Solarisy z ZF EcoLife

Solarisy z ZF EcoLife

Solaris_ZF_EcoLife

Pierwsze pojazdy wyposażone w nowy model przekładni automatycznej ZF EcoLife opuściły już fabrykę w Bolechowie. Solaris posiada w swojej ofercie szeroką gamę nowoczesnych rozwiązań technicznych pozostawiając klientom swobodę wyboru.


Nowa skrzynia biegów przeznaczona jest do silników spełniających najostrzejsze normy emisji spalin EEV czy Euro 6. ZF EcoLife jest zupełnie nowo skonstruowaną automatyczną skrzynią biegów o momencie obrotowym do 2000 Nm z wbudowanym retarderem pierwotnym zwiększającym skuteczność hamowania o około 40 procent. Jednak zaleta, którą w nowym produkcie klienci docenią najbardziej sprowadza się do jego ekonomiczności. ZF EcoLife pozwala zredukować zużycie paliwa o około 3 - 5 procent, co przekłada się również na odpowiednio mniejszą emisję spalin. Cechą wartą uwagi, w szczególności dla pasażerów, jest mniejszy hałas powodowany przez pojazd.

Przekładnia automatyczna EcoLife może być również stosowana w autobusach o napędzie hybrydowym, czyli łączącym silnik spalinowy z silnikiem (bądź silnikami) elektrycznymi. Solaris już w 2006 roku, jako pierwszy w Europie, wprowadził na rynek seryjnie produkowany hybrydowy autobus miejski. Zdobyte od tego czasu doświadczenie producent zainwestował w dalszy rozwój, co poparte niezmiennie dobrymi wynikami sprzedaży, zapewnia mu niekwestionowany tytuł lidera w dziedzinie innowacji i przyjaznych środowisku rozwiązań.


Źródło: Solaris Bus & Coach

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL