Schmitz Cargobull Plant UK

Oficjalne otwarcie zakładu Schmitz Cargobull w Wielkiej Brytanii

Premierą jest nowa naczepa firanka S.CS FREEPOST, która jest również po raz pierwszy prezentowana angielskim przewoźnikom.Blisko 200 klientów zebrało się w fabryce Schmitz Cargobull w Wielkiej Brytanii, aby świętować oficjalne otwarcie zakładu. W zakładzie produkcyjnym w Wythenshawe, Greater Manchester, od lata 2021 roku są produkowane naczepy specjalnie dla rynków: Wielkiej Brytanii i Irlandii – wyposażone zgodnie z wymaganiami tego specyficznego rynku. Oprócz skrzyni ładunkowej S.BO PACE i naczepy typu firanka S.CS FIXED ROOF, naczepa typu firana S.CS FREEPOST uzupełni ofertę naczep produkowanych w Manchesterze.

- Schmitz Cargobull oznacza niezawodność i innowacyjność oraz gwarantuje niezmiennie wysokie standardy jakości na całym świecie, od konfiguracji pojazdu po przekazanie naczepy klientowi. Otwarcie zakładu w Manchesterze jest zatem ważnym krokiem. Zakład dołącza do naszej sieci wysoce elastycznych zakładów produkcyjnych, umożliwiając nam szybkie reagowanie na wymagania lokalnego rynku - mówi Andreas Schmitz, dyrektor generalny Schmitz Cargobull.

- Nowa fabryka w Manchesterze umożliwia realizację zamówień w Wielkiej Brytanii i Irlandii, które odpowiadają specyficznym wymaganiom rynku, oferując jednocześnie najbardziej niezawodne i sprawdzone rozwiązania - dodaje Boris Billich, dyrektor sprzedaży w Schmitz Cargobull.

Nowy zakład Schmitz Cargobull w Wielkiej Brytanii jest najnowszym z dziesięciu zakładów produkcyjnych: w Niemczech (Altenberge, Vreden, Gotha), Litwie, Hiszpanii, Słowacji, Turcji, Australii i RPA). Powierzchnia produkcyjna wynosi 7500 m2 i oferuje łączną zdolność produkcyjną 60 sztuk tygodniowo w trybie pracy jednozmianowej. Magazyn części zamiennych, o powierzchni 1000 m2, zapewnia szybkie dostawy lokalne.

Schmitz Cargobull zatrudnia, w Wielkiej Brytanii, łącznie 72 osoby. Zespołem kierują: Paul Avery, Managing Director Operations oraz Colin Maher, który od stycznia 2023 roku pełni funkcję Managing Director Sales & Services.

- Chcemy jak najlepiej wspierać firmy transportowe w Wielkiej Brytanii i Irlandii naszą kompleksową ofertą niezawodnych i innowacyjnych rozwiązań transportowych. Oferta obejmuje pojazdy o cechach specyficznych dla rynku, najkrótsze terminy dostaw, obszerne zaopatrzenie w części zamienne 24/7, a także nasz sprawdzony zakres usług: od finansowania po telematykę i sprzedaż pojazdów używanych - mówi Colin Maher.

 

Przeczytaj też:
Wielton nowym dostawcą naczep dla duńskiego PNO Duńska firma PNO, specjalizująca się w wynajmie naczep, rozpoczęła współpracę z polskim producentem naczep.
60 naczep kurtynowych Wielton dołączyło do floty MAGTRANS Firma transportowa MAGTRANS Sp. z o. o., mająca swoją siedzibę w Busku-Zdroju, zamówiła u wieluńskiego producenta naczepy kurtynowe Curtain Master Mega.
500 naczepa Schmitz Cargobull dla FM Logistic EWT Truck & Trailer Polska Sp. z. o. o., generalny przedstawiciel firmy Schmitz Cargobull w Polsce współpracuje FM Logistic niemal od początku swojej działalności.
Naczepa Profi Liner firmy Krone ma już 25 lat! Naczepa kurtynowa Profi Liner firmy Krone obchodzi w tym roku swoje 25 urodziny.
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.
Rynek naczep w dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku Od początku 2023r. grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła 4094 szt., co oznacza zmniejszenie popytu na te pojazdy o 7,6% w porównaniu z sytuacją w 2022 roku. Przyczep przybyło 409 szt. (-7,7%) a naczep 3685 (-7,6%).
Grupa Wielton szacuje rekordowy poziom przychodów w ubiegłym roku W 2022 r. szacowane przychody Grupy Wielton po raz pierwszy w historii wyniosły ok. 3,44 mld zł, rosnąc o 28 proc.
Wielton dostarczy naczepy podkontenerowe do przewozu płynnych elektrolitów Firma transportowo – logistyczna ADECON, specjalizująca się w przewozie materiałów niebezpiecznych, podpisała w 2022 r. umowę na wyprodukowanie przez Wielton łącznie 48 naczep.
Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.