Naczepy Schmitz Cargobull z certyfikatem TAPA TSR1

Schmitz Cargobull TAPA

Schmitz Cargobull rozszerzył swoją ofertę naczep chłodni S.KO COOL o fabrycznie montowany pakiet wyposażenia certyfikowany dla operacji transportowych TAPA TSR1.

 

Lider rynku europejskiego jest pierwszym producentem OEM, który zaoferował system do bezpiecznego transportu i zastosował go w swoich naczepach. Po potwierdzeniu zgodności przez niezależny instytut badawczy DQS, certyfikat został oficjalnie wręczony na targach IAA Transportation w Hanowerze. Przedstawiciele firm spotkali się we wtorek 20.09.2022 na stoisku targowym Schmitz Cargobull (stoisko F26 w hali 27) w celu wręczenia certyfikatu. Potwierdziło to, że naczepy Schmitz Cargobull są gotowe do spełnienia wymagań normy TAPA TSR1.

Stowarzyszenie Ochrony Transportowanych Zasobów (TAPA) to organizacja złożona z producentów, dostawców usług logistycznych, spedytorów i organów ścigania, która stosuje sprawdzone metody i procedury w celu poprawy bezpieczeństwa cennych ładunków na całym świecie. Jego celem jest ograniczenie strat w łańcuchu dostaw.

Aby spełnić wymagania TAPA TSR1, połączony z siecią dźwiękowy system alarmowy został zintegrowany z TrailerConnect®. To wyzwala alarm, jeśli do naczepy wejdzie nieupoważniona osoba trzecia. TrailerConnect® to w 100% zintegrowana infrastruktura telematyczna firmy Schmitz Cargobull. Oprócz tego akustycznego systemu alarmowego, nowy elektroniczny system zamykania drzwi TL4 zapewnia ochronę towarów przed nieautoryzowanym dostępem. Te inteligentne i innowacyjne produkty zwiększają bezpieczeństwo procesów i transportu.

- Bezpieczny transport można było osiągnąć tylko dzięki infrastrukturze sieciowej rozwiązania telematycznego TrailerConnect® firmy Schmitz Cargobull. Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom naczepę chłodnię wyposażoną fabrycznie, zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa TAPA, i przyczynić się do większego bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw. Pozostaniemy w bliskim kontakcie z organizacją TAPA, a także nadal będziemy pomagać w kształtowaniu przyszłych zwiększonych wymagań w zakresie bezpieczeństwa, dla zapewnienia naszym klientom najwyższego poziomu bezpieczeństwa - mówi Volker Flatau, szef linii produktów Cool Freight, Schmitz Cargobull.

 

 

Przeczytaj też:
Nowoczesne naczepy z instalacją solarną we flocie FM Logistic

Rozwijając swoją działalność transportową FM Logistic modernizuje i powiększa własny tabor w Europie Centralnej.

Wielton po raz kolejny na IAA Transportation

Polski producent naczep i przyczep po raz kolejny prezentuje swoje pojazdy na światowej wystawie pojazdów użytkowych w Hanowerze.

Grupa Wielton ze wzrostem sprzedaży

W okresie od stycznia do czerwca 2022 r. skonsolidowane przychody Grupy Wielton wyniosły ok. 1,64 mld zł, zwiększając się o 25,1 proc. w porównaniu do pierwszej połowy 2021 r.

Naczepy Krone z nagrodami Trailer Innovation

Firma Krone otrzymała nagrodę Trailer Innovation w kategorii Podwozie za pojazd Box Liner eLTU 50 Traction Automatic.

Schmitz Cargobull zdobywa pierwszą nagrodę Trailer Innovation 2023 w kategorii Środowisko

Pierwsze miejsce za aerodynamiczną naczepę kurtynę S.CS EcoFLEX z POWER CURTAIN i Eco Pack w kategorii Environment.

KH-KIPPER - 25 lat produkcji zabudów wywrotek

Łącznie w ponad 60 krajach na całym świecie - w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej czy dalekiej Oceanii pracują samochody ciężarowe z zabudowami KH-KIPPER.

Skradzione tablice rejestracyjne naczepy odnalezione po 16 latach

Jak informuje Straż Graniczna do niecodziennego zdarzenia doszło w miejscowości Chyżne. Funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy.

Naczepy silosy i cysterny GRW jeszcze bardziej dostępne w Europie

Producent silosów i cystern GRW przejmuje zakład produkcyjny Schmitz Cargobull w Toddin.

Nowe naczepy z wzrostem sprzedaży

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5t w czerwcu 2022r. rejestracje osiągnęły 2423 szt. przy spadku o 10,1% r/r. Rynek hamuje czwarty miesiąc z rzędu po 17 wcześniejszych miesiącach wzrostu trwającego od maja 2020r do lutego 2022r. Mimo to ostatni rezultat jest drugim najwyższym rezultatem czerwca, po rekordowym czerwcu 2021 kiedy zarejestrowano 2694 szt.

Wyszukiwarka

Informacje