DAF XD z tytułem Truck of the Year 2023

DAF XD Truck of the Year 2023

Harald Seidel, prezes DAF Trucks, odebrał dziś wieczorem prestiżową nagrodę w branży transportowej - Ciężarówki Roku 2023. Odbyło się to wpierwszym dniu trwania targów IAA w Hanowerze.

 

DAF XD nowej generacji jest dostępny do zamówienia w pełnej gamie konfiguracji osi 4x2 i 6x2, zarówno dla ciągników, jak i podwozi. Produkcja ruszy jesienią 2022 roku.

- Zdobycie nagrody International Truck of the Year Award 2023 to wspaniałe wyróżnienie dla naszych pracowników i dealerów firmy DAF Trucks. To dowód na to, że pojazd DAF XD klasy premium wyznacza nowy standard branżowy dla klientów w zastosowaniach zawodowych i dystrybucyjnych, oferując najwyższej klasy bezpieczeństwo, wydajność i komfort kierowcy - komentował Prezes DAF Trucks, Harald Seidel.

Nowa generacja XDC z silnikiem PACCAR MX-11 o pojemności 10,8 litra i PACCAR MX-13 o pojemności 12,9 litra zapewniają dużą ładowność dzięki niskiej masie własnej. Te modele konstrukcyjne są zaprojektowane do wykonywania najcięższych prac w najtrudniejszych warunkach i mają solidny zderzak, solidną kratkę i stalową osłonę chłodnicy. Ciężarówki XDC i XFC mają duży kąt natarcia i duży prześwit, co zapewnia doskonałe osiągi w terenie.

Całkowicie nowa seria ciężarówek DAF XD do transportu dystrybucyjnego i budowlanego dostępna jest również w wersji elektrycznej. DAF XD Electric został wyposażony w modułowe układy napędowe zapewniające zasięg od 200 do ponad 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Silniki elektryczne PACCAR zapewniają moc od 170 do 350 kW (230 do 480 KM).

Przeczytaj też:
IKEA, Volvo Trucks Polska i Grupa Raben dostawy Volvo FM Electric do fabryki IKEA

IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce.

IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców

Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.

Pomorska Miss Scania - nagrody rozdane

Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport.

Typowe usterki układów hamulcowych w pojazdach ciężarowych

Firma Textar ponownie organizuje webinar dotyczący układów hamulcowych w samochodach ciężarowych.

Renault Trucks do recyklingu

Renault Trucks podejmuje kolejne kroki w celu przestawienia swojej działalności przemysłowej na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Fabryka używanych części Renault Trucks jest logicznym kolejnym krokiem w tej drodze.

MAN na targach IAA 2022 w Hanowerze

Dekarbonizacja transportu towarowego, cyfryzacja logistyki i pogłębiający się niedobór kierowców ciężarówek to podstawowe wyzwania dla firm transportowych. To również wyzwania dla producentów ciężarówek.

Rośnie sieć warsztatów partnerskich PETRONAS

Rynek warsztatów samochodowych w Polsce przeżywa obecnie silne przeobrażenie. Z jednej strony, jak pokazują dane Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszej połowie roku zamknięto 500 działalności gospodarczych w kategorii konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych. Z drugiej, statystyki marki PETRONAS mówią o zwiększeniu się sieci partnerskich serwisów aż o 126 firm i to w ciągu jednego roku. Czym spowodowana jest taka sytuacja i dlaczego właściciele wybierają taką współpracę?

Nowy serwis Mercedes-Benz Trucks Polska w Pile

W świeżo wybudowanym obiekcie w Pile spółka Gibas Truck Point, należąca do Grupy Gibas, rozpoczęła działalność w zakresie obsługi serwisowej pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz oraz marki FUSO.

KH-KIPPER - 25 lat produkcji zabudów wywrotek

Łącznie w ponad 60 krajach na całym świecie - w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej czy dalekiej Oceanii pracują samochody ciężarowe z zabudowami KH-KIPPER.

Wyszukiwarka

Informacje