem lat.

 

W związku z tym w Rudzie Śląskiej zostało otwarte nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni 11 079 mkw. Obiekt został przystosowany do składowania towarów w temperaturze kontrolowanej 4 - 6°C oraz do ich co-packingu zarówno w komorach chłodniczych, jak i tych utrzymujących temperaturę otoczenia. Podczas rozładunku i załadunku integralność produktów zapewniają izolowane fartuchy chłodnicze, bramy i platformy.

Nowe centrum dystrybucyjne, dzięki energooszczędnemu oświetleniu LED, czujnikom monitorującym ruch do regulacji temperatury online oraz instalacji solarnej do podgrzewania wody, wyznacza nowe standardy w zakresie zrównoważonego budownictwa. Ponadto operacje w magazynie będą obsługiwane m.in. przez wózki widłowe zasilane bateriami litowo-jonowymi, które zmniejszają zużycie energii elektrycznej.

- Nowe centrum dystrybucyjne Danone zostało zaprojektowane tak, aby spełniać nasze najbardziej rygorystyczne wymogi w zakresie efektywności operacyjnej i zrównoważonego rozwoju, co czyni je doskonałym przykładem wdrażania programu Net Zero Carbon w całej Grupie - komentuje Christophe Le Corre, dyrektor logistyki kontraktowej w polskim oddziale Kuehne+Nagel.

- Stały rozwój Danone w Polsce i zmieniające się otoczenie biznesowe wymagają implementacji nowoczesnych rozwiązań logistycznych. Zautomatyzowane i wydajne operacje zapewniają nam większą elastyczność w spełnianiu oczekiwań naszych Klientów w odniesieniu do jakości usług. Wraz z naszą wizją „One Planet. One Health” dążymy do prowadzenia zrównoważonego biznesu w trosce o środowisko naturalne. Dlatego też zdecydowaliśmy się na tę nową, dedykowaną naszym potrzebom inwestycję - dodaje Krzysztof Kowalski, Customer Operations Manager Poland and Baltics, Danone Sp. z o.o.

Przeczytaj też:
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Kilkukrotny wzrost kar za przewóz nielegalnych imigrantów Maksymalna kara dla firmy transportowej wynosi obecnie 20 tys. funtów za każdą przewiezioną niezgodnie z prawem osobę.
Firmy transportowe będą musiały posiadać odpowiednie certyfikaty Wielka Brytania już kilkukrotnie odsuwała w czasie certyfikację importowanej z UE żywności.
Rewolucja w opłatach drogowych - rekordowe podwyżki w Niemczech już od 1 grudnia Zmienia się system opłat dla pojazdów ciężarowych za korzystanie z dróg i autostrad w Unii Europejskiej.
Strefa Q&A – wsparcie dla branży transportowej od Inelo Branża transportowa zmienia się bardzo dynamicznie. Ciągłe aktualizacje przepisów sprawiają, że przedsiębiorcy mają szereg wątpliwości i szukają sprawdzonych informacji.
Przewoźnicy mogą zredukować koszty nawet do 500 zł na miesiąc Już od blisko dwóch miesięcy obowiązuje ustawa o delegowaniu kierowców i znowelizowana ustawa o czasie pracy kierowców.
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Przetrwają firmy transportowe, które są elastyczne Liczba zamówień na usługi przewozowe w tym roku spadła na rynku krajowym średnio o 10-15%, a w transporcie międzynarodowym w niektórych miesiącach nawet o 30%.
Nowa ustawa o delegowaniu kierowców W dniu 28 lipca 2023 r. Prezydent podpisał ustawę o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym.