Wielton TransLogistyka

Wielton na tegorocznych targach TransLogistica

Firma Wielton po raz pierwszy zaprezentuje się na targach TransLogistica Poland w Warszawie.

W dniach od 7 do 9 listopada odwiedzający halę EXPO XXI będą mogli zobaczyć naczepę kurtynową typu Mega dedykowaną do transportu intermodalnego, a także zapoznać się z szerokim portfolio wieluńskiego producenta i ofertą Aberg Conncect - spółki wchodzącej w skład Grupy Wielton.

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland to jedno z większych wydarzeń biznesowych organizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przeznaczone są dla firm związanych z branżą TSL, które użytkują lub poszukują rozwiązań w dziedzinie transportu, spedycji oraz logistyki. Podczas tegorocznej edycji jednym z wystawców będzie firma Wielton. Spośród rozbudowanej oferty pojazdów wieluńskiego producenta, na stoisku zewnętrznym zostanie zaprezentowana dedykowana do transportu kombinowanego naczepa kurtynowa typu Mega. Curtain Master MEGA z systemem Intermodalnym doskonale sprawdzi się w mieszanym transporcie towarów wielkogabarytowych, np. z przemysłu motoryzacyjnego i ładunków wymagających szczelności, trwałości i dużej pojemności załadunkowej, jak napoje, opony, sprzęt AGD czy pojemniki gitterbox. Obniżenie poziomu ramy i zawieszenia pozwoliło na zastosowanie wyższego stelaża. Dzięki temu pojazd ten pozwala na transport towaru o wysokości 3m, a całkowita kubatura pojazdu wynosi około 100m3. Jednocześnie zachowano niską masę własną naczepy - od 6300 kg, co istotnie wpłynęło na obniżenie kosztów jej eksploatacji na długich trasach.

- Targi TransLogistica Poland to doskonała okazja do zapoznania się z szerokim portfolio marki Wielton oraz wachlarzem wyposażenia dodatkowego. W Warszawie zaprezentujemy naczepę kurtynową Curtain Master Mega z systemem intermodalnym, która może być również wykorzystywana do transportu promem, dzięki wyposażeniu jej w uchwyty umożliwiające właściwe zabezpieczenie podczas przeprawy statkiem. Nie zabraknie także rozwiązań Aberg Connect, spółki, która odpowiada za rozwiązania telematyczne i TPMS dedykowane do produktów wszystkich marek Grupy Wielton. Jesteśmy firmą, która stawia na rozwój, wsłuchuje się w potrzeby rynku, a przede wszystkim koncentruje się na kliencie i bezpieczeństwie użytkowania pojazdów. Na odwiedzających nasze stoiska czekać będą eksperci, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania. Serdecznie zapraszam – mówi Piotr Kuś, wiceprezes i dyrektor Generalny Wielton S.A.

Curtain Master Mega to pojazd dedykowany do transportu intermodalnego, dzięki wzmocnionej ramie i zawieszeniu pneumatycznemu, a także zastosowaniu ergonomicznych rozwiązań, jak składany zderzak. Posiada odpowiednie wzmocnienia w podwoziu, umożliwiające przeładunek pionowy, tj. zawieszenie rozłączne, 4 punkty chwytania "grab handles" rozmieszczone zgodnie z normą UIC 596-5 i wzmocnioną tablicę przyłączeniową, która jest chroniona dodatkowymi odbojami gumowymi.
Prezentowany pojazd został także wyposażony w system zapobiegający powstawaniu powłoki lodowej na dachu naczepy oraz ścianę blokowania ładunku Aberg Fix. Produkt posiada specjalną podłogę ze sklejki 7,5t o podniesionym współczynniku tarcia, dzięki której możemy lepiej zabezpieczyć ładunek oraz skrócić czas załadunku. Blacha ryflowana w tylnej części naczepy chroni podłogę przed uszkodzeniami, na które jest narażona podczas wjeżdżania wózkiem widłowym do środka w trakcie załadunku. Pojazd zaopatrzono w 19 standardowych par uchwytów mocujących ładunek, a także w 8 par uchwytów mocowania ładunku 5T. Dodatkowo w naczepie zastosowano system podwieszanych pasów Hestal Cargo Master, stoper palet z safety-lock i łącznie 20 adapterów 2t oraz 4t.
Spółka Aberg Connect zajmuje się tworzeniem rozwiązań z zakresu telematyki oraz systemów kontroli ciśnienia w oponach dla produktów Grupy Wielton. Posiada rozwiązania przeznaczone do monitorowania stanu pojazdów w czasie rzeczywistym. Dostarcza informacje o aktualnym stanie naczepy pod względem ciśnienia w ogumieniu, obciążenia osi, przebiegu, lokalizacji czy prędkości. Nie tylko ułatwia obsługę i utrzymanie właściwego stanu pojazdów, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo kierowców oraz ładunków. Portal Aberg Connect to narzędzie ułatwiające szybkie i efektywne monitorowanie floty, sprawdzanie bieżących informacji o pojazdach oraz szybkie reagowanie w przypadku jakichkolwiek usterek.

Odwiedzający od 7 do 9 listopada 2023 r. X Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie mogą zapoznać się z ofertą marki Wielton na stoisku wewnętrznym nr e11 w Hali nr 4 EXPO XXI oraz na stoisku zewnętrznym polskiego producenta.

 

Przeczytaj też:
Producent naczep ostrożnie o inwestycjach w 2024 roku Grupa Krone może uznać rok 2023 za udany, jednak szefowie firmy są pełni obaw.
Firma Schmitz Cargobull nagrodził Partnerów serwisowych roku 2023 W tym roku nagroda Service Partners of the Year 2023 zostanie wręczona w 33 krajach.
Grupa Wielton gra z WOŚP i zaprasza do licytacji Tradycyjnie Grupa wspiera zbiórkę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której tegorocznym mottem jest „Tu wszystko gra OK!”.
Telematyka Schmitz Cargobull we wszystkich naczepach TIP Grupa TIP, jeden z wiodących dostawców wynajmu, leasingu i serwisu naczep w Europie, oraz Schmitz Cargobull, największy europejski producent naczep, podpisały umowę, aby wyposażyć 2500 naczep w systemy telematyczne. Modernizacje sprzętu TrailerConnect® obejmują pojazdy wszystkich typów przyczep i producentów.
Finał Profesjonalni Kierowcy odbył się w Wieluniu Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.
Wielton inwestuje w kolejny zakład produkcji naczep W celu usprawnienia procesu produkcyjnego oraz poprawy wydajności Wielton zbudował kolejny zakład w Wieluniu.
Nowa Strategia Grupy Wielton na lata 2023 – 2027 Zgodnie ze Strategią rozwoju na lata 2023–2027 skonsolidowane wolumeny sprzedaży, z uwzględnieniem fuzji i przejęć, wyniosą w 2027 r. ok. 45 tys. sztuk pojazdów w porównaniu do poziomu 23,2 tys. sztuk w 2022 r. (wzrost o 93 proc.).
Naczepa firanka Schmitz Cargobull S.CS X-TOUGH nominowana do nagrody I-NNOVATION Podczas targów Solutrans w Lyonie miała miejsce premiera naczepy Schmitz Cargobull S.CS X-TOUGH.
Zmiany w produkcji naczep Wielton Redukcja wytwarzanych odpadów i recykling materiałów kluczem do zrównoważonej produkcji naczep w Wieltonie.