Actros Omega Pilzno

30 Actrosów rozpoczyna współpracę Omega Pilzno i Daimler Truck Polska

Polakierowane na firmowy czerwony kolor ciągniki siodłowe dołączą do liczącej ponad 700 zestawów floty jednego z największych polskich przewoźników. Zamówienie otwiera partnerską współpracę Omega Pilzno i Daimler Truck Polska, która według planów obydwu firm ma mie charakter długofalowy i strategiczny.

– Jesteśmy obecni na rynku od ponad 30 lat i rozwijamy biznes transportowy oraz logistyczny, konsekwentnie trzymając się naszych podstawowych założeń. Kluczowym z nich jest skuteczność działania. To, że dziś mogliśmy się tu spotkać z takiej okazji, jest efektem takiej skuteczności również ze strony partnerów z Daimler Truck Polska – mówi Adam Godawski, CEO Omega Pilzno.

Grupę Omega Pilzno tworzą spółki zajmujące się kompleksowymi usługami logistycznymi. Jako operator logistyczny firma posiada ponad 160 tys. m2 powierzchni magazynowej i zapewnia klientom pełną obsługę: logistykę kontraktową, transport drogowy, morski, lotniczy, odprawy celne, konfekcjonowanie. Drugi obszar koncentruje się wokół samochodów ciężarowych. Omega Pilzno posiada trzy autoryzowane serwisy, spółkę rentalową OMEGA Pilzno Rental, własne stacje paliwowe oraz prowadzi usługi spedycji i serwis opon.

– U źródeł współpracy z Omega Pilzno leży nasza strategia poszukiwania możliwości wzrostu i rozwoju na polskim rynku poprzez nawiązywanie relacji biznesowych z największymi partnerami. Dlatego traktujemy tę transakcję jako początek wspólnej drogi, partnerstwa opartego na długofalowych celach i wzajemnym zaufaniu. Pracowaliśmy na ten moment kilka lat, poznając się wzajemnie i budując fundamenty relacji biznesowej, której owoce mamy nadzieję zbierać w kolejnych latach. Mamy poczucie odpowiedzialności za tę współpracę i jesteśmy gotowi na wyzwania, które postawi przed nami nasz nowy strategiczny partner – mówi Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Daimler Truck Polska.

Zanim doszło do zakupu pierwszych Actrosów przez Omega Pilzno, klient miał możliwość dokładnego zapoznania się z tym najnowocześniejszym na rynku pojazdem ciężarowym. Wizyta w fabryce producenta w Woerth, jak również przeprowadzone testy paliwowe przekonały firmę o potencjale ekonomicznym i jakości produktu. – Testy sprawdzające zużycie paliwa wypadły bardzo dobrze, a dla każdego przewoźnika to dziś podstawowy parametr – podkreśla Adam Godawski. – Dodatkowym argumentem była dostępność samochodów, bliskość autoryzowanego serwisu Sobiesław Zasada Automotive w Rzeszowie, a także korzystna cena wraz z pełnym kontraktem serwisowym. Mam nadzieję, że ta transakcja rozpocznie współpracę, która obydwu stronom przyniesie wiele satysfakcji.

Przeczytaj też:
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
Udany przejazd elektrycznej ciężarówki na dystansie 3 tysięcy km Wkrótce rozpoczęcie produkcji seryjnej w pełni elektrycznego ciągnika siodłowego eActros 300.
Sześćdziesiąt lat fabryki Mercedes-Benz Trucks w Worth Fabryka ciężarówek Mercedes-Benz rozpoczyna swój jubileuszowy rok.
Na pierwszy ogień - Mercedes-Benz Trucks EWT Automotive Serwis samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Trucks EWT Automotive w Jeżewie wspiera strażaków z lokalnych OSP.
Nowa stacja Mercedes-Benz w Będzieszynie Północny region Polski zyskał nową, dedykowaną pojazdom ciężarowym Mercedes-Benz placówkę Grupy Wróbel.
Daimler Truck Polska – nowa nazwa w 2023 roku, ale nie tylko... W dniu 1 stycznia br. powstały dwie osobne spółki: Daimler Truck odpowiadająca za pojazdy ciężarowe i autobusy oraz Mercedes-Benz prowadząca działalność w zakresie samochodów osobowych i dostawczych.
Nowy oddział Mercedes-Benz Trucks w Koninie już działa W październiku pod szyldem Auto Partner J. i A. Garcarek został otwarty nowy obiekt w sieci serwisowej Mercedes-Benz Trucks. To drugi – po macierzystej lokalizacji w Ociążu k. Kalisza – oddział należący do tej samej firmy.
Misja kierowca zawodowy - ZMPD i Mercedes-Benz Trucks Polska w szkołach branżowych We współpracy z największą organizacją branżową, czyli Zrzeszeniem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, firma Mercedes-Benz Trucks Polska przeprowadziła już wiele akcji wspierających szkoły zawodowe przekazując jako pomoce naukowe silniki i skrzynie biegów Actrosa 11 placówkom edukacyjnym w całej Polsce.
Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska w Słubicach W przygranicznych Słubicach ruch ciężarowy jest bardzo duży – to zatem doskonałe miejsce dla kolejnej autoryzowanej placówki serwisowej w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska.