Garmin prezentuje nową linię nuvi na 2012 r

Garmin prezentuje nową linię nuvi na 2012 r

Garmin_nuvi_30_-600

Garmin, globalny lider w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, przedstawia najnowszą ofertę urządzeń z serii nuvi przygotowaną z myślą o nadchodzącym 2012 r. Wśród zaprezentowanych nawigacji znajdują się zarówno produkty dla bardziej wymagających kierowców, jak i modele dla tych, którzy cenią sobie jakość w rozsądnej cenie.

Nowa linia produktów wykorzystuje rozbudowane systemy nawigacyjne Garmin Guidance 2 i 3, które w porównaniu do poprzednich wersji oferują znacznie szybsze wyznaczanie trasy, prostszą obsługę oraz szereg nowych, pomocnych opcji. Seria nuvi 30/40 to propozycja dla początkujących kierowców. W jej skład wchodzą urządzenia o przekątnej ekranu 3,5 i 4 cale. Prosty w obsłudze, intuicyjny interfejs proponuje na powitalnym ekranie wybór dwóch opcji: Dokąd? i Mapa. Wystarczy dotknąć ekranu, aby w szybki sposób wyszukać adres lub usługę, a następnie wyznaczyć drogę do celu. Urządzenia z tej serii posiadają fabrycznie załadowane miliony punktów POI oraz możliwość dodawania własnych miejsc docelowych. Funkcja asystenta pasa ruchu podpowie którą częścią drogi należy się poruszać, aby nie przegapić właściwego skrętu.  Atutem nowej serii jest również atrakcyjna cena.
 
Seria nuvi 2405 i 2505 oferuje zaawansowane funkcje w przystępnej cenie, co stanowi dobry wybór dla osób spędzających dużo czasu w trasie, lub planujących dłuższą wycieczkę samochodową. Linia produktów tej serii wykorzystuje najnowszy system nawigacyjny Garmin Guidance 2, który w porównaniu do poprzednich wersji gwarantuje dwukrotnie szybsze wytyczanie trasy, prostszy w obsłudze interfejs użytkownika oraz znacznie krótsze wyszukiwanie punktów użyteczności publicznej. Wykorzystuje on   zaawansowaną technologię photoReal, zapewnia dostęp do rzeczywistego widoku najważniejszych skrzyżowań. Dzięki temu kierowca może wybrać bezpiecznie odpowiedni pas i zjazd podczas pokonywania skomplikowanych rozjazdów. Baza danych Garmin zawiera informacje dotyczące około 34 000 kluczowych skrzyżowań w Europie.  Istotną funkcjonalnością  jest także technologia 3D Traffic. Informacje z 80 milionów punktów zbieranie danych są na bieżąco łączone z danymi z poprzednich dni i miesięcy, dzięki czemu nawigacje Garmina mogą pewniej przewidzieć sytuację na drogach. 3D Traffic to najbardziej rozbudowany tego typu system na świecie - spływa do niego około 2 miliardów komunikatów miesięcznie z 80 milionów różnych źródeł. Kierowcy nie tylko otrzymują informacje, które trasy są zakorkowane, ale również jak skutecznie je ominąć.

Seria nuvi 3400 to najbardziej zaawansowane urządzenia GPS w ofercie Garmin, które wykorzystują najnowszy system nawigacyjny Guidance 3. Linia ta bazuje na docenianej i wielokrotnie nagradzanej konstrukcji nuvi 3700. Dodatkowym atutem jest niezwykle smukła  (9mm) obudowa urządzeń z tej serii. Modele z  tej linii  wyposażone zostały także dotykowy ekran z opcją automatycznego wykrywania ułożenia urządzenia, co pozwala na korzystanie z nawigacji zarówno w położeniu poziomym jak i pionowym.

Garmin Guidance 3 jest najbardziej zaawansowanym systemem nawigacyjnym Garmin, zawierającym wszystkie funkcje z wersji Guidance 2, który dodatkowo wzbogacono m.in. o myTrends i opcję omijania obszarów o dużym natężeniu ruchu. Technologia myTrends automatycznie zapamiętuje najczęściej wybierane trasy i cele podróży, dzięki czemu nawigacja jest w stanie określić m.in. precyzyjny czas przybycia do wyznaczonego punktu. To również asystent pasa ruchu z opcją wyświetlania zdjęć, w tym także z lotu ptaka, największych skrzyżowań - technologie Garmin photoReal i Birds-eye. Dla osób często korzystających z wiadomości tekstowych bardzo przydatna będzie funkcja Safe Texting (bazuje na nowym, rozwijanym formacie BT, pełna lista kompatybilności na stronie  www.garmin.com) - bezpieczne czytanie wiadomości tekstowych, umożliwiająca odbieranie oraz odsłuchiwanie sms-ów z telefonu komórkowego bez konieczności odrywania wzroku od drogi.
 
Urządzenia te mają szerokie możliwości oraz wiele dodatkowych funkcji, dedykowane są dla najbardziej wymagających klientów. Właściciele nawigacji nulink! z Guidance 3 mają możliwość skorzystania z rozbudowanej sieci informacyjnej 3D Traffic Live dostarczającej aktualne dane na temat sytuacji na drogach. W ramach tego systemu dostępna jest m.in. aplikacja PhotoLive Traffic Cameras (system obecnie działający m.in. w Danii, Anglii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Dane dotyczące kolejnych krajów mają być wprowadzane w najbliższej przyszłości), którą zakupimy w sklepie Garmin. Dzięki temu programowi zainstalowanemu w nawigacji Garmina mamy podgląd bieżącej sytuacji drogowej na kluczowych sieciach dróg. Najnowsza linia produktów nuvi na 2012 r. dostępna jest w sprzedaży od listopada 2011 r. Więcej informacji na temat poszczególnych modeli, funkcji czy cen można znaleźć na stronie
www.garmin.com/move

- Nasza nowa linia nawigacji na 2012 rok zaprojektowana została z myślą o różnych użytkownikach. Coś dla siebie znajdą tu studenci, zapracowani rodzice odwożący co dzień dzieci do szkoły, czy też zawodowi kierowcy spędzający większość czasu za kółkiem. Nowe nawigacje Garmin nie tylko wskażą najlepszą drogę do celu ale pomogą również zaoszczędzić czas, paliwo oraz pieniądze - powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska.

Źródło: Garmin International Polska

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL