Limitowane V8 - powstanie tylko 100 sztuk

Scania Svempa

Znany, w świecie samochodów ciężarowych, projektant ciężarówek Svempa Bergendahl wypuścił projekt ciężarówki, dla uczczenia silnika V8.

 

Fani jednostki napędowej V8 obchodzili swoje święto 10 marca. Z tej też okazji powstał wyjątkowy projekt autorstwa szwedzkiego projektanta ciężarówek Svempy Bergendahl i jego prawej ręki Jana Richtera. Stworzyli oni limitowaną edycję Scania V8 inspirowaną pokazową ciężarówką Svempy "Frostfire". Tylko około 100 takich pojazdów zostanie wyprodukowanych przez firmę Svempa mieszczącą się w Sztokholmie.

Projektanci, ze szczególną dbałością, opracowali wystrój wnętrza pojazdu. Rezultat natychmiast rzuca się w oczy. Oferowany poziom personalizacji jest wynikiem ciekawych pomysłów zespołu Svempa, który stworzył edycję pełną ekscytujących detali. Fotele, panele drzwiowe, materac i kierownica, wszystko ze skóry z niebieskimi jedwabnymi szwami, listwy progowe, klamki i wiele innych detali też różnią się od fabrycznej wersji.

Pierwszy pojazd z limitowanej edycji zostanie zaprezentowany na targach Transpotec 2022 w Mediolanie od 12 do 15 maja br. Tam też zostanie oficjalnie otwarta sprzedaż dla klientów.

Przeczytaj też:
MAN TGX w niezwykłej wersji zabudowy Sto ciężarówek Scania Super dla floty FRANCEPOL

Pierwsze pojazdy zostały odebrane na początku lipca br. Jest to partia 100 ciężarówek z zamówionych 170.

Firma Eko-Okna z nowymi wózkami widłowymi Hiab MOFFETT

Spółka Hiab, wchodząca w skład korporacji Cargotec, otrzymała od polskiej firmy Eko-Okna, jednego z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, rekordowe na skalę europejską zamówienie o wartości 21,7 mln EUR.

Jak będzie wyglądał rynek aftermarketowy nowej generacji?

Rozmowa z Philippe Colpronem, dyrektorem dywizji ZF Aftermarket i wiceprezesem wykonawczym ZF Group.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Rosenbauer Polska i Bocar podpisały umowę o współpracy

Firma Rosenbauer Polska sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z jednym z największych producentów zabudów specjalistycznych dla branży pożarniczej w Polsce z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym "bocar" Sp. z o.o. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 22 czerwca 2022 podczas Międzynarodowych Targów Interschutz w Hanowerze.

Nowe funkcje w ciężarówkach Volvo dla branży budowlanej

Volvo Trucks wprowadza szereg nowych funkcji, które które ułatwiają jazdę w terenie.

Samochodów używanych szukamy głównie w sieci

Aby zbadać podejście polskich kierowców do zakupu aut używanych, Santander Consumer Multirent zlecił badanie Polak kupuje auto używane, w którym zapytał ankietowanych m.in. o to gdzie kupili ostatni pojazd z drugiej ręki, ile auto miało lat w momencie zakupu i w jaki sposób go szukali.

System monitorujący rowerzystów i pieszych w Volvo Trucks już od września

Volvo Trucks wprowadza nowy system bezpieczeństwa, który wykrywa innych użytkowników dróg, którzy wchodzą w martwe pole widzenia po obu stronach samochodu ciężarowego.

Wyszukiwarka

Informacje