Konkurs dla Was - The Drivers' Fuel Challenge

Konkurs dla Was - The Drivers' Fuel Challenge

Śledząc relacje z polskich półfinałów The Drivers' Fuel Challenge - Mistrzostwa Kierowców w Jeździe Ekonomicznej zdążyliście zorientować się na czym polega konkurs organizowany przez Volvo Trucks, a w Polsce przez Volvo Polska Oddział Samochody Ciężarowe.

To już druga edycja Mistrzostw i mamy nadzieję, że The Drivers' Fuel Challenge już na stałe wpisze się do kalendarza corocznych imprez branżowych.

Dlaczego warto uczestniczyć w tym konkursie? Powodów jest wiele: nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, a więc każdy kierowca może spróbować swoich sił. Liczy się wyłącznie technika jazdy, czyli to co każdy prowadzący pojazd umie i wykonuje na co dzień. A najważniejsze jest to, że niezależnie od zajętego miejsca macie kontakt z instruktorami szkoły doskonalenia jazdy, którzy służą pomocą i chętnie udzielają rad i wskazówek dotyczących spraw najważniejszych - jak efektywnie pokonywać trasę przy maksymalnym wykorzystaniu potencjału samochodu.
Organizatorzy, aby uatrakcyjnić imprezę, wzbogacili program konkursu zapraszając do prezentacji firmy współpracujące, które mogły pokazać swoje nowe produkty dedykowane kierowcom. Była też możliwość porozmawiania z Inspektorami ITD.

Do finału weszli najlepsi najbardziej ekonomiczni kierowcy. Już w najbliższą sobotę rozpocznie się prawdziwa gra nerwów a emocje sięgną zenitu... To w Młochowie, a u nas dla wszystkich, którzy chcieli by spróbować swoich sił również mini zawody. Jeździć nie będziemy, ale do wygrania są oryginalne koszulki z tegorocznych Mistrzostw Kierowców w Jeździe Ekonomicznej Volvo Trucks. Dokładnie te same, które otrzymali wszyscy uczestnicy półfinałów. Mamy dla Was czarnych 20 koszulek z emblematami The Drivers' Fuel Challenge. Co trzeba zrobić, aby otrzymać od nas koszulkę? Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na wszystkie pytania i wysłać je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dwadzieścia pierwszych osób ze wszystkimi prawidłowymi odpowiedziami otrzyma nagrody. Po konkursie prawidłowe odpowiedzi opublikujemy na naszym facebookowym profilu.
Zasady są proste i pytania również nie są trudne. Chcemy abyście już dziś poczuli się uczestnikami Mistrzostw Volvo Trucks, a za rok być może już pełnoprawnymi zawodnikami biorącymi udział w konkursie :)

Oto pytania:
1)W jakiej mocy silnik był wyposażony ciągnik siodłowy Volvo FH przeznaczony do jazd konkursowych w polskich edycjach tegorocznych półfinałów?
2)Jak nazywa się usługa Volvo Trucks, która pomaga obniżyć koszty paliwa od 5 do 10 procent?
3)Podaj najniższe zużycie paliwa, jakie osiągnął uczestnik w jednej z 5 edycji tegorocznych półfinałów w Polsce.
4)W jaką skrzynię biegów (i o ilu przełożeniach) był wyposażony pojazd, którym uczestnicy Mistrzostw pokonywali trasy konkursowe?
5)Co jest główną nagrodą dla zwycięzcy The Drivers' Fuel Challenge w tegorocznych Mistrzostwach Kierowców w jeździe ekonomicznej?
6)Gdzie odbędzie się w tym roku międzynarodowy finał dla krajów z Regionu Europy Centralno-Wschodniej?
7)Jak nazywa się system telematyczny wykorzystywany przez Volvo Trucks, który pozwala analizować m.in. zużycie paliwa w pojeździe?

Prawidłowe odpowiedzi wysyłajcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozdrawiamy!
Redakcja 4Trucks.pl

Przeczytaj też:
Volvo Trucks i DHL - trwają pierwsze testy elektrycznych samochodów ciężarowych

Po testach elektrycznych ciężarówek Volvo FM i FMX przyszła kolej na rozpoczęcie badań eksploatacyjnych gamy ciężarówek do transportu regionalnego.

Afera szpiegowska u producentów ciężarówek. Co wyciekło ze Scania i Volvo?

W Szwecji 47-letni mężczyzna udający konsultanta został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa.

 

Chiny sprzedały 759 300 sztuk ciągników siodłowych w 2020 roku i odnotowały rekordowy wzrost

W czasie gdy Europa podsumowuje i liczy straty, Chiny przeżywają niebywały rozkwit rynku pojazdów użytkowych.

 

Nowe Volvo FH z I-Save - są pierwsze zamówienia od dużych przewoźników

Girteka Logistics kupuje 2000 ciężarówek od Volvo Trucks. Samochody sfinansuje Volvo Financial Services.

 

Alltrucks rozwija sieć warsztatów w Europie i uruchamia działalność na Litwie

Sieć Alltrucks Truck & Trailer Service stale się rozwija. Od 01.01.2021 r. na Litwie w czterech miastach zostaje uruchomiona kompleksowa koncepcja serwisowa Alltrucks, tym samym rozszerzając swoją obecność w Europie Wschodniej.

 

Rejestracje ciężarowe - pierwszy miesiąc 2021 roku

W styczniu 2021 r. zarejestrowano 1578 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to więcej o 2,5% niż rok wcześniej.

 

Waberer's jest gotowy przejąć duże ilości transportu między UE a Wielką Brytanią ale na swoich warunkach

Według przedstawicieli firmy, działalność transportowa na Wyspy Brytyjskie pochłania już około 30% międzynarodowych kierunków Waberer's.

 

Kiedy dużym nie pojedziesz. Zakazy jazdy dla ciężarówek w 2021 roku

Ograniczenia dotyczące ruchu samochodów ciężarowych w Europie w 2021 roku:

 

Wzrost popytu na IVECO , fabryka musi zatrudnić dodatkowych pracowników

Podczas gdy rynek samochodów ciężarowych na świecie spadł łącznie o 11%, IVECO globalnie odnotowało 30 % wzrost sprzedaży.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL