Scania Svempa

Limitowane V8 - powstanie tylko 100 sztuk

Znany, w świecie samochodów ciężarowych, projektant ciężarówek Svempa Bergendahl wypuścił projekt ciężarówki, dla uczczenia silnika V8.

 

Fani jednostki napędowej V8 obchodzili swoje święto 10 marca. Z tej też okazji powstał wyjątkowy projekt autorstwa szwedzkiego projektanta ciężarówek Svempy Bergendahl i jego prawej ręki Jana Richtera. Stworzyli oni limitowaną edycję Scania V8 inspirowaną pokazową ciężarówką Svempy "Frostfire". Tylko około 100 takich pojazdów zostanie wyprodukowanych przez firmę Svempa mieszczącą się w Sztokholmie.

Projektanci, ze szczególną dbałością, opracowali wystrój wnętrza pojazdu. Rezultat natychmiast rzuca się w oczy. Oferowany poziom personalizacji jest wynikiem ciekawych pomysłów zespołu Svempa, który stworzył edycję pełną ekscytujących detali. Fotele, panele drzwiowe, materac i kierownica, wszystko ze skóry z niebieskimi jedwabnymi szwami, listwy progowe, klamki i wiele innych detali też różnią się od fabrycznej wersji.

Pierwszy pojazd z limitowanej edycji zostanie zaprezentowany na targach Transpotec 2022 w Mediolanie od 12 do 15 maja br. Tam też zostanie oficjalnie otwarta sprzedaż dla klientów.

Przeczytaj też:
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Paliwa alternatywne i ich wpływ na smarowanie silników samochodów ciężarowych Ambitne cele Unii Europejskiej w zakresie redukcji emisji CO2 w pojazdach ciężkich powodują, że na popularności zyskują paliwa alternatywne.
Girteka otwiera komis używanych ciężarówek TrucksMerchant.com - portal aukcyjny używanych samochodów ciężarowych i naczep.
Poznajemy nowe IVECO Eurocargo 2024 Nowe IECO Eurocargo ma być, jak dotąd, najbardziej zaawansowaną wersją w historii gamy włoskich ciężarówek klasy średniej.
Volvo FH Electric z tytułem Truck of the Year 2024 Gama samochodów ciężarowych FH Electric firmy Volvo Trucks została wybrana Międzynarodową Ciężarówką Roku 2024 przez jury składające się z 24 redaktorów i dziennikarzy reprezentujących 24 główne magazyny o tematyce motoryzacyjnej w całej Europie.
Przybywa stacji tankowania gazu ziemnego PGNiG Obrót Detaliczny uruchomiło dwie stacje LCNG w Koszalinie i Zielonej Górze. Obie umożliwiają tankowanie zarówno skroplonego (LNG), jak i sprężonego gazu ziemnego (CNG).
DAF XD z silnikiem PX-7 dostępny nowym rozstawem osi DAF model XD z silnikiem PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l jest teraz dostępny z rozstawami osi do 6,9 m i pełną gamą wersji kabin.
Poznajemy IVECO S-WAY i X-WAY - modele na rok 2024 IVECO odświeża gamę modelową wprowadzając na rynek nowego S-WAY, X-WAY, EuroCargo i Daily oraz ulepszone wersje gazowe i nowe - elektryczne.  W pierwszej kolejności przedstawimy charakterystykę najcięższych IVECO modeli: S-WAY i X-WAY.
Co połączy IVECO i zespół Metalica w 2024 roku? IVECO ogłosiło historyczne partnerstwo. Włoski producent samochodów ciężarowych będzie wspierać zespół Metalica podczas europejskiego etapu ich światowej trasy koncertowej M72.