TIP Schmitz Cargobull

Telematyka Schmitz Cargobull we wszystkich naczepach TIP

Grupa TIP, jeden z wiodących dostawców wynajmu, leasingu i serwisu naczep w Europie, oraz Schmitz Cargobull, największy europejski producent naczep, podpisały umowę, aby wyposażyć 2500 naczep w systemy telematyczne. Modernizacje sprzętu TrailerConnect® obejmują pojazdy wszystkich typów przyczep i producentów.

- Modernizacja naczep w urządzenia telematyczne to rozsądna inwestycja dla wszystkich firm transportowych, mająca na celu zwiększenie wydajności floty. Przejrzystość i pomiary to pierwszy krok w kierunku zwiększenia wydajności – mówi Andreas Schmitz, dyrektor generalny Schmitz Cargobull AG. - Nowe naczepy powinny być zawsze od razu po zakupie wyposażone w otwarty, kompatybilny system telematyczny. Dzięki TrailerConnect® firma TIP zdecydowała się na system telematyczny, który gwarantuje wysoką jakość i niezawodność, nawet podczas modernizacji. Klienci mają dostęp do wszystkich potrzebnych im danych. Większa przejrzystość zwiększa wydajność i zmniejsza koszty.

Dzięki modernizacji telematyki TIP chce zapewnić większą przejrzystość użytkowania swojej globalnej floty naczep składającej się z około 130 000 pojazdów, aby obniżyć koszty operacyjne i uniknąć nieprzewidywalnych awarii wynajmu pojazdów. Instalacja i aktywacja systemu telematycznego w naczepie firanki S.CS lub naczepie skrzyniowej S.BO EXPRESS zajmuje tylko około 30 minut na pojazd, więc nie ma długich przestojów. Modernizację można łatwo przeprowadzić w przypadku przyczep wszystkich marek w ramach regularnych okresów konserwacji.

- Modernizując 2500 naczep, robimy duży krok w kierunku poprawy funkcjonowania floty. Naczepy działające w sieci pozwalają na pełniejszą kontrolę taboru – mówi Theo de Vries, wiceprezes ds. usług i informacji w Grupie TIP. - Telematyka dostarcza klientom dane dotyczące transportu. My zaś wykorzystujemy dane do określania i planowania przeglądów w celu lepszej dostępności pojazdów.

Dzięki ustandaryzowanemu interfejsowi pomiędzy systemem TrailerConnect® firmy Schmitz Cargobull a systemem TIP Insight dane telematyczne zmodernizowanych naczep są przesyłane automatycznie. TIP Insight System to platforma oparta na chmurze, która dostarcza w czasie rzeczywistym dane o lokalizacji, stanie i użytkowaniu naczep. Umożliwia to firmom transportowym efektywniejsze zarządzanie flotą, zwiększenie wykorzystania mocy produkcyjnych i poprawę bezpieczeństwa.

Umowa ramowa pomiędzy Cargobull Telematics i TIP przewiduje, że każdy pojazd wyposażony fabrycznie lub w zmodernizowaną telematykę będzie automatycznie lokalizowany przez system TIP Insight. Dla TIP jest to wyraźna zaleta, gdyż wszystkie dane wyświetlane będą na jednej platformie. W ten sposób klient TIP otrzymuje również wiarygodny zbiór danych dla każdego pojazdu i może następnie wykorzystać te dane do optymalizacji własnych procesów.


TIP z siedzibą w Amsterdamie w Holandii jest jednym z wiodących dostawców usług transportowych w Europie i Kanadzie, specjalizującym się w leasingu naczep, wynajmie, konserwacji, naprawach. TIP obsługuje swoich klientów z ponad 120 lokalizacji w 18 krajach Europy i Kanady.

 

Przeczytaj też:
Producent naczep ostrożnie o inwestycjach w 2024 roku Grupa Krone może uznać rok 2023 za udany, jednak szefowie firmy są pełni obaw.
Firma Schmitz Cargobull nagrodził Partnerów serwisowych roku 2023 W tym roku nagroda Service Partners of the Year 2023 zostanie wręczona w 33 krajach.
Grupa Wielton gra z WOŚP i zaprasza do licytacji Tradycyjnie Grupa wspiera zbiórkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której tegorocznym mottem jest „Tu wszystko gra OK!”.
Wielton inwestuje w kolejny zakład produkcji naczep W celu usprawnienia procesu produkcyjnego oraz poprawy wydajności Wielton zbudował kolejny zakład w Wieluniu.
Wielton na tegorocznych targach TransLogistica Firma Wielton po raz pierwszy zaprezentuje się na targach TransLogistica Poland w Warszawie.
Nowa Strategia Grupy Wielton na lata 2023 – 2027 Zgodnie ze Strategią rozwoju na lata 2023–2027 skonsolidowane wolumeny sprzedaży, z uwzględnieniem fuzji i przejęć, wyniosą w 2027 r. ok. 45 tys. sztuk pojazdów w porównaniu do poziomu 23,2 tys. sztuk w 2022 r. (wzrost o 93 proc.).
Naczepa firanka Schmitz Cargobull S.CS X-TOUGH nominowana do nagrody I-NNOVATION Podczas targów Solutrans w Lyonie miała miejsce premiera naczepy Schmitz Cargobull S.CS X-TOUGH.
Zmiany w produkcji naczep Wielton Redukcja wytwarzanych odpadów i recykling materiałów kluczem do zrównoważonej produkcji naczep w Wieltonie.
Berger Fahrzeugtechnik i Schmitz Cargobull AG w strategicznym partnerstwie Firmy zamierzają połączyć swoją wiedzę specjalistyczną, aby oferować zrównoważone i wydajne rozwiązania transportowe w Europie.