Rusza program FM Open Lab dla młodych przedsiębiorców - logistyków

FM Logistics OpenLab

FM Logistic CE, wiodący operator logistyczny działający w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, uruchamia program dedykowany start-upom. Inicjatywa nosi nazwę FM Open Lab i jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój produkt lub usługę w rzeczywistych warunkach biznesowych.

 

Program skierowany jest do wszystkich początkujących przedsiębiorców działających w obszarach logistyki miejskiej, przyszłości transportu, zielonego łańcucha dostaw, robotyzacji automatyzacji oraz waloryzacji danych i blockchain.
Grupa FM, do której należy FM Logistic CE inwestuje w innowacje od 1967 roku, oferując rozwiązania logistyczne, transportowe oraz usługi pakowania, które odpowiadają dynamicznie zmieniającym się wymaganiom konsumentów, wzrostowi handlu elektronicznego i dystrybucji wielokanałowej. Wychodząc naprzeciw potrzebom innowacji, FM Logistic CE uruchamia program dedykowany start-upom. Hasło przewodnie inicjatywy to Turn your ideas into reality - ma zachęcać start-upowców do podjęcia wyzwania i rozpoczęcia działań.

- Mamy dużą świadomość zmian, jakie dokonują się poprzez nowe technologie. Jesteśmy niewątpliwie firmą zorientowaną na przyszłość, dlatego dzisiaj, jako pierwszy gracz na rynku operatorów logistycznych otwieramy drzwi jeszcze szerzej na nowe rozwiązania, aby kontynuować dynamiczny postęp technologiczny. Już przed oficjalnym uruchomieniem projektu mieliśmy pierwsze zgłoszenia. Liczymy na to, że jeszcze w tym kwartale kolejne firmy podejmą wyzwanie - mówi Aleksander Kupryjaniuk, Innovation Project Manager w FM Logistic Centralna Europa.

Program FM Open Lab opiera się na trzech filarach, na które składają się finansowanie, know-how i mentoring. Akcelerator pomagać będzie w uzyskaniu środków z funduszy inwestycyjnych, przewidując w dalszej perspektywie budżet na tzw. seed funding, czyli zapewnienie środków na rozpoczęcie biznesu. W finansowaniu dla wybranych start-upów zapewnione będą przestrzenie co-workingowe w ponad 20 centrach logistycznych, biurach FM oraz biurach partnerów (VCs, akceleratory). Dodatkowo, korzystając z wieloletniego doświadczenia, firma FM Logistic CE oferować będzie wsparcie na etapie opracowywania projektu i zapewnienie ekosystemu swojej działalności - dostęp do platform i całej infrastruktury, dostarczanie danych operacyjnych, pomoc ekspertów. Dzięki temu start-up będzie mógł skupić się na najważniejszym przedmiocie swojej działalności, czyli tworzeniu innowacji.

Program wystartował w Polsce, Czechach i Słowacji jednocześnie, a gdy nabierze tempa, zostanie powielony we wszystkich krajach, w których operuje FM Logistic CE. http://openlab.fmlogistic.com/

Przeczytaj też:
Sztuczna inteligencja w logistyce drogowej? To już działa

Kuehne + Nagel uruchomiło w Singapurze platformę cyfrową eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji.

 

Wpływy z opłat drogowych za ciężarówki jednoznacznie wskazują na kryzys w transporcie drogowym

Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG) i Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) ogłosiły w piątek kolejne niepokojące dane dotyczące transportu drogowego.

 

Kierowca jak fotograf. Raben wprowadza bezdotykową obsługę dokumentów przewozowych

Usługa PCD dostępna jest od 4 maja.

 

Kierowcy ciężarówek - czy bohaterowie mogą już odejść?

Cicha armia Polaków, Bułgarów i Białorusinów zapewnia, że ​​przepływ towarów nie zatrzymuje się nawet podczas pandemii.

 

Waberer's wycofał z eksploatacji kolejne 1200 ciężarówek

Kryzys mocno uderza w węgierskiego dostawcę usług transportowych. Międzynarodowa flota ciężarówek zmniejszyła się o ponad połowę.

 

Ułatwienia w zawieraniu umów leasingu nie dla wszystkich

Tarcza 2.0 która ma pomóc przedsiębiorcom nie do końca pomaga. Ułatwienia są dla wybranych firm.

 

Pakiet mobilności przyjęty. Kto głosował przeciw?

Przedstawiciele państw UE przyjęli w Brukseli pakiet mobilności.

 

Niemieccy przewoźnicy jednoczą siły

Recesja na rynku transportowym jednoczy przewoźników, spedycje i firmy produkcyjne.

 

Jak wzorowo radzić sobie z pandemią koronawirusa w logistyce. GEFCO Polska wprowadza zaostrzone procedury ochrony

GEFCO Polska wprowadziła szereg zmian dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia pracowników i partnerów oraz zachowania ciągłości realizowania zleceń.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL