Schmitz Cargobull zdobywa pierwszą nagrodę Trailer Innovation 2023 w kategorii Środowisko

Schmitz naczepy

Pierwsze miejsce za aerodynamiczną naczepę kurtynę S.CS EcoFLEX z POWER CURTAIN i Eco Pack w kategorii Environment.

 

Po raz kolejny wiodący europejski producent przyczep Schmitz Cargobull zajął pierwsze miejsce w renomowanym konkursie dla producentów naczep, tym razem w kategorii "Środowisko". Aerodynamiczna naczepa kurtynowa - pojazd z serii EcoGeneration - przekonała międzynarodowe jury ekspertów do wybrania własnie togo produktu. Schmitz Cargobull zajął również trzecie miejsce w kategorii "Podwozie" za innowacyjną osłonę przeciwnajazdową Ferry.

- Wprowadziliśmy na rynek pojazd, który w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji CO2 w transporcie drogowym. Nagroda "Trailer Innovation 2023" jest wyrazem uznania dla naszej ciągłej pracy na rzecz innowacji. Podejmujemy wyzwania w zakresie zrównoważonego transportu, które są nie tylko praktyczne, ale także opłacają się klientom - powiedział Andreas Schmitz, dyrektor generalny Schmitz Cargobull AG.

W ubiegłym roku Schmitz Cargobull z powodzeniem wprowadził na rynek aerodynamiczne naczepy kurtynowe serii EcoGeneration. Dzięki tym pojazdom klienci osiągnęli oszczędność paliwa o ponad pięć procent.

EcoFLEX - naczepę z podnoszonym tyłem - można teraz wyposażyć w Eco Pack - aerodynamiczny schowek, którego konstrukcja optymalizuje przepływ powietrza i zapewnia dalsze oszczędności paliwa. Eco Pack zapewnia miejsce do przechowywania kół zapasowych, palet i osprzętu zabezpieczającego ładunek.

W konkursie Trailer Innovation 2023, w kategorii "Podwozie" nagrodę otrzymała również nowa osłona przeciwnajazdowa Schmitz Cargobull Ferry. Zajęła trzecie miejsce. Konfiguracje pojazdów z małymi kołami, które są często stosowane w transporcie kombinowanym, czasami prowadzą do uszkodzenia tylnej części pojazdu podczas obsługi na kolei, promie lub przy niekorzystnych kątach rampy. W celu ich ochrony firma Schmitz Cargobull opracowała osłonę przeciwnajazdową z rolkami ślizgowymi, która spełnia wysokie wymagania dyrektywy UE dotyczącej osłon przeciwnajazdowych ECE R58.03. Rolki ślizgowe na tylnej belce zapobiegają poważnym uszkodzeniom podwozia lub elementów dodatkowych takich, jak wsporniki oświetlenia. W ten sposób nowa osłona dolna przyczynia się również do obniżenia całkowitego kosztu posiadania (TCO) dla klientów.

Przeczytaj też:
Nowoczesne naczepy z instalacją solarną we flocie FM Logistic

Rozwijając swoją działalność transportową FM Logistic modernizuje i powiększa własny tabor w Europie Centralnej.

Wielton po raz kolejny na IAA Transportation

Polski producent naczep i przyczep po raz kolejny prezentuje swoje pojazdy na światowej wystawie pojazdów użytkowych w Hanowerze.

Naczepy Schmitz Cargobull z certyfikatem TAPA TSR1

Schmitz Cargobull rozszerzył swoją ofertę naczep chłodni S.KO COOL o fabrycznie montowany pakiet wyposażenia certyfikowany dla operacji transportowych TAPA TSR1.

Grupa Wielton ze wzrostem sprzedaży

W okresie od stycznia do czerwca 2022 r. skonsolidowane przychody Grupy Wielton wyniosły ok. 1,64 mld zł, zwiększając się o 25,1 proc. w porównaniu do pierwszej połowy 2021 r.

Naczepy Krone z nagrodami Trailer Innovation

Firma Krone otrzymała nagrodę Trailer Innovation w kategorii Podwozie za pojazd Box Liner eLTU 50 Traction Automatic.

KH-KIPPER - 25 lat produkcji zabudów wywrotek

Łącznie w ponad 60 krajach na całym świecie - w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej czy dalekiej Oceanii pracują samochody ciężarowe z zabudowami KH-KIPPER.

Skradzione tablice rejestracyjne naczepy odnalezione po 16 latach

Jak informuje Straż Graniczna do niecodziennego zdarzenia doszło w miejscowości Chyżne. Funkcjonariusze z Placówki SG w Zakopanem zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy.

Naczepy silosy i cysterny GRW jeszcze bardziej dostępne w Europie

Producent silosów i cystern GRW przejmuje zakład produkcyjny Schmitz Cargobull w Toddin.

Nowe naczepy z wzrostem sprzedaży

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5t w czerwcu 2022r. rejestracje osiągnęły 2423 szt. przy spadku o 10,1% r/r. Rynek hamuje czwarty miesiąc z rzędu po 17 wcześniejszych miesiącach wzrostu trwającego od maja 2020r do lutego 2022r. Mimo to ostatni rezultat jest drugim najwyższym rezultatem czerwca, po rekordowym czerwcu 2021 kiedy zarejestrowano 2694 szt.

Wyszukiwarka

Informacje