Renault Trucks do recyklingu

Renault Trucks used parts

Renault Trucks podejmuje kolejne kroki w celu przestawienia swojej działalności przemysłowej na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Fabryka używanych części Renault Trucks jest logicznym kolejnym krokiem w tej drodze.

 

Kontynuując swój plan, producent ogłosił utworzenie Fabryki Używanych Części, zakładu przemysłowego poświęconego wyłącznie recyklingowi ciężarówek i ponownemu wykorzystaniu odzyskanych z nich części i surowców. Inicjatywa została poparta wstępnym studium wykonalności przeprowadzonym w 2020 roku przez Renault Trucks we współpracy ze specjalistą Indra Automobile Recycling i ADEME, francuską Agencją ds. Środowiska i Zarządzania Energią.

W ciągu ostatnich pięciu lat Renault Trucks zainwestowało w gospodarkę o obiegu zamkniętym, stosując trójtorowe podejście, które polega na regeneracji, zmianie przeznaczenia i recyklingu zużytych samochodów ciężarowych. W Fabryce Samochodów Używanych, pojazdy są unowocześniane przy użyciu najnowszych technologii w centrum regeneracyjnym w Lyonie, a także sprzedawane są używane modele seryjne.

Wycofane z eksploatacji Renault Trucks wejdzie do Fabryki Używanych Części w celu demontażu. Operatorzy usuną komponenty wcześniej zidentyfikowane jako nadające się do ponownego użycia (silnik, skrzynia biegów, kabina, zbiornik paliwa, zderzaki, deflektory itp.). Po wyjęciu części przeznaczonych do ponownego użycia pozostałe elementy zostaną poddane recyklingowi . Na przykład szyny zostaną pocięte, a następnie wysłane do pobliskiej odlewni. Metal wydobyty z części posłuży do produkcji nowego pojazdu.

Komponenty przeznaczone do ponownego użycia zostaną następnie sprawdzone, wyczyszczone i oznakowane w celu wykazu i identyfikowalności. Używane części zamienne zostaną następnie wysłane do pobliskiego sklepu części zamiennych Renault Trucks, podobnie jak nowe części zamienne.

Podobnie jak nowe części zamienne, używane części zamienne sprzedawane pod nazwą Used Parts by Renault Trucks będą udostępniane dealerom na internetowej giełdzie części zamiennych producenta. Używane części będą objęte gwarancją producenta i będą średnio o 50-60% tańsze niż części nowe.

Jeśli chodzi o używane części do starych gamy pojazdów, Renault Trucks kontynuuje współpracę z Indra Automobile Recycling i zaoferuje swojej sieci dealerskiej szereg części uzyskanych w wyniku operacji demontażu przeprowadzanych przez specjalistę ds. recyklingu.

 

Przeczytaj też:
DAF XD z tytułem Truck of the Year 2023

Harald Seidel, prezes DAF Trucks, odebrał dziś wieczorem prestiżową nagrodę w branży transportowej - Ciężarówki Roku 2023. Odbyło się to wpierwszym dniu trwania targów IAA w Hanowerze.

IKEA, Volvo Trucks Polska i Grupa Raben dostawy Volvo FM Electric do fabryki IKEA

IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce.

IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców

Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.

Pomorska Miss Scania - nagrody rozdane

Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport.

Typowe usterki układów hamulcowych w pojazdach ciężarowych

Firma Textar ponownie organizuje webinar dotyczący układów hamulcowych w samochodach ciężarowych.

MAN na targach IAA 2022 w Hanowerze

Dekarbonizacja transportu towarowego, cyfryzacja logistyki i pogłębiający się niedobór kierowców ciężarówek to podstawowe wyzwania dla firm transportowych. To również wyzwania dla producentów ciężarówek.

Rośnie sieć warsztatów partnerskich PETRONAS

Rynek warsztatów samochodowych w Polsce przeżywa obecnie silne przeobrażenie. Z jednej strony, jak pokazują dane Głównego Urzędu Statystycznego, w pierwszej połowie roku zamknięto 500 działalności gospodarczych w kategorii konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych. Z drugiej, statystyki marki PETRONAS mówią o zwiększeniu się sieci partnerskich serwisów aż o 126 firm i to w ciągu jednego roku. Czym spowodowana jest taka sytuacja i dlaczego właściciele wybierają taką współpracę?

Nowy serwis Mercedes-Benz Trucks Polska w Pile

W świeżo wybudowanym obiekcie w Pile spółka Gibas Truck Point, należąca do Grupy Gibas, rozpoczęła działalność w zakresie obsługi serwisowej pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz oraz marki FUSO.

KH-KIPPER - 25 lat produkcji zabudów wywrotek

Łącznie w ponad 60 krajach na całym świecie - w Europie, Azji, Afryce, Ameryce Południowej czy dalekiej Oceanii pracują samochody ciężarowe z zabudowami KH-KIPPER.

Wyszukiwarka

Informacje