Wrocław z nowymi autobusami Mercedes-Benz Citaro

Mercedes-benz Citaro Wrocław

Wrocław odmładza i powiększa flotę autobusów odbierając kolejne 60 sztuk Mercedes-Benz Citaro.W dniu 19 listopada 2020 roku zakończono dostawę wszystkich autobusów Mercedes-Benz Citaro w ramach przetargu na 60 pojazdów dla MPK Wrocław. Dziesięcioletnia dzierżawa 31 sztuk Mercedes-Benz Citaro oraz 29 sztuk przegubowych Mercedes-Benz Citaro G jest wynikiem podpisanej w marcu b.r. umowy pomiędzy MPK Wrocław, EvoBus Polska oraz Pekao Leasing.

Nowe niskopodłogowe pojazdy o długości 12 i 18 metrów posiadają bogato wyposażoną kabinę kierowcy, klimatyzację, rozbudowany system informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu, kasowniki z funkcją biletomatu i płacenia kartą, a także porty USB do ładowania smartfonów.
Bardzo szybka wymiana powietrza - a tym samym dobra wentylacja – oraz łatwe do dezynfekcji powierzchnie w nowoczesnych autobusach Mercedes-Benz ma istotny wpływ na ograniczenie ryzyka infekcji i przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa transportu publicznego.
W ramach dostaw w latach 2018-2020 EvoBus dostarczył łącznie prawie 200 autobusów z gwiazdą. Z jesienną dostawą autobusy Mercedes-Benz stanowią niemal 90 procent wrocławskiego taboru.

We Wrocławiu jeżdżą pojazdy z oszczędnym, dieslowskim napędem spełniające najwyższe wymogi dotyczące norm emisji spalin Euro 6. Zamontowane są tam moduły rekuperacyjne sprzyjające oszczędnościom w użytkowaniu.
Pasażerowie i kierowcy są przyzwyczajeni do standardów z klasy premium, które powodują, że po Wrocławiu korzysta się z komunikacji miejskiej chętnie. To wynik m.in. polityki władz dotyczącej konsekwentnego odmładzania floty i stawiania na pojazdy ekologiczne, bezpieczne i komfortowe jakimi są autobusy Mercedes-Benz. Tym bardziej w okresie pandemii nowoczesny tabor zachęci do korzystania z publicznych środków transportu i ułatwi realizację zadań w nowych warunkach.

- Cieszę się, że mimo pandemii kontrakt podpisany w marcu z krótkim czasem realizacji zamykamy o czasie. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy to umożliwili: od pracowników fabryki do zespołu rejestrującego pojazdy - powiedział Artur Konarski, CEO EvoBus Polska.

 

 

Przeczytaj też:
Elektryczny autobus MAN Lion’s City jeździł po polskich miastach (video) Wymiana powietrza i ryzyko infekcji w autobusach

W autobusach Daimler Buses kluczowym aspektem w strategii zwalczania Covid-19 i ochrony pasażerów jest zapewnienie dużej ilości świeżego powietrza, jego szybkiej wymiany i zastosowanie antywirusowych wysokowydajnych filtrów cząstek stałych.

 

MAN i NEOPLAN w konfiguratorze online

Bus Designer to nazwa nowego konfiguratora internetowego stworzonego przez firmę MAN Truck & Bus.

 

Zakład MAN Bus w Starachowice rozpoczął seryjną produkcję autobusów elektrycznych

W dniu 1 października br. w Starachowicach, gdzie mieści się jeden z zakładów produkcyjnych koncernu MAN Truck & Bus, ruszyła produkcja autobusów elektrycznych.

 

Trzy modele autobusów Volvo, wszystkie produkowane w Polsce, z prestiżowymi nagrodami

Autobusy Volvo – turystyczny, międzymiastowy i elektryczny - otrzymały nagrody Best Travel High Decker, Best Intercity Bus i Best Electric Bus podczas rozdania ETM Awards, w Stuttgarcie w Niemczech.

 

Nowe autobusy miejskie MAN Lion’s City z napędem gazowym w Tychach

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach odebrało 23 autobusy miejskie MAN Lion’s City G.

Autobus spadł z mostu w Warszawie. Jedna osoba nie żyje

Jak informuje komenda Miejska PSP w Warszawie, dziś około godziny 13, doszło do wypadku autobusu komunikacji miejskiej w Warszawie.

 

FlixBusa wznawia większość kursów, ale obowiązują rozszerzone standardy bezpieczeństwa

W dniach 10 oraz 11 czerwca FlixBus uruchomi kolejne linie w ramach reaktywacji swojej siatki połączeń.

 

Autobus wjeżdża na budynek dworca i zatrzymuje się na ruchomych schodach

Tylko dwie osoby zostały ranne, gdy przegubowy autobus uderzył w budynek głównego dworca autobusowego w Hamburgu-Bergedorf.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL