DAF Trucks prezentuje nowy model ciężarówki (video)

Nowy DAF XF wnętrze

W dniu dzisiejszym DAF Trucks oficjalnie pokazał nowy model samochodu ciężarówego przeznaczonego do transportów długodystansowych. Nowy długodystansowy DAF będzie miał oznaczenia kabin: XF, XG i XG+

 

W nowym DAF-ie wszystko wydaje się duże. Duża kabina, duże schowki, duża leżanka. Wydaje się, że nowa ciężarówka nadal pozostanie "przyjacielem kierowcy", gdyż wszystko co w niej znajdziemy, na pierwszy rzut oka, jest bardzo przyjazne przyszłemu użytkownikowi. Poniższy film jeszcze bardzoiej utwierdza nas w tym przekonaniu, choć do tylko pierwsze wrażenie... Czekamy na prezentację "na żywo" i testy nowej ciężarówki.

DAF Trucks jest pierwszym producentem ciężarówek, który zastosował nowe wytyczne dotyczące wymiarów i masy. Kabina nowej gamy jest o 60 cm dłuższa z przodu. Firma DAF Trucks próbowała wydłużyć przód pojazdu, ale zalety aerodynamiczne nie przeważyły ​​nad wyższą masą - skomentował Ron Borsboom, szef działu rozwoju produktów firmy DAF. Nowa gama ma duży grill, który opada lekko ku tyłowi. Wszystko dobrze sie komponuje z słupkami A i obudowami lusterek. Najlepiej widać to, gdy patrzy się z boku ciężarówki. Nowe oświetlenie LED z charakterystycznymi światłami do jazdy dziennej jest estetyczne i nie budzi żadnych złych odczuć. Ładnie komponują się również światła w wersjach z podwyższonym dachem. Według firmy DAF, w projekcie przeważyła aerodynamika, która była ważna dla stworzenia oszczędnej ciężarówki, która ma być zresztą najbardziej oszczędna w historii firmy.

Innym elementem przyciągającym wzrok są kamery Digital Vision w miejscu, w którym zwykle znajdowały się lusterka boczne. Opcjonalnie dostępne są kamery z ekranami na słupku A w kabinie kierowcy. Fajne jest to, że kamery mają podgrzewanie i są składane w razie potrzeby. 

Nowa kabina DAF XG

Kabina DAF XG jest o 330 mm dłuższa z tyłu. Najwyższa jest kabina o oznaczeniu XG+. Wysokość dachu, w tej topowej wersji, jest o 200 mm wyższa, niż w XF. Według DAF Trucks wszystkie kabiny zostały całkowicie przeprojektowane, zatem nie powinno już być wrażenia, że to trzydziestoletnia kabina po liftingu. Cała procedura rozwoju trwała 7 lat i zainwestowano w nią ponad miliard euro.

 

 

Przeczytaj też:
MAN TGE 4x4 Offroad

Te niepozornie wyglądające samochody dostawcze na prawdę potrafią wiele. Mogliśmy się o tym przekonać podczas imprezy zorganizowanej przez MAN Truck & Bus Polska na Autodromie 4x4 we Włościejewkach.

 

Nowa Generacja DAF - modele XF, XG i XG+

DAF Trucks obiecuje, w modelach nowej generacji XF, XG i XG+, 10% redukcję zużycia paliwa, kompleksową gamę rozwiązań z zakresu pasywnego i aktywnego bezpieczeństwa oraz najwyższy poziom komfortu.

 

Nowy samochód zarejestrujesz w salonie u dealera

Od 4 czerwca nowe auto można zarejestrować u dealera.

Rejestracje samochodów ciężarowych w maju 2021

Od początku 2021 roku przybyło 14 039 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t. - ciężarówek i autobusów - co oznacza dwukrotny wzrost (+96,6%) w skali roku.

IMS Intermodal Show - Transport intermodalny - konferencja

Firma Gniotpol Trailers - producent przyczep, naczep oraz zabudów - zaprasza na zaprasza na wyjątkowe wydarzenie: IMS Intermodal Show.

Odzyskano skradzione Volvo FH

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali Volvo FH warte 150 tys. zł.

Mercedes-Benz Actros Edition2 R5

Nazywają się włoską kolekcją R5 i zostały zaprezentowane 2 czerwca, podczas Dnia Republiki.

Druga generacja IVECO S-WAY

Po dwóch latach od premiery IVECO zaprezentowało zmodernizowany IVECO S-WAY.

IVECO buduje społeczność kierowców i oferuje nowe usługi ułatwiające pracę za kierownicą

Rozwiązanie to zapewnia kierowcom wsparcie na drodze ze strony sztucznej inteligencji wykorzystującej technologie głosowe.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL