Rusza budowa serwisu Scania w Bolesławcu

Rusza budowa serwisu Scania w Bolesławcu

W dniu 10 października 2014 roku podpisany został uroczyście akt erekcyjny, rozpoczynający budowę nowego serwisu Scania w Bolesławcu.

Nowa placówka będzie funkcjonowała w strukturach oddziału Scania Wrocław. Jest trzecim, należącym do niego serwisem, po Pietrzykowicach i Opolu. Znajduje się przy autostradzie A4, w pobliżu planowanego węzła z drogą ekspresową S3.

- Za Bolesławcem przemawiała bliskość rozwidlających się dróg tranzytowych, biegnących ze wschodu na zachód i z północy na południe. W okolicy mamy również bardzo dużo klientów, którzy skorzystają na dogodnym położeniu nowego serwisu - wyjaśnia Paweł Ścieszko, dyrektor oddziału Scania Wrocław.

Serwis w Bolesławcu odpowiada najlepszym standardom firmy Scania. Będzie oferował komplet usług: sprzedaż i serwis samochodów ciężarowych, serwis autobusów, obsługę naczep i przyczep w pełnym zakresie oraz obsługę tachografów. Na jego terenie znajdzie się także okręgowa stacja kontroli pojazdów.

- Serwis będzie wyposażony w pięć stanowisk przejazdowych, każde o długości 30 metrów. Będziemy obsługiwać głównie pojazdy marki Scania, ale nie tylko - mówi Marek Sudoł, przyszły kierownik serwisu w Bolesławcu, obecnie zatrudniony w serwisie Scania w Opolu. Do czasu jego uruchomienia będzie nadzorował przebieg budowy. - Zatrudniając około 30 osób, będziemy mogli obsłużyć 20-30 pojazdów dziennie - dodaje.

Akt erekcyjny został umieszczony w metalowej kapsule wraz z bieżącymi wydaniami największych dzienników i garścią obecnie używanych monet. Pod aktem złożyli podpisy: prezes Scania Polska SA Kjell Örtengren, dyrektor sprzedaży Tomasz Cwalina, dyrektor sieci serwisowej Krzysztof Rosół oraz dyrektor oddziału Wrocław Paweł Ścieszko.

Świadkami uroczystości byli przedstawiciele władz samorządowych oraz licznie zgromadzeni klienci. Sporządzenie aktu erekcyjnego było okazją do zaprezentowania najnowszego silnika Scania o mocy 450 KM, używającego wyłączenie SCR oraz przedstawienia najnowszych rozwiązań i usług, w tym programu Ecolution by Scania.

Uruchomienie nowego serwisu Scania w Bolesławcu planowane jest na przełom czerwca i lipca 2015 r.


4trucks.pl / Scania Polska

Przeczytaj też:
Powrót do przeszłości, czyli Scania 113 i Scania S

Dealer Scania z Rotterdamu stworzył specjalne demo. Nowa Scania 540S Highline nawiązuje do legendarnej serii 3.

 

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych w Polsce odnotowały rekordowy spadek

Do recesji na rynku transportowym dołączy jeszcze brak nowych pojazdów oraz złe nastroje społeczne przedsiębiorców.

 

Pracujące sieci serwisowe poszczególnych marek ciężarówek. Nie powinno być problemu z serwisem samochodów

Producenci pojazdów ciężarowych postanowili utrzymać sieci serwisowe otwarte.

 

Trzydzieści nowych autobusów komunikacji miejskiej będzie woziło mieszkańców Wrocławia. Mobilis zakupił autobusy Mercedes-Benz Conecto

Nowy tabor to efekt kontraktu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji z firmą Mobilis. Wrocław jest kolejnym miastem po Warszawie i Krakowie, gdzie spółka obsługuje miejskie przejazdy.

 

Miły gest w stronę kierowców ciężarówek. Wydano im ciepłe posiłki.

W niedzielę (5 kwietnia 2020 r.) mieszkańcy miejscowości Mönchengladbach podziękowali kierowcom ciężarówek za ich pracę.

 

Niemcy liberalizują zakazy dla kierowców długich ciężarówek. Sieć tras znacznie się poszerzyła

Cyfrowa mapa przeglądowa jest teraz dostępna na stronie internetowej Federalnego Ministerstwa Transportu (BMVI), która zawiera informacje o sieci dróg dopuszczonych do użytku z długimi zestawami ciężarowymi 17,80 i 25,25 m. W czwartek ogłosiło to BMVI.

 

Waberer's ogranicza swoje usługi transportowe

Unieruchomiona flota firmy Weberer's.

 

ELVIS żąda zawieszenia opłat za samochody ciężarowe

ELVIS wspiera firmy transportowe.

 

Producent okien firma Drutex kupuje ciężarówki Scania w największej kabinie S

Dziesięć ciężarówek Scania trafiło do firmy Drutex. To pierwsze pojazdy Scania we flocie tej firmy.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL