Centrum sprzedaży pojazdów używanych MAN TopUsed

MAN-topused-polska-wolica

W piątek 2 września, w Wolicy, miało miejsce uroczyste otwarcie nowego centrum sprzedaży pojazdów używanych pod marką MAN TopUsed.

 

Nowe centrum stanowi dwukondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni 1000 mkw. 400 mkw. gdzie znajduje się część serwisowa, a 600 mkw. – przestrzeń biurowa. Obiekt jest otoczony nowym przestronnym parkingiem o powierzchni 21000 m2. Centrum MAN TopUsed będzie służyło usprawnieniu procesu zwrotów z najmu pojazdów oraz przeprowadzeniu rzetelnej kontroli i przygotowaniu pojazdów używanych przed ich ponowną sprzedażą lub wynajmem zgodnie ze standardem producenta.

Claus Wallenstein, dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska:
- To przełomowy moment dla polskiego rynku. Jesteśmy bardzo dumni z ukończonego centrum z dwóch głównych powodów. Przede wszystkim nową inwestycją chcemy podkreślić, jak istotne jest dla nas budowanie trwałych relacji z klientami. Rozwój obszaru TopUsed z pewnością pomoże nam lepiej wspierać wzrost biznesów naszych klientów. A po drugie, w czasach, gdy wszyscy mierzymy się z trudnymi wyzwaniami byliśmy w stanie nie tylko rozpocząć tę inwestycję, ale też bez większych problemów zakończyć jej budowę. To zobowiązuje.


Budowa centrum MAN TopUsed trwała dziewięć miesięcy i została ukończona pomimo bardzo trudnej sytuacji w branży budowlanej i w łańcuchach dostaw. W prace zaangażowanych było 14 projektantów i 100 dostawców. Do budowy wykorzystano m.in. 50 ton konstrukcji stalowych i 65 ton stali zbrojeniowej, 910 m sześc. betonu i 45 000 m kabli i przewodów.
Podczas budowy zastosowane zostały rozwiązania przyjazne środowisku zgodnie z najnowszymi wytycznymi sztuki Przemysłu 4.0. Nowe centrum jest obiektem energooszczędnym dzięki zastosowaniu w pełni zintegrowanego system zarządzania budynkiem, zasilaniu przez panele fotowoltaiczne, wykorzystaniu oświetlenia w technologii LED czy mechanizmów odzysku ciepła. Przy centrum TopUsed powstał również zbiornik retencyjny wód opadowych o pojemności 880 m sześc. oraz dodatkowy zbiornik i rury podziemne o łącznej pojemności 330 m sześc. jako uzupełnienie systemu. Generalnym wykonawcą obiektu byłą firma Polimex Mostostal SA.

Adam Bernatowicz, dyrektor ds. rozwoju sieci w MAN Truck & Bus Polska:
- Budynek jest utrzymany w stylu industrialnym, we wnętrzach dominuje stal i beton – w ten sposób chcemy podkreślić, że jesteśmy niekwestionowanym liderem w branży samochodów budowlanych. Zadbaliśmy również o usprawnienia i udogodnienia, by zapewnić komfortowe warunki pracy zespołowi TopUsed.


W centrum będzie pracować łącznie 30 osób. Część biurowa została wyposażona w biurka z automatyczną regulacją wysokości, w budynku znajduje się m.in. przestrzeń typu hot desk dla pracujących mobilnie lub kreatywnie oraz jeden VIP room z przeznaczeniem na ważne rozmowy z klientami. Z myślą o sprawnej obsłudze klienta przygotowano też centrum logistyczne, umożliwiające bezkontaktowe przekazanie i odbiór dokumentów i kluczyków do pojazdu. Na ścianach korytarzy utrwalono historię marki MAN od 1915 r.

Rynek pojazdów używanych rozwija się dynamicznie od 2017 r. Rok 2021 był rekordowy dla MAN TopUsed w Polsce – sprzedaż w segmencie samochodów ciężarowych wyniosła blisko 2 500 sztuk. Nowe centrum jest zatem odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów, którzy coraz chętniej poszukują alternatywnych, ale przede wszystkim sprawdzonych rozwiązań. Dzięki nowej infrastrukturze firma MAN Trucks & Bus Polska będzie gotowa na zakup i sprzedaż ponad 2 000 pojazdów rocznie. To oznacza możliwość serwisowania jednocześnie nawet sześciu ciągników siodłowych.

Robert Drozd, dyrektor sprzedaży pojazdów używanych w MAN Truck & Bus Polska:
- To inwestycja, która wniesie nową jakość do TopUsed Poland. Jest to wyspecjalizowany obiekt zaprojektowany w celu usprawnienia procesu zwrotu i przygotowania pojazdu zgodnie z najwyższymi standardami TopUsed, który zapewni najlepszą wartość naszym używanym pojazdom. Jest tu też duży obraz – nasza ambicja, aby TopUsed Polska stał się hubem pojazdów używanych MAN na Europę Wschodnią. Mamy już wiele owocnych partnerstw z klientami i dealerami MAN na Ukrainie, Litwie i Uzbekistanie. Uruchomienie MAN TopUsed Center Warszawa to jednoznaczne stwierdzenie, że jesteśmy gotowi na jeszcze więcej.

 

Otwarcie centrum MAN TopUsed - galeria zdjęć

MAN TopUsed jest międzynarodową marką pojazdów używanych MAN Truck & Bus. Serwisowanie aut zgodnie z protokołem producenta zapewnia nowym nabywcom wartość dodaną w postaci utrzymania stabilnych i niskich kosztów eksploatacji w przypadku najmu oraz pakiet usług z wydłużoną gwarancją włącznie przy ich zakupie. Nowi użytkownicy mogą również indywidualnie uzgadniać modyfikacje w pojazdach, które zostaną wprowadzone przez profesjonalny zespół serwisowy. Jedną z flagowych inicjatyw MAN TopUsed jest projekt WoMAN. W jego ramach producent oddał specjalny pojazd demonstracyjny do wyłącznego użytku przez firmy, które promują zatrudnianie kobiet w branży spedycyjnej.
Uroczystego otwarcia dokonało dwóch dyrektorów zarządzających MAN Truck & Bus Polska: Claus Wallenstein, który objął stanowisko 1 sierpnia i Marc Martinez, który z rynkiem polskim pożegnał się z końcem lipca. W wydarzeniu wzięli udział m.in. reprezentanci władz lokalnych, projektanci, wykonawcy, klienci, partnerzy biznesowi, a także przedstawiciele autoryzowanych partnerów serwisowych, mediów i pracownicy.

Przeczytaj też:
Elektryczny MAN na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi

W Łodzi odbywał się Kongres Nowej Mobilności 2022, na którym wyjątkowo mocno swoją obecność zaznaczyła spółka MAN Trucks & Bus Polska.

Otwarcie Autoryzowanego Serwisu MAN Truck & Bus w Zgorzelcu

W dniu 9 września odbyło się uroczyste otwarcie serwisu samochodów ciężarowych Route A4 w Zgorzelcu. Jest to obecnie jednen z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

 

Wielki powrót MAN Truck & Bus do Gdańska

W dniu 2 sierpnia spółka MAN Truck & Bus podpisała umowę na dostawę łącznie 18 autobusów elektrycznych dla Gdańska.

Claus Wallenstein obejmuje stery w MAN Truck & Bus Polska

Z dniem 1 sierpnia br. nastąpi zmiana dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus Polska.

Polska Najlepszym Rynkiem Roku 2021 w MAN

Firma MAN Truck & Bus Polska z tytułem Market of the Year.

MPK Kielce z jedenastoma nowymi autobusami MAN Lion`s City

W dniu 6.05 br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Kielcach uroczyście odebrało 11 nowych autobusów miejskich MAN, wyprodukowanych w Starachowicach.

Neoplan Cityliner 2 w darze dla Polskiego Czerwonego Krzyża

W dniu dzisiejszym, na terenie zakładu Volkswagen Poznań, zarząd spółki wraz z partnerami m.in. MAN Truck & Bus Polska, przekazał uroczyście Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi dalekobieżny autobus Neoplan Cityliner 2.

 

Kolejne autobusy MAN dla PKM w Świerklańcu. Mają system start&stop

Kolejne 25 nowych autobusów MAN Lion's City 12C EfficientHybrid wzmocniło flotę Przedsiębiorstwa Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu.

Czy Karolina Pilarczyk - drifterka marzy, aby zacząć jeździć MAN TGX?

W czasie gdy branża transportowa w Europie zmaga się z deficytem kierowców, i teraz sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, MAn zachęca kobiety żeby zostały kierowcami ciężarówek.

Wyszukiwarka

Informacje