Raben PCD

Kierowca jak fotograf. Raben wprowadza bezdotykową obsługę dokumentów przewozowych

Usługa PCD dostępna jest od 4 maja.

 

W trosce o wygodę i bezpieczeństwo odbiorców, chcąc zachować zalecaną odległość między osobami biorącymi udział w realizacji dostawy, Grupa Raben wprowadza nową usługę dodatkową dla przesyłek drobnicowych. Polega ona na bezdotykowym potwierdzeniu dostawy za pomocą zdjęcia.

- Obecna sytuacja na rynku jest bez wątpienia sporym wyzwaniem, mimo to jesteśmy cały czas gotowi do obsługi przesyłek i wychodzimy naprzeciw aktualnym potrzebom naszych klientów i odbiorców. Dlatego teraz, w dobie zagrożenia koronawirusem, nie tracąc czasu, sięgamy po nowe rozwiązanie. Z myślą o dodatkowych środkach ostrożności wprowadzamy Picture Confirming Delivery (w skrócie PCD) - usługę, która sprawia, że potwierdzenie dostawy może zostać zrealizowane bezkontaktowo niemal bez udziału odbiorcy - mówi Katarzyna Jaeger, dyrektor sprzedaży Grupy Raben.

Jak przebiega proces dostawy z PCD?

Proces dostawy z PCD przebiega bardzo prosto. Wystarczy, że klient wprowadzi do systemu myOrder (na platformie myRaben.com) zlecenie, w którym zaznacza chęć skorzystania z darmowej usługi dodatkowej PCD. Następnie kierowca, realizując dostawę pozostawia towar w miejscu wskazanym przez odbiorcę i wykonuje 3 zdjęcia: etykiety, przesyłki i przesyłki z etykietą. W ten wygodny sposób potwierdza dostawę bez potrzeby składania podpisu przez odbiorcę, a zatem możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości między kierowcą a odbiorcą. Zdjęcia są automatycznie zapisywane w urządzeniu mobilnym kierowcy i przetwarzane na dokument potwierdzający dostawę. Na tym dokumencie zapisywane są również: numer rejestracyjny samochodu dostawczego, data, godzina i współrzędne geograficzne miejsca wykonania zdjęć. To innowacyjne rozwiązanie daje pewność, że fotografie zostały wykonane właśnie w danym miejscu i czasie. Natomiast, dokument potwierdzający dostawę klient może natychmiast zobaczyć na platformie myRaben w module myTruck&Trace.

Oczywiście odbiorca zawsze może wybrać tradycyjną metodę potwierdzania odbioru, czyli podpisać się na urządzeniu mobilnym kierowcy lub dokumencie przewozowym. Raben w tym zakresie jest elastyczny.

Korzyści dla klienta i odbiorcy

PCD powstała, aby dostawy były bardziej bezpieczne i wygodne. Nowa usługa ma na celu ułatwienie procesu realizacji dostaw, również w przypadku, gdy odbiorca nie chce lub nie może potwierdzić dostawy podpisem , a przesyłka może być pozostawiona we wskazanym przez niego miejscu. Takie rozwiązanie umożliwia całkowicie bezdotykową dostawę, bez niepotrzebnego kontaktu i interakcji między odbiorcą a kierowcą. Bez zbędnych podpisów i pieczątek. Dzięki wprowadzeniu PCD możliwy jest nawet odbiór zdalny np. podczas pobytu na kwarantannie. Potwierdzenie dostawy zdjęciem, dzięki automatycznej rejestracji danych, nie tylko na temat wyglądu przesyłki ale także daty, godziny i miejscu dostawy, a nawet numeru rejestracyjnego samochodu dostawczego, daje większą pewność nadawcy oraz odbiorcy, że dostawa została zrealizowana tu i teraz.

Nowy serwis PCD jest dostępny w portfolio Raben dla drobnicowych przesyłek krajowych i międzynarodowych, w obrębie krajów obsługiwanych przez Grupę, z wyłączeniem usługi transportu świeżej żywności w temperaturze kontrolowanej. Usługa dostępna od 4 maja 2020 roku i jest bezpłatna.

 

Przeczytaj też:
Magazyn - dlaczego wybrać platformę towarową i jak przyspiesza ona pracę magazynu Nowoczesny magazyn XXI wieku to magazyn wykorzystujący maksymalnie możliwości przestrzenne obiektu, w jakim jest zlokalizowany. O ile przestrzeni poziomej nie jest trudno zapełnić regałami magazynowymi, to przestrzeń w pionie bywa wyzwaniem. Transport towarów na wysokość wymaga odpowiedniego sprzętu, do którego zalicza się również platforma towarowa.
Danone przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel Danone Sp. z o.o. przedłuża współpracę z Kuehne+Nagel w Polsce o kolejne siedem lat.  
Telematyka w ciężarówce. Kierowco, co wie o tobie twój szef? Narzędzia telematyczne pozwalają obecnie zebrać mnóstwo danych dotyczących każdego przejazdu samochodu ciężarowego.  
myCEVA - cały proces logistyczny online CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, przyspieszył proces transformacji cyfrowej i uruchamia myCEVA, nową platformę transakcyjną, umożliwiającą nadawcom przesyłek zarządzanie online całym procesem transportowym.  
Rusza program FM Open Lab dla młodych przedsiębiorców - logistyków FM Logistic CE, wiodący operator logistyczny działający w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech, uruchamia program dedykowany start-upom. Inicjatywa nosi nazwę FM Open Lab i jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój produkt lub usługę w rzeczywistych warunkach biznesowych.  
Sztuczna inteligencja w logistyce drogowej? To już działa Kuehne + Nagel uruchomiło w Singapurze platformę cyfrową eTrucknow, wykorzystującą technologię sztucznej inteligencji.  
Jak wzorowo radzić sobie z pandemią koronawirusa w logistyce. GEFCO Polska wprowadza zaostrzone procedury ochrony GEFCO Polska wprowadziła szereg zmian dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowia pracowników i partnerów oraz zachowania ciągłości realizowania zleceń.  
Branża magazynowa wobec kryzysu epidemii. Rokowania są pozytywne W przeciwieństwie do branży automotive rynek magazynowy nadal się rozwija.  
Przewoźnik na kontrakcie. Jakie korzyści daje współpraca z dużym operatorem logistycznym? Współpraca przewoźnika z operatorem logistycznym to codzienność branży transportowej.