Amazon zamawia IVECO S-WAY CNG

Iveco Amazon

IVECO dostarczyło już pierwsza partię 216 jednostek IVECO S-WAY CNG (na sprężony gaz ziemny), kolejne 848 jednostek zostanie dostarczone w połowie 2022 roku. Oznacza to, że całkowite zamówienie wynosi 1064 ciężarówek.

 

Wszystkie te 1064 ciężarówki są napędzane silnikami o zapłonie iskrowym Cursor 13 i są wyposażone w 1052-litrowe zbiorniki CNG - największe z dostępnych na rynku. Dzięki takim rozwiązaniom ciężarówki gazowe IVECO mogą pokonać do 620 km.

848 egzemplarzy z zamówionych na 2022 r. będzie miało zamontowanego najnowszego asystenta kierowcy IVECO Driver Pal, czyli asystenta głosowego opartego na platformie Amazon Alexa.

Gerrit Marks, dyrektor generalny IVECO GROUP:
- Od 25 lat jesteśmy pionierami w technologii silników gazowych, opracowując rozwiązania, które umożliwiają operatorom znaczne ograniczenie emisji CO2. Współpraca ze światowymi liderami, takimi jak Amazon, jest świadectwem wiarygodności i dużych możliwości naszych innowacyjnych produktów. Naszym celem jest dekarbonizacja transportu do 2050 roku.

 

 

 

Przeczytaj też:
X-Bus - najmniejszy elektryczny kamper

Rok po premierze lekkiego elektrycznego pojazdu użytkowego żegna się silniki piast kół. Planowany system wymiany baterii również nie został jeszcze wdrożony w pierwszej serii.

Volkswagen ID.Buzz z dłuższym rozstawem osi i siedmioma miejscami

W fabryce w Hanowerze Volkswagen Samochody Użytkowe przygotował pierwsze zaplecze produkcyjne dla przyszłych wariantów ID. Buzz. Prace modernizacyjne w fabryce przeprowadzono podczas trzytygodniowej przerwy letniej.

Wielki powrót MAN Truck & Bus do Gdańska

W dniu 2 sierpnia spółka MAN Truck & Bus podpisała umowę na dostawę łącznie 18 autobusów elektrycznych dla Gdańska.

IVECO S-WAY z zabudową kurtynową w firmie BEL-POL

Firma BEL-POL ze Świdnicy odebrała, pod koniec maja, 10 podwozi IVECO S-WAY z zabudową kurtynową.

Rusza produkcja VW Caddy z napędem CNG

W zakładzie Volkswagen Poznań ruszyła produkcja kolejnej wersji modelu Caddy 5 - z napędem na gaz ziemny CNG.

Ciężarówki gazowe nie podlegają zakazowi jazdy nocnej

Grupa Hegelmann złożyła zamówienie na 150 ciągników siodłowych IVECO S-WAY LNG oraz 10 ciągników siodłowych IVECO S-WAY CNG.

Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek

W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.

Gdzie MAN wybuduje fabrykę baterii? 

MAN Truck & Bus od początku 2025 r. będzie produkować baterie do pojazdów ciężarowych i autobusów. W tym celu w najbliższych pięciu latach firma zainwestuje ponad 100 milionów euro w posiadający najdłuższą tradycję zakład, w Norymberdze, produkujący dotąd silniki spalinowe.

Kto najszybciej przesiądzie się na samochody elektryczne?

Dużo mówi się o samochodach elektrycznych, a tak na prawdę kogo stać na ich zakup? Okazuje się, że są kraje, gdzie pojazdy elektryczne rozpowszechnią się już niedługo. Są jednak kraje, w których elektromobilność długo pozostanie jeszcze teorią.

Wyszukiwarka

Informacje