PNO naczepy

Wielton nowym dostawcą naczep dla duńskiego PNO

Duńska firma PNO, specjalizująca się w wynajmie naczep, rozpoczęła współpracę z polskim producentem naczep.

W połowie stycznia 2023 r. został zawarty pomiędzy firmami kontrakt, zgodnie z którym w II kwartale br. producent z Wielunia dostarczy 30 sztuk naczep kurtynowych niedawno otwartemu oddziałowi PNO Polska Sp. z o.o.
Pierwsze zamówienie złożone przez jedną z wiodących firm rentalowych w krajach nordyckich dotyczy wyprodukowania przez wieluńskiego producenta 30 naczep kurtynowych Curtain Master. Są to pojazdy uniwersalne, mogące przewozić wiele typów ładunków. Bezpieczeństwo transportu gwarantuje wzmocniona konstrukcja o zwiększonej szczelności czy specjalne uchwyty, dzięki którym pojazd może przewozić towary w różnego rodzaju zbiorczych opakowaniach lub luzem. Zamówione przez PNO Polska naczepy posiadają certyfikat XL. Jest on szczególnie ważny podczas przewozu towarów, jak sprzęt AGD, napoje czy opony, ponieważ gwarantuje spełnianie norm wytrzymałościowych przez konstrukcję nadwozia naczepy, a ładunki tego typu nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń.

- Rozmowy na temat współpracy rozpoczęliśmy jeszcze w minionym roku. Wielogodzinne spotkania zaowocowały podpisaniem w styczniu br. pierwszego kontaktu z PNO, czyli firmą o międzynarodowym znaczeniu. Ostatnio jej przedstawiciele odwiedzili nasze fabryki i zapoznali się z procesem produkcji. Chętnie zapraszamy naszych klientów do wieluńskich zakładów. To ważne, żeby mogli od podszewki zobaczyć jak krok po kroku powstają produkty marki Wielton. Aktualnie jesteśmy na etapie przekazywania wyprodukowanych naczep kontrahentowi i wspólnie zastanawiamy się nad możliwościami i zakresem dalszej współpracy – mówił Bernhard Purshke, Global Key Account Manager Grupy Wielton.

PNO to duńska firma rodzinna, założona 1975 roku, która specjalizuje się w krótkoterminowym i długoterminowym wynajmie naczep. Jest jedną z największych firm rentalowych w krajach nordyckich. Dysponuje rozbudowaną flotą standardowych i wyspecjalizowanych naczep. Firma wierzy w długoterminowe relacje z klientami oparte na zaufaniu. Niezwykle ważna dla PNO jest odpowiedzialność nie tylko w stosunku do swoich klientów, ale także wobec środowiska i pracowników. Jej celem jest przewodzenie przejściu na zrównoważony transport. W związku z tym, PNO dostarcza klientom spersonalizowane rozwiązania transportowe, kierując się dbałością o środowisko naturalne. Inwestuje także w innowacje i digitalizację. Główna siedziba firmy znajduje się w Kopenhadze, natomiast jej nowy, polski oddział mieści się z Poznaniu.

- Jesteśmy firmą, która ceni bliską współpracę z firmami o ugruntowanej pozycji. Cieszymy się, że Wielton został naszym partnerem biznesowym, ponieważ zależy nam, żeby dostarczać naszym klientom wyłącznie sprawdzone produkty o najwyższej jakości. Razem z wieluńskim producentem kierujemy się tymi samymi wartościami. Uważam, że to obiecujący początek dłuższej kooperacji - powiedział Tomasz Milecki, Dyrektor Sprzedaży PNO Polska Sp. z o.o.

 

Przeczytaj też:
60 naczep kurtynowych Wielton dołączyło do floty MAGTRANS Firma transportowa MAGTRANS Sp. z o. o., mająca swoją siedzibę w Busku-Zdroju, zamówiła u wieluńskiego producenta naczepy kurtynowe Curtain Master Mega.
500 naczepa Schmitz Cargobull dla FM Logistic EWT Truck & Trailer Polska Sp. z. o. o., generalny przedstawiciel firmy Schmitz Cargobull w Polsce współpracuje FM Logistic niemal od początku swojej działalności.
Oficjalne otwarcie zakładu Schmitz Cargobull w Wielkiej Brytanii Premierą jest nowa naczepa firanka S.CS FREEPOST, która jest również po raz pierwszy prezentowana angielskim przewoźnikom.
Naczepa Profi Liner firmy Krone ma już 25 lat! Naczepa kurtynowa Profi Liner firmy Krone obchodzi w tym roku swoje 25 urodziny.
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.
Rynek naczep w dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku Od początku 2023r. grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła 4094 szt., co oznacza zmniejszenie popytu na te pojazdy o 7,6% w porównaniu z sytuacją w 2022 roku. Przyczep przybyło 409 szt. (-7,7%) a naczep 3685 (-7,6%).
Grupa Wielton szacuje rekordowy poziom przychodów w ubiegłym roku W 2022 r. szacowane przychody Grupy Wielton po raz pierwszy w historii wyniosły ok. 3,44 mld zł, rosnąc o 28 proc.
Wielton dostarczy naczepy podkontenerowe do przewozu płynnych elektrolitów Firma transportowo – logistyczna ADECON, specjalizująca się w przewozie materiałów niebezpiecznych, podpisała w 2022 r. umowę na wyprodukowanie przez Wielton łącznie 48 naczep.
Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.