Nowa Generacja DAF - modele XF, XG i XG+

DAF XG

DAF Trucks obiecuje, w modelach nowej generacji XF, XG i XG+, 10% redukcję zużycia paliwa, kompleksową gamę rozwiązań z zakresu pasywnego i aktywnego bezpieczeństwa oraz najwyższy poziom komfortu.

 

 

Komisja Europejska wprowadziła nowe przepisy dotyczące mas i wymiarów, których celem jest dalsze zaostrzanie norm emisji CO2, zwiększania bezpieczeństwa na drodze i komfortu kierowcy. DAF jest pierwszym europejskim producentem samochodów ciężarowych, który wprowadził nową generację pojazdów o bardzo atrakcyjnej i dynamicznej sylwetce, wykorzystując dodatkową przestrzeń, jaką dają zmienione przepisy. Rewolucyjna Nowa Generacja modeli XF, XG i XG+ łączy w sobie największą w klasie wydajność, bezpieczeństwo i komfort kierowcy.

Od chwili wprowadzenia pierwszej generacji w 1997 roku model XF firmy DAF był zawsze liderem wizerunku, a także ulubieńcem klientów i kierowców. Łącznie sprzedano ponad 650 000 pojazdów ciężarowych serii XF. Zapewniają one swoim właścicielom doskonałą jakość i rentowność w ponad 50 krajach. Wiele generacji serii XF zostało wyróżnionych nagrodą „Międzynarodowy samochód ciężarowy roku”.

DAF XF od nowa

DAF przedstawił zupełnie nową generację modelu XF. Zastosowano w nim całkowicie zmienioną kabinę wydłużoną o 160 mm z przodu, co zapewnia najlepszą w branży aerodynamikę, najwyższą sprawność i najniższy poziom emisji CO2. Najnowsza generacja XF ma o 75 mm niżej położoną podstawę kabiny w porównaniu z utytułowanymi i uznanymi modelami XF Space Cab i Super Space Cab, które w dalszym ciągu znajdują się w ofercie. W połączeniu z dużą szybą przednią i bardzo nisko położoną krawędzią okien Nowa Generacja DAF zapewnia bezkonkurencyjną widoczność, przyczyniając się do osiągnięcia najwyższego w branży poziomu bezpieczeństwa, zwłaszcza w przypadku szczególnie narażonych użytkowników dróg. Wysokość wewnętrzna kabiny w nowym modelu XF jest świetnie dobrana i mieści się w przedziale od 1900 do 2075 mm w zależności od miejsca pomiaru.

Nowa generacja modeli DAF XG i XG+

Oprócz modelu XF firma DAF wprowadza również modele XG i XG+ tworząc nowy segment rynku pojazdów najwyższej klasy, który w maksymalnym zakresie wykorzystuje zmienione przepisy dotyczące mas i wymiarów. Oba modele flagowe, oprócz wydłużonego o 160 mm przodu, cechuje dodatkowe 330 mm długości tylnej części kabiny, która zapewnia niezrównaną przestrzeń do pracy, życia i snu. Pozycja podstawy kabiny modeli XG i XG+ znajduję się o 125 mm wyżej niż w przypadku nowej generacji XF. Płaska podłoga zapewnia optymalne połączenie łatwego wejścia z zaledwie 3 stopniami i doskonałej pozycji fotela, która gwarantuje niespotykaną widoczność bezpośrednią.

Wnętrze kabiny DAF XG ma wysokość od 1980 do 2105 mm, a dzięki wydłużeniu kabiny do tyłu zapewnia również ogromną kubaturę wewnętrzną.

Nowy model XG+ przewyższa wszystkie dostępne na rynku pojazdy ciężarowe pod względem ilości miejsca we wnętrzu. Wysokość kabiny została jeszcze bardziej zwiększona, dochodząc do imponującej wartości 2220 mm. XG+ to DAF z krwi i kości najwyższej próby, oferujący doskonały komfort i przestronność, które są wyjątkowe w skali całej branży. Wszystko to w połączeniu z najlepszą na rynku aerodynamiką i zakresem bezpośredniego widzenia.


Modele XF, XG i XG+ nowej generacji charakteryzują się niepowtarzalną stylistyką zewnętrzną. Kabina cechuje się stożkowym kształtem, idealnie dopasowanymi elementami oraz szybą czołową i drzwiami łączącymi się z kabiną bez wytwarzania turbulencji. Rozwiązania te gwarantują wyjątkowe parametry aerodynamiczne i najwyższy poziom bezpieczeństwa szczególnie narażonych użytkowników dróg.

Pojazdy ciężarowe XF, XG i XG+ nowej generacji wyróżnia z tłumu stylowy grill z chromowanymi akcentami. Wykończono go charakterystycznym panelem z logo z błyszczącymi aplikacjami, który podkreśla klasę tych pojazdów. Wlot powietrza jest starannie zintegrowany z przodem, co dodatkowo akcentuje solidną, a zarazem elegancką konstrukcję.

Aerodynamicznie zaprojektowany i zintegrowany stalowy zderzak posiada kompozytową powłokę zewnętrzną i składa się z trzech elementów, które łączą w sobie najniższą podatność na uszkodzenie z niskimi kosztami ewentualnej naprawy.

Główną cechą stylistyczną Nowej Generacji DAF są charakterystyczne reflektory główne w technologii LED, zwieńczone światłami do jazdy dziennej, które nadają niepowtarzalnego wyglądu nowym pojazdom. Elementy świetlne doświetlające zakręty są zintegrowane z reflektorami głównymi tworząc niepowtarzalny styl i zapewniając bezkompromisową widoczność w nocy. Dodatkowo charakterystyczny wygląd przedstawicieli Nowej Generacji DAF podkreślają reflektory LED Skylights - standardowe wyposażenie w modelach XG i XG+ - o indywidualnym wykończeniu, charakterystycznym dla każdego z modeli.

Produkcja nowej generacji pojazdów ciężarowych DAF ruszy w październiku 2021 r.

Przeczytaj też:
MAN TGE 4x4 Offroad

Te niepozornie wyglądające samochody dostawcze na prawdę potrafią wiele. Mogliśmy się o tym przekonać podczas imprezy zorganizowanej przez MAN Truck & Bus Polska na Autodromie 4x4 we Włościejewkach.

 

DAF Trucks prezentuje nowy model ciężarówki (video)

W dniu dzisiejszym DAF Trucks oficjalnie pokazał nowy model samochodu ciężarówego przeznaczonego do transportów długodystansowych. Nowy długodystansowy DAF będzie miał oznaczenia kabin: XF, XG i XG+

Nowy samochód zarejestrujesz w salonie u dealera

Od 4 czerwca nowe auto można zarejestrować u dealera.

Rejestracje samochodów ciężarowych w maju 2021

Od początku 2021 roku przybyło 14 039 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t. - ciężarówek i autobusów - co oznacza dwukrotny wzrost (+96,6%) w skali roku.

IMS Intermodal Show - Transport intermodalny - konferencja

Firma Gniotpol Trailers - producent przyczep, naczep oraz zabudów - zaprasza na zaprasza na wyjątkowe wydarzenie: IMS Intermodal Show.

Odzyskano skradzione Volvo FH

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali Volvo FH warte 150 tys. zł.

Mercedes-Benz Actros Edition2 R5

Nazywają się włoską kolekcją R5 i zostały zaprezentowane 2 czerwca, podczas Dnia Republiki.

Druga generacja IVECO S-WAY

Po dwóch latach od premiery IVECO zaprezentowało zmodernizowany IVECO S-WAY.

IVECO buduje społeczność kierowców i oferuje nowe usługi ułatwiające pracę za kierownicą

Rozwiązanie to zapewnia kierowcom wsparcie na drodze ze strony sztucznej inteligencji wykorzystującej technologie głosowe.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL