Ciężarówki LNG w Holandii taniej

LNG samochody ciężarowe

W Holandii ogłoszono nowy program obniżki cen dla skroplonego gazu ziemnego (LNG).

 

Program dotyczy rekompensaty w wysokości 18,7 eurocenta za kilogram LNG od 1 stycznia 2020 r. Do 31 grudnia 2021 r. włącznie.

W momencie, gdy program wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r., 18,7 centów zostanie naliczonych bezpośrednio w cenie pompy przez wszystkich właścicieli i operatorów stacji benzynowych w Holandii.

Program jest zgodny z europejską polityką dalszego wspierania skroplonego gazu ziemnego (LNG) jako czystszego paliwa do ciężkiego transportu drogowego. Różne środki zachęcające z sąsiednich krajów, takie jak stawka 0% podatku akcyzowego na LNG w Belgii i zwolnienie Maut w Niemczech, już prowadzą do znacznego wzrostu ciężarówek LNG. Te ważne środki motywacyjne są kluczowe dla dalszego rozwoju rynku LNG w celu przyspieszenia przyszłego przejścia na jeszcze czystszy bio-LNG.

Holandia ma obecnie 27 stacji LNG. Wiele z nich znajduje się w pobliżu granicy z Belgią i Niemcami, idealnie zlokalizowanej dla międzynarodowego ruchu transportowego. To porozumienie stanowi zatem dobrą wiadomość dla przewoźników zorientowanych na działalność międzynarodową, których Holandia jest ich trasą.

- Duża część naszych klientów na stacjach LNG w Roosendaal i Venlo pochodzi z krajów europejskich: Belgii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Polski. Mamy nadzieję, że ten program motywacyjny LNG w połączeniu z naszymi stacjami dogodnymi do transportu międzynarodowego sprawi, że przejście na LNG jako paliwo alternatywne będzie bardziej atrakcyjne. Wprowadzenie tego programu jest kolejnym właściwym krokiem w kierunku zrównoważonego transportu. Oprócz korzyści dla środowiska stanowi teraz również pozytywny argument biznesowy - mówi Jan Willem Drijver, dyrektor zarządzający PitPoint.LNG.

Przeczytaj też:
Stacje LNG Citronex przyjmą zapłatę kartą DKV

Operator kart paliwowych DKV, poszerza sieć punktów, w których można płacić kartą. Dotyczy to stacji tankowania gazu ziemnego.

 

Grupa Żywiec rozpoczyna współpracę z OMEGA Pilzno. Piwo będą wozić ciężarówki LNG

W pierwszym etapie polska firma transportowa będzie dystrybuowała piwo za pomocą czterech IVECO Stralis NP napędzanych skroplonym gazem ziemnym (LNG). Celem wspólnego projektu jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz pyłów w dystrybucji piwa.

 

Pierwsze Volvo FH LNG w okolicy Moskwy

Na początku lipca w Volvo Group Truck Center Moskwa-Południe w Domodiedowie uroczyście przekazano ciągniki siodłowe Volvo FH LNG . Ciężarówki trafiły do ​​cementowozu ACR z regionu moskiewskiego.

 

Niemcy jadą na gazie

Zainteresowanie przewoźników ciężarówkami napedzane gazem gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

 

Partia pięćdziesięciu IVECO Stralis NP LNG sprzedanych do Rosji tylko jednej firmie transportowej

Ciągniki siodłowe IVECO Stralis NP napędzane skroplonym gazem ziemnym została dostarczona do firmy Mostrans LLC w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Ciężarówki na gaz ziemny nadal bez opłaty drogowej

Parlament zatwierdził przedłużoną dotację na ciężkie ciężarówki napędzane CNG i LNG pomimo protestów stowarzyszeń kolejowych i opozycji.

 

Przedłużenie zwolnienia ciężarówek na gaz ziemny z opłat za przejazdy autostradami

IVECO z satysfakcją przyjmuje decyzję niemieckiej komisji parlamentarnej ds. transportu o przedłużeniu zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych gazem ziemnym z opłat za przejazdy autostradami.

 

Firma WESOB zabudowała pierwsze w Polsce podwozie LNG

Producent nadwozi i zestawów przestrzennych wykonał zabudowę na podwoziu gazowej Scanii.

 

Nowa stacja tankowania LNG w Niemczech

Firma NOVATEK Green Energy poinformowała o otwarciu drugiej w Niemczech stacji tankowania LNG.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL