Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol

Wielton Francepol

Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.

 

Naczepy Curtain Master w wersji standardowej oraz Mega mogą służyć do transportu towarów każdego rodzaju. Ulepszona, wzmocniona konstrukcja, zwiększona szczelność czy dodatkowe uchwyty umożliwiają przewóz towarów luzem, na paletach lub w opakowaniach zbiorczych. Pojazdy cechuje niska masa własna, szybko rozsuwalna plandeka, a także możliwość otwarcia dachu w dwóch kierunkach. Ulepszona konstrukcja plandeki czy nowoczesne elementy korony dachu uszczelniają przestrzeń ładunkową, zabezpieczając towar przed zawilgoceniem. Bezpieczeństwo towaru zapewniają profil przypodłogowy i listwa zabezpieczająca ładunek. Konstrukcje naczep oparte są na nowoczesnej technologii spawania hybrydowego, co gwarantuje trwałe i precyzyjne spoiny. Waga naczepy Curtain Master została zredukowana, a w dodatkowej opcji wyposażenia możliwe jest zamontowanie roll stopu i systemu zabezpieczenia ładunku pionowego VL. Powierzchnia ładunkowa naczepy Curtain Master Mega pozwala na transport towaru o wysokości 3 m, dzięki obniżeniu poziomu ramy i zawieszenia. Wykorzystywana w szczególności w przemyśle motoryzacyjnym i tam, gdzie niezbędna jest duża pojemność załadunkowa. W standardowym wyposażeniu dostępne są osie SAF 19,5".

- Cieszymy się, że tak doświadczona firma jak Francepol Sp. z o.o. ponownie zdecydowała się powiększyć swoją flotę o nasze pojazdy. Naczepy Curtain Master tak jak wszystkie produkty marki Wielton są wyposażone w komponenty od czołowych producentów. To, że kontrahenci wracają po nasze produkty potwierdza ich najwyższą jakość i niezawodność. Dbamy o każdy szczegół w trosce o zadowolenie i bezpieczeństwo klienta. Nieustannie pracujemy nad zwiększeniem mocy produkcyjnych, aby jeszcze efektywniej realizować zlecenia. Łącznie 100 naczep kurtynowych wyprodukowanych dla spółki Francepol już w maju opuści nasze zakłady produkcyjne i wyruszy w trasę – powiedział Przemysław Skrivanek, Dyrektor Sprzedaży Flotowej Wielton S.A.

PTH Francepol Sp. z o.o. specjalizuje się w transporcie ciężarowym i spedycji na terenie Unii Europejskiej oraz w krajach leżących w strefie Schengen. Kierowcy spółki najczęściej przewożą towary drobnicowe i całopojazdowe. Obecnie firmę tworzy wyspecjalizowana kadra 600 osób. To doświadczony przewoźnik z 30 letnim stażem. Rocznie realizuje około 80 000 zleceń, przy flocie składającej się z blisko 500 zróżnicowanych pojazdów ciężarowych.

- Jako firma o ugruntowanej pozycji na rynku, potrzebujemy pojazdów sprawdzonych, trwałych i niezawodnych. Zależy nam, aby nasi partnerzy biznesowi dodatkowo posiadali rozbudowaną paletę usług serwisowych oraz wsparcie techniczne. To wszystko znajdujemy już od kilku lat u wieluńskiego producenta. Stale rozwijamy swoją ofertę, aby sprostać indywidualnym oczekiwaniom klientów. Dzięki nowym, uniwersalnym naczepom Curtain Master od Wielton S.A. będziemy mogli w jeszcze większym zakresie dostosowywać się do potrzeb usługobiorców, a także przewozić jednym transportem więcej ładunków. Tak duże zamówienie mogliśmy powierzyć tylko sprawdzonemu producentowi – mówi Artur Nowacki, Dyrektor Generalny PTH Francepol Sp. z o.o.

Pierwsza cześć zamówienia ma zostać odebrana w marcu, a pozostała w maju bieżącego roku. W ciągu 9 letniej współpracy wieluński producent dla firmy Francepol wyprodukował 318 produktów, w tym 58 naczep kurtynowych i 130 zestawów przestrzennych (130 przyczep ciężarowych i 130 zabudów samochodów ciężarowych).

Przeczytaj też:
Rynek naczep w dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku

Od początku 2023r. grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła 4094 szt., co oznacza zmniejszenie popytu na te pojazdy o 7,6% w porównaniu z sytuacją w 2022 roku. Przyczep przybyło 409 szt. (-7,7%) a naczep 3685 (-7,6%).

Grupa Wielton szacuje rekordowy poziom przychodów w ubiegłym roku

W 2022 r. szacowane przychody Grupy Wielton po raz pierwszy w historii wyniosły ok. 3,44 mld zł, rosnąc o 28 proc.

Wielton dostarczy naczepy podkontenerowe do przewozu płynnych elektrolitów

Firma transportowo – logistyczna ADECON, specjalizująca się w przewozie materiałów niebezpiecznych, podpisała w 2022 r. umowę na wyprodukowanie przez Wielton łącznie 48 naczep.

Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP

Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.

Rok 2022 u producentów naczep i przyczep

Popyt na naczepy i przyczepy ciężarowe rozwijał się w dużej części w wyniku wcześniejszych rejestracji ciągników samochodowych. Niestety rejestracje ciężarówek w grudniu wyhamowały, jednak naczepy odnotowały wzrost.

Wywrotki Wielton z nowymi udoskonaleniami

Spółka Wielton wprowadziła modernizacje i ulepszenia do swoich flagowych wywrotek. Modele Bulk Master i Weight Master zostały udoskonalone pod kątem zwiększenia ich trwałości i użyteczności.

Lód na dachu naczepy - Krone ma na to sposób

Zalegający lód na dachu naczepy to problem nie tylko kierowcy, ale też i jego szefa.

Spółka Wielton Logistic z nowymi ciągnikami siodłowymi IVECO

W listopadzie br. do floty Wielton Logistic dołączyło kolejnych siedem pojazdów ciężarowych IVECO S-WAY.

Schmitz Cargobull dostarcza zabudowę do ciężarówki napędzanej wodorem

Firma Schmitz Cargobull dostarczyła nadwozie typu furgon M.KO do podwozia napędzanego wodorem.

Wyszukiwarka

Informacje