RSAB - zapobiega tworzeniu się lodu

RSAB - zapobiega tworzeniu się lodu

schmitz-roofsafetyairbag

Schmitz Cargobull opracował system zapobiegający tworzeniu się niebezpiecznych skorup lodu na dachu plandeki w naczepach.
RoofSafetyAirBag (RSAB) to rodzaj poduszki powietrznej zabezpieczającej dach. Nadaje się on do instalacji na nowych i już częściowo wykorzystanych naczepach i przyczepach. Skutecznie zapobiega tworzeniu się pokrywy lodowej.

System składa się z węża wypełnianego powietrzem, który przechodzi między ładunkiem a plandeką. Po wypełnieniu go powietrzem nadaje lekko wypukły kształt dachowi, podnosi się na 175 mm, dzięki czemu w niskich temperaturach spada na boki śnieg, lód i nie zamarza woda. RSAB może być montowany fabrycznie na nowych pojazdach lub jako doposażenie już istniejących flot. Jego zainstalowanie jest szybkie i proste, może być wykonane w ciągu 2-3 godzin w jednej z autoryzowanych stacji obsługi Schmitz Cargobull.

System może pracować przez wiele dni, nawet gdy jest odłączony od pojazdu ciągnącego. Ciśnienie w wężu wynosi 0,05 bara i jest stale mierzone i korygowane automatycznie. Po podłączeniu do sieci pokładowej jest ono w układzie monitorowane i dostosowywane do zmian temperatury otoczenia. Automatyczna regulacja ciśnienia przed rozpoczęciem jazdy odbywa się przy użyciu pedału hamulca.

Nowy system ma bardziej nowoczesny pilot do zdalnego sterowania, wyposażony w dwie kolorowe diody i wyświetlacz. Sterownik ten może w każdej chwili sprawdzić warunki pracy rękawa wypełnionego powietrzem.


źródło:
Schmitz Cargobull

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL