EWT FM logistics

500 naczepa Schmitz Cargobull dla FM Logistic

EWT Truck & Trailer Polska Sp. z. o. o., generalny przedstawiciel firmy Schmitz Cargobull w Polsce współpracuje FM Logistic niemal od początku swojej działalności.

EWT Truck & Trailer Polska dotychczas dostarczyła polskiemu oddziałowi spółki FM Logistic już 500 pojazdów marki Schmitz Cargobull. Tylko w roku 2022 było to 55 sztuk. Także w tym roku zaplanowane są już kolejne zamówienia.

Wielkim wydarzeniem miesiąca kwietnia, dla firmy EWT Truck & Trailer Polska, było przekazanie 500. naczepy firmie FM Logistic. Na uroczystości byli przedstawiciele zarządu EWT Truck & Trailer Polska Sp. z o.o. wraz z opiekunem FM Logistic Jackiem Fiukiem, który przekazał oficjalnie nową naczepę panu Andrzejowi Wacykowi, odpowiedzialnemu za zarządzanie flotą w FM Logistic.

Andrzej Dziedzicki - Dyrektor Handlowy EWT:
- Szczególnie cieszy nas fakt, że to już 500. naczepa marki Schmitz Cargobull zakupiona u nas przez FM Logistic, naszego długoletniego i lojalnego klienta. Wzajemna współpraca trwa od wielu lat. Jesteśmy bardzo dumni z dotychczasowych wspólnych sukcesów.

 

FM Logistic postawił na perfekcyjne rozwiązania transportowe dedykowane do przewozów w temperaturze kontrolowanej. Ostatnie dostawy zrealizowane w 2022 roku to 40 sztuk naczep chłodniczych S.KO COOL oraz 15 sztuk naczep furgonowych S.KO EXPRESS.

Andrzej Wack Central Europe Transport Administration and Support Director, FM Logistc:
- W ubiegłym roku FM Logistic rozpoczął zakrojoną na dużą skalę modernizację floty i zwiększenie własnego taboru w Europie Centralnej. Celem tych działań jest optymalizacja kosztów eksploatacyjnych. Nowoczesne materiały i rozwiązania zastosowane w nowych naczepach gwarantują lepszą i dłuższą efektywność wykorzystania naczep, co przekłada się na jakość i koszty usług oferowanych naszym klientom. Z tego też względu zdecydowaliśmy o zakupie kolejnych 55 nowych naczep chłodniczych. Jest to pierwszy etap inwestycji zaplanowanych na ten rok.

 

Nowa generacja naczep chłodniczych S.KO Cool Schmitz Cargobull, to pojazdy zoptymalizowane do wykonywania zadań transportowych oraz przyszłość logistyki transportu.

Artur Jaworski, Central Europe Fleet Service Manager, FM Logistic:
- W FM Logistic korzystamy z naczep różnych producentów, jednak pojazdy Schmitz Cargobull wyróżniają się zdecydowanie najlepszym standardem i relacją jakości do ceny. Nawet po długoletnim użytkowaniu przez naszych przewoźników spełniają najwyższe normy jakościowe i zapewniają bezpieczeństwo towaru naszym klientom.

 

Zakup nowych naczep Schmitz Cargobull stanowi długofalową inwestycję w ekonomiczność, a tym samym w niskie total cost of ownership (TCO) oraz wysoki potencjał dostępności do najlepszych rozwiązań w wykonywaniu zadań transportowych w branży pojazdów chłodniczych. Najwyższy stopień bezpieczeństwa dla ładunku chłodniczego, perfekcyjny handling przyczyniający się do sprawnego wykonywania procesu załadunku oraz wyładunku przy rampie. Chłodnia marki Schmitz Cargobull charakteryzuje się długoterminowym utrzymaniem jakości oraz wartości naczepy. Niezawodność oraz wydajność przyczyniają się do osiągania długofalowych korzyści w procesie użytkowania naczepy.

Przeczytaj też:
Wielton nowym dostawcą naczep dla duńskiego PNO Duńska firma PNO, specjalizująca się w wynajmie naczep, rozpoczęła współpracę z polskim producentem naczep.
60 naczep kurtynowych Wielton dołączyło do floty MAGTRANS Firma transportowa MAGTRANS Sp. z o. o., mająca swoją siedzibę w Busku-Zdroju, zamówiła u wieluńskiego producenta naczepy kurtynowe Curtain Master Mega.
Oficjalne otwarcie zakładu Schmitz Cargobull w Wielkiej Brytanii Premierą jest nowa naczepa firanka S.CS FREEPOST, która jest również po raz pierwszy prezentowana angielskim przewoźnikom.
Naczepa Profi Liner firmy Krone ma już 25 lat! Naczepa kurtynowa Profi Liner firmy Krone obchodzi w tym roku swoje 25 urodziny.
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.
Rynek naczep w dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku Od początku 2023r. grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła 4094 szt., co oznacza zmniejszenie popytu na te pojazdy o 7,6% w porównaniu z sytuacją w 2022 roku. Przyczep przybyło 409 szt. (-7,7%) a naczep 3685 (-7,6%).
Grupa Wielton szacuje rekordowy poziom przychodów w ubiegłym roku W 2022 r. szacowane przychody Grupy Wielton po raz pierwszy w historii wyniosły ok. 3,44 mld zł, rosnąc o 28 proc.
Wielton dostarczy naczepy podkontenerowe do przewozu płynnych elektrolitów Firma transportowo – logistyczna ADECON, specjalizująca się w przewozie materiałów niebezpiecznych, podpisała w 2022 r. umowę na wyprodukowanie przez Wielton łącznie 48 naczep.
Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.